A gonosz diadalához csak annyi kell, hogy a jók tétlenek maradjanak.
Pentium 4 klub
A tuning még az SATA vinyó elött volt. Utána nem is próbáltam meg aztán sok értelme sincs.
A másik dolog, sata vinyó miatt nem lehet nagyon tuningolni(ha nincs külső sata vezérlő chip). Amúgy egy olyan 240-250-es FSB-n elszaladgálhat.
Mivel nem vagyok ABIT fan ső kifejezetten utálom így nem igazán foglakoztam azzal, hogy az IS7 viszi vagy nem
Sőt annó szóba se jött helyette a "drága" jó ASUS-om ugyebár de innét már te is ismered a sztorit...

Sőt annó szóba se jött helyette a "drága" jó ASUS-om ugyebár de innét már te is ismered a sztorit...
A gonosz diadalához csak annyi kell, hogy a jók tétlenek maradjanak.
Az IS7-nek vinnie kell

Ez egy lerágott csont.
Sok teszt volt a neten és véleményezés is, volt köztük reális és irreális elvakult vélemény is.
Én 1 éve lassan, hogy a Prescottot használom, melegedéssel semmi problémám se volt miután lecseréltem a gagyi gyári hűtést és a még annál is roszabb gyári ragacs pasztát, egy 3000rpm Spire hűtőm vana ami igen csak csendes e mellett sose volt túlmelegedés, maxon játék közben nyáron 55-57C fölé nem igazán ment. tuning is volt 3,2-3,4 en hajtottam ez +2-4C jelentett.
Sose fagyott le még a rendszer és hirtelen újraindulás se volt.
A fogysztás én ezzel kapcsolatban nem éreztem semmi problémát egy 350W os sima Codegen tápom van e mellett még ott az X800PRO és a 3Winyo 1CD rom 1DVD rom és digitalizálókártya is sose volt gond. Pedig ezek együtt azért fogyasztanak.
A teljesítmény ezen is ment a vita az igazság az: volt olyan alkalmazás ahol pár % gyorsabb volt a Northwoodnál és volt ahol egy pár% lasabb igazábol nem lényeges a különbség illetve digitalizálásnál jóval gyorsabb volt ami nekem számított.
Én meg vagyok vele elégedve.
Azért arra figyelni kell, hogy a lap amibe teszed támogatja e a Prescottot mert voltak régebbi lapok amikkel nem ment normálissan pont a feszültség problémák miatt az újabb és már csak ezek kaphatók lapokban hiba nélkül kell, hogy menjen. Van amelyik fel is van rá külön készítve mint az enyém is vagy az ASUS P4C800 ak...
A Northwoodokat már nem gyártják ha kapsz is olyat az csak is raktárról lehet tehát ha bibi lesz vele a csere szerintem már nem fog menni. Amúgy meg azt veszed amelyiket akarod rosszúl nem jársz egyikkel se már ha tényleg vinni fogja az ABITod. Nézz utána a hivatalos oldalon.

Sok teszt volt a neten és véleményezés is, volt köztük reális és irreális elvakult vélemény is.
Én 1 éve lassan, hogy a Prescottot használom, melegedéssel semmi problémám se volt miután lecseréltem a gagyi gyári hűtést és a még annál is roszabb gyári ragacs pasztát, egy 3000rpm Spire hűtőm vana ami igen csak csendes e mellett sose volt túlmelegedés, maxon játék közben nyáron 55-57C fölé nem igazán ment. tuning is volt 3,2-3,4 en hajtottam ez +2-4C jelentett.
Sose fagyott le még a rendszer és hirtelen újraindulás se volt.
A fogysztás én ezzel kapcsolatban nem éreztem semmi problémát egy 350W os sima Codegen tápom van e mellett még ott az X800PRO és a 3Winyo 1CD rom 1DVD rom és digitalizálókártya is sose volt gond. Pedig ezek együtt azért fogyasztanak.
A teljesítmény ezen is ment a vita az igazság az: volt olyan alkalmazás ahol pár % gyorsabb volt a Northwoodnál és volt ahol egy pár% lasabb igazábol nem lényeges a különbség illetve digitalizálásnál jóval gyorsabb volt ami nekem számított.
Én meg vagyok vele elégedve.
Azért arra figyelni kell, hogy a lap amibe teszed támogatja e a Prescottot mert voltak régebbi lapok amikkel nem ment normálissan pont a feszültség problémák miatt az újabb és már csak ezek kaphatók lapokban hiba nélkül kell, hogy menjen. Van amelyik fel is van rá külön készítve mint az enyém is vagy az ASUS P4C800 ak...
A Northwoodokat már nem gyártják ha kapsz is olyat az csak is raktárról lehet tehát ha bibi lesz vele a csere szerintem már nem fog menni. Amúgy meg azt veszed amelyiket akarod rosszúl nem jársz egyikkel se már ha tényleg vinni fogja az ABITod. Nézz utána a hivatalos oldalon.

A gonosz diadalához csak annyi kell, hogy a jók tétlenek maradjanak.
Sziasztok!
Olyan gondban vagyok, hogy P4-es procit szeretnék venni, de nem tudom, hogy Prescott vagy Northwood magos legyen. Utánaolvastam sok helyen erről a témáról, de igazán nem tudtak meggyőzni. A Prescott-ok magas áramfelvétele és hőleadása kellemetlenségeket okozhat. Igazából abban szeretnék biztos lenni, hogy ha Prescott procit veszek egy Abit IS7-es (478-as foglalat) lapba, nem fogja-e szétberhelni a proci a lapot a nagy fogyasztás miatt? Szívesen vennék ötleteket a Prescott vs. Northwood témában. Mennyivel lehet időtállóbb egy Prescott, mint egy Northwood?
Előre is köszi!!!
Olyan gondban vagyok, hogy P4-es procit szeretnék venni, de nem tudom, hogy Prescott vagy Northwood magos legyen. Utánaolvastam sok helyen erről a témáról, de igazán nem tudtak meggyőzni. A Prescott-ok magas áramfelvétele és hőleadása kellemetlenségeket okozhat. Igazából abban szeretnék biztos lenni, hogy ha Prescott procit veszek egy Abit IS7-es (478-as foglalat) lapba, nem fogja-e szétberhelni a proci a lapot a nagy fogyasztás miatt? Szívesen vennék ötleteket a Prescott vs. Northwood témában. Mennyivel lehet időtállóbb egy Prescott, mint egy Northwood?
Előre is köszi!!!
Abit IC7-G, P4 3,0 Ghz (Northwood, telekondis), 2*512Mb Infineon Dual DDR RAM (400Mhz), Gigabyte x800pro vivo@xt pe
Legnépszerűbb cikkek
- 1. A középkori háborúk minden kegyetlenségét belezsúfolták a Chronicles: Medieval játékmenet-bemutatójába
- 2. Ököllel a cyberpunk rengetegben – Minden, amit eddig tudunk a Stellar Blade: Blood Rainről
- 3. A Rockstar Games bemutatta a Grand Theft Auto VI hivatalos borítóját, egy hét múlva kezdődik az előrendelés
- 4. Eddigi legnagyobb frissítését kaphatja a magyar fejlesztésű RTS, a The Last Experiment, a Kickstarteren gyűjtenek rá
- 5. Stílusos grafikát és körökre osztott taktikus harcokat ígér az Expeditions: Samurai, amelyben az első európai szamurájjá válhatunk
Legfrissebb fórumtémák
- 16:29
- A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett [hozzászólások] [7]
- 15:54
- Warhammer 40,000: Rogue Trader [59]
- 13:41
- Pixel art, oldalnézetes shoot’em up lesz a napokban bejelentett The Walking Dead: Streets of Survival [hozzászólások] [6]
- 12:15
- Ki mivel játszik mostanában? [8250]
- 10:58
- Harry Potter: Quidditch World Cup [20]
- 10:44
- Új gép és bővítés - tippek és tanácsok [15136]
- 09:19
- Olyan stúdiókat zárhat be az XBOX Game Studios, amitől leesik a hajunk, a Senua és a South of Midnight fejlesztői is bajban vannak [hozzászólások] [3]
- 12:13
- Ököllel a cyberpunk rengetegben – Minden, amit eddig tudunk a Stellar Blade: Blood Rainről [hozzászólások] [4]
- 16:46
- Elhunyt... [2779]
- 16:01
- 007: First Light teszt – Őfelsége titkosügynökös játéka [hozzászólások] [1]