Abit IC7-G, P4 3,0 Ghz (Northwood, telekondis), 2*512Mb Infineon Dual DDR RAM (400Mhz), Gigabyte x800pro vivo@xt pe
Pentium 4 klub
Köszi szépen a választ! Mondom, csak az idegesített, hogy ugyanannyiba kerül. Ha a Prescott drágább, egy pillanatig sem görcsölök vele.
Annyira látványosan nel lesz jobb nagy csodára ne számíts amúgy az XP SP2 már támogatja az SSE3 at és én még se érzek nagy különbséget. Az csak egy utasításkészlet ami csodákra nem képes csupán pár 3D-s utasítást tartalmaz ami a multimédiás alkalmazásoknak jó lehet.
Csak akkor érezhetsz számmottevő különbséget ha digitalizálsz mivel ott kb 8-10% al is gyorsabb máshol viszont nem. Tehát a Doom3 nem fog 10fps el gyorsabban menni Prescotton.
Játékoknál pár% a különbség. +/- egyik és másik javára.
A Celeronod után viszont ég és föld lesz a különbség!
Csak akkor érezhetsz számmottevő különbséget ha digitalizálsz mivel ott kb 8-10% al is gyorsabb máshol viszont nem. Tehát a Doom3 nem fog 10fps el gyorsabban menni Prescotton.
Játékoknál pár% a különbség. +/- egyik és másik javára.
A Celeronod után viszont ég és föld lesz a különbség!
A gonosz diadalához csak annyi kell, hogy a jók tétlenek maradjanak.
Az a bajom, hogy ugyanazért az árért újabb prcit kapok. És ebben az újabb prociban van néhány újítás, ami még jól jöhet. Ha jobban elkezdik a programok támogatni az SSE3-as utasításkészletet, meg az újabb Hiper Threadingot, meg jobban kihasználják az 1MB L2 cache-t, stb. akkor már érezhetőbb lesz a különbség. Csak abban szeretnék megbizonyosodni, hogy lesz-e problémám a Prescottal vagy sem. Ezért kérdezem azokat, akik már tapasztaltabbak ezen a téren, mert kipróbálták.
Abit IC7-G, P4 3,0 Ghz (Northwood, telekondis), 2*512Mb Infineon Dual DDR RAM (400Mhz), Gigabyte x800pro vivo@xt pe
Most mit görcsölsz? Nem tök mindegy, hogy Prescott v. Northwood, úgysem érzel semmi különbséget.
Ha jó emberekkel rossz dolgok történnek, az a sors műve. Ha rossz emberekkel történnek rossz dolgok, az Jack Bauer műve.
Az a baj, hogy nekem nem egy új kiadású lapom van. Kb. egy éve vettem, mielőtt kijöttek a Prescottok. Természetesen a legújabb bios van rajta, és biztosan menni fog vele a Prescott is. Csak az a bajom, hogy hallottam olyanokat, hogy elszállt az alaplap, amikor Prescott-tal nyúzták (konkrétan a Prohardveresek írták, hogy két IC7-es lapjuk is meghalt). Ezért vagyok gondban, mert nem akarom megölni a lapomat. Esetleg tudtok olyanról, hogy valaki hosszabb ideje már Prescottot használ korábbi kiadású lapokban?
Köszi a hozzászólásokat!!!
Köszi a hozzászólásokat!!!

Abit IC7-G, P4 3,0 Ghz (Northwood, telekondis), 2*512Mb Infineon Dual DDR RAM (400Mhz), Gigabyte x800pro vivo@xt pe
Ott van benne a nevében de sebaj:
A lapom pontos megnevezése: MSI 875P NEO FISR(2.0) Második kiadású lap direkt Prescottokhoz javítottak a feszültségstabilitáson ezt jelenti a 2.0 illetve még egy-kettő dolog át lett tervezve.
Amúgy 875P chpszetes a lap az utolsó 478tűs Intel chipset. (leg táposabb)
Persze nem csak a Chipset a lényeg de annyi tuti, hogy a lapod viszi a Prescottokat.
Biosfrossítéssel elvileg 3,4 ig vinnie kell tovább amúgy nem gyártották 478as foglalattal.
A lapom pontos megnevezése: MSI 875P NEO FISR(2.0) Második kiadású lap direkt Prescottokhoz javítottak a feszültségstabilitáson ezt jelenti a 2.0 illetve még egy-kettő dolog át lett tervezve.
Amúgy 875P chpszetes a lap az utolsó 478tűs Intel chipset. (leg táposabb)
Persze nem csak a Chipset a lényeg de annyi tuti, hogy a lapod viszi a Prescottokat.
Biosfrossítéssel elvileg 3,4 ig vinnie kell tovább amúgy nem gyártották 478as foglalattal.
A gonosz diadalához csak annyi kell, hogy a jók tétlenek maradjanak.
Ja! És még egy dolog! Azt tudom, hogy viszi az IS7-es lapom, csak azt nem, hogy meddig? A te lapod hanyas chipsetes Szabib? Félek nehogy túlhajtsa hosszú távon az alaplapom!

Abit IC7-G, P4 3,0 Ghz (Northwood, telekondis), 2*512Mb Infineon Dual DDR RAM (400Mhz), Gigabyte x800pro vivo@xt pe
Legnépszerűbb cikkek
- 1. A középkori háborúk minden kegyetlenségét belezsúfolták a Chronicles: Medieval játékmenet-bemutatójába
- 2. Eddigi legnagyobb frissítését kaphatja a magyar fejlesztésű RTS, a The Last Experiment, a Kickstarteren gyűjtenek rá
- 3. Ököllel a cyberpunk rengetegben – Minden, amit eddig tudunk a Stellar Blade: Blood Rainről
- 4. A Rockstar Games bemutatta a Grand Theft Auto VI hivatalos borítóját, egy hét múlva kezdődik az előrendelés
- 5. Stílusos grafikát és körökre osztott taktikus harcokat ígér az Expeditions: Samurai, amelyben az első európai szamurájjá válhatunk
Legfrissebb fórumtémák
- 20:02
- Clair Obscur: Expedition 33 [53]
- 16:29
- A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett [hozzászólások] [7]
- 15:54
- Warhammer 40,000: Rogue Trader [59]
- 13:41
- Pixel art, oldalnézetes shoot’em up lesz a napokban bejelentett The Walking Dead: Streets of Survival [hozzászólások] [6]
- 12:15
- Ki mivel játszik mostanában? [8250]
- 10:58
- Harry Potter: Quidditch World Cup [20]
- 10:44
- Új gép és bővítés - tippek és tanácsok [15136]
- 09:19
- Olyan stúdiókat zárhat be az XBOX Game Studios, amitől leesik a hajunk, a Senua és a South of Midnight fejlesztői is bajban vannak [hozzászólások] [3]
- 12:13
- Ököllel a cyberpunk rengetegben – Minden, amit eddig tudunk a Stellar Blade: Blood Rainről [hozzászólások] [4]
- 16:46
- Elhunyt... [2779]