28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

Mobilok, okostelefonok és tabletek



Írd ide hozzászólásod:

hijlee
hijlee [588]
Ezt a rossz hírt (márakinek) most olvastam a prog.hu-n:

Az F-Secure munkatársainak az elmúlt hét végén egy meglehetősen kártékony új mobilvírust sikerült azonosítaniuk. A "Skulls" - amely nevét onnan kapta, hogy a készülékek ikonjait halálfejekre cseréli le - a sikeres fertőzést követően praktikusan használhatatlanná teszi a Symbian alapú telefonok minden kiegészítő funkcióját.
A trójai program egy témamendzsernek álcázza magát, telepítését követően azonban a felhasználó jóváhagyása és megkérdezése nélkül alakítja át a készülék viselkedését. Így például többek között halálfejre cseréli a telepített alkalmazások ikonjait, valamint elérhetetlenné tesz minden kiegészítő funkciót azokon keresztül.

Bár a készülékek a trójai fertőzést követően hívások fogadására és kezdeményezésére továbbra is használhatóak, sem SMS-ezére, sem WAP-olásra, sem más okostelefon-funkció használatára nem lesznek alkalmasnak. A F-Secure által adott tájékoztatás szerint a készülék funkcióinak visszaállítása a fertőzést követően egy hétköznapi felhasználó számára gyakorlatilag lehetetlenné válik.

A cég arra hívja fel minden Symbian-alapú készüléktulajdonos figyelmét, hogy semmilyen körülmények között se töltsék le a magát "Extended Theme Manager by Tee-222" néven hirdető szoftvert, ha pedig mégis telepítik, véletlenül se indítsák újra készüléküket. Amíg ezt nem teszik meg, addig a böngészőn keresztül beszerezhetik a cég antivírus termékét, amivel sikerülhet a kártevőt a komolyabb komplikációk okozása előtt eltávolítani a készülékükről.

Nokia 7610 - a fertőzés után

Az élet is egy nagy játék, csak nincs rajta SAVE opció.

Vissza

Fórumszabályzat