28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

Vezetésbiztonsági tanácsok



Írd ide hozzászólásod:

Szt. Péter
Szt. Péter [1348]
Oktatóm később? Semmit...!

Apucikám robogóját se nagyon vezetgetem (bár falun mehetnék vele jogsi nélkül is, nem én lennék az egyetlen kivétel, de nem szeretek az úton figyelni arra a bizonyos vezetési dologra)!

Valahogy engem nem izgat a vezetés!

De a száguldozás igen, és ha rajtam, rajtunk múlik nem is nagyon balesetezünk!

Mások persze már jöttek belénk hátulról is dombról lejövet!!!

Az az igazi vadbarom! Aki nem lát egy álló autót az útszélén (a domb után kb. 200m-re)! És nem akarja elismerni a bűnét!

Jött is a rendől azonnal (apám kihítva), mire a rendőr:
-Szóval nem akarja elfogni a tettét?
-Nem! Miért? Nem is tette ki az elakadás jelzőt!
-Nem tette ki? És?
-Hát csak annyi, kérem, hogy ki kell tenni!
-Papírok vannak?
-Vannak!
-Hát akkor mi a fenéért nem akarja önszántából elismerni a tettét?
-Mert nem én voltam a hibás! Nem villogott a ...!
-Igen, tudom, ezt már hallotttam! Nézze! Látja ott azt a fát (kb. 300m-re volt egy marha nagy fa az út szélén, de valami miatt közelebb, mint a többi)?
-Látom! Mert?
-Nézze! Ha az a fa nem villog, akkor maga nekimegy?
-Nem! Hülyének néz?
-Hát akkor miről vitatkozunk? Az számomra mindegy, hogy az autó (a miénk) villogott-e, (most már nem tudjuk meg, mert maga belement totálisan), de az biztos, hogy maga volt a hibás!

Szal, a lényeg csak az volt e történetben is, hogy a hülye faszi 70-el jött lefelé a dombról (főút), de ha nem figyel, akkor baszhatja, pedig akár mehetett volna 150-el is, csak nézzen szét!

Amúgy ez volt a szerencsénk, hogy csak 70-el ment, mert pont akkor száltunk volna ki, aztán kicsit elvitt volna minket hátulról!

Senki se Szt., csak én!!! :-)

Warhawk
Warhawk [1146]
Még véletlenül sem sértésként mondom, de adja az ég, hogy még sokáig, nagyon sokáig utas maradj!

Bár, remélem viccként írtad, amit írtál, mert akkor király, különösen az autópályás rész jött be (szemét szabályosan közlekedő, miért nem száguldozhatok miatta? Grrr...), meg a rendőrös (gonosz rendőr, miért nem száguldozhatok miatta? Grrr...).
No mind1, szólj ha elkezdesz vezetni tanulni, kíváncsi vagyok, mit szól majd az oktatód ehhez a vezetési felfogáshoz...
Szt. Péter
Szt. Péter [1348]
Van benne valami, amit Wotan írt!
Persze nem minden!
De nem kell rögtön lehülyézni, hanem csak részenként leírni, hogy miben nem értesz egyet!

Véleményem, aki még csak utas volt, de nagyon sokat autózik!

A szabályok azért vannak, hogy megszegd!
Persze nem olyanra gondolok, hogy menny át a piroson!

Egyszerűen annyi, hogy a városban dinamikusan menny!
Használd úgy, mint egy autópályát!
Arra gondolok, hogy mindig a max. sebességel haladj, úgy, ahogy csak tudsz! Nem kell törődni a sebességgel! Akkor az vonnya el a figyelmed a vezetésről, hogy egyfolytában az órát bámulod!

Erőszakosnak kell lenni! Ez egyáltlán nem így van!
BP-n a vezetés lényege (ha már tudod, hogy mi hol van), hogy ésszel vezetsz! "A"-ból "B" kell eljutnod, de most "C"-n nagy dugó van: akkor mész egy kerülő úton (kevesebb üzemanyag fogy, nem idegesíted magad, nem mész bele a másikba a tömeg miatt)!

Pl.péntek délutáni csúcsforgalom: egy rém! Nem lehet átmenni az Erzsébet hídon 10percnél hamarabb! +még utána is dugó van! Mész egy másik hídon, és km többlettel, de hamarabb kijutsz a városból! Kevesebb üzemanyaggal!

Autópálya: ha van egy jó autód, akkor száguldozz! De ne cikázz egyfolytába! Az a legrosszabb, mikor megy valaki 130-al és előzni akar pl. egy teherautót, mikor az csak 115-el megy! Kicsit lemarad (jobb esetben), felgyorsít, belenézz a visszapillantótükörbe, majd előzz (jó lassan kb. 140-el!)!
Mi meg ott száguldonk a belső sávban 160-170-180-al, és taposhatunk bele a fékbe, mert őfelségének előzni van kedve (mert ha nem akar száguldozni tök feleslegesen [mint mi], akkor mi a f@szért nem jó neki a 115-ös tempó a 130 helyett?)! ÚGY UTÁLOM AZ ILYENEKET!

De persze utána csodálkoznak, hogy naponta egyszer valaki megszívja, az ilyen hülyék miatt (mert ez esetben ők azok, és nem az, aki fölöslegesen nyomja neki 180-al)!

Mert egy új autó (mondjuk úgy 2-3-4évig, még képes megálni 180-ról 140-re egy pillanatalatt, de egy hülye, aki 10éves Opel Omegával megy már nem biztos)!

Másik! A buzi rendőrök olyan helyre álnak be mérni a sebessége, ahol tuti nem látják őket (pedig csakis olyan helyen szabadna álniuk, ahol látni őket)!

A múltkor például: a fater-t (én nem voltam ott, de láttam a képet ) BP-n elkapták a rendőrök gyorshajtáson a BVSC-uszodánál!
10.000Ft rögöt oda is lett, mert az 50km/h helyett 74km/h val ment!
Akkor basszák meg, de csak egy kérdés: a leg. 3sávos uton, hogy a picsába tudnál sávot váltani, ha feltételezzük, hogy mindenki 50-el közlekedik! Ha fékezel és úgy mész be, akkor hátulról felnyomják az 5milkás autódat a barmok, akik sós-mogyorót majszolnak mögötted, de ha gyorsítasz, akkor meg perkálhatsz! Ha egyik sem, akkor elmész a tökömbe azon a sávon, mert nem tudsz lefordulni! ÉS KÖZBE NE LEGYÉL AGRESSZÍV, CSAK HASZNÁLD KI AZ AUTÓD TUDÁSÁT, ha már van!

Mert például a kezdő sofőrök is sztem jobban örülnek, ha gyorsaságban előzik meg őket, vagy a dudálás nélkül nyomják le őket, hogy engedd be (mert azért egy kezdő még nem nagyon érzi, hogy ki mikor akar bejönni elé)!

Egy a lényeg! Nyomd a gázt, de ésszel!

A kerék fontos dolog, de a jó fék csodákra képes!
Ha meg vizátfolyás van, nem kell 150-el menni!

A biztonsági öv meg jó dolog, de csakis légzsákkal ér valamit (és fordítva is!

Egy 15éves trabantban, de mondhatnék pl. Opel Ascona-t is, semmit sem ér, és nem azért mert 15 éves, hanem csak azért, mert a fejed úgy elszál, hogy ha semmi bajod nem is lesz, de az tuti, hogy örök éledetbe fájni fog a nyakad, hátad, gerinced! DE ERRŐL PERSZE SENKI NEM BESZÉL! MÁR PEDIG AKKOR INKÁBB VARJÁK ÖSSZE A FEJEM, TÖRJÖN EL 2 PONTON A KAROM, VAGY DÖGÖLJEK OTT MEG HELYBE, de ne éljek úgy még mittudom én hály tízévet, hogy egy TV-t nem tudok megemelni (jó esetben)!

Senki se Szt., csak én!!! :-)

Vissza

Fórumszabályzat