...Life is too short, don't stress every day, leave your worries behind, go out and play!...
Fórum » Nem számítástechnikai témák
Budapest vs. többi város,falu,község
A forradalomban én is benne lennék! Hogy örülnék, ha láthatnám a szemétládák fejét, amikor a nép kizavarja őket a Parlamentből és még jóleg is rugdossa őket! Szép nap lenne az.... Egy a bökkenő! Ki az, akiben MINDENKI megbizik annyira, hogy objektivan elbirálhatná, kik lennének alkalmasak egy új alkotmány felállitására, amelyben le lenne szögezve, hogy milyen büntetésekkel számolnia azoknak a politikusoknak, akik a 4 év alatt nem tartják be a választási igéreteiket?
Mintahogy az én adómból kap Bp is úgy a te pénzedből kap az én kis falum is. Ezen kár fennakadni. (Más hogy a politikusokon spórolnék, iszony miket megengednek maguknak. Pl Grespik és az autó)
és igazad van: NEM TEHETÜNK SEMMIT! max forradalom és a politikusaink helyére az ország és az emberek hasznát szolgáló embereket ültetünk. Akik az után kapnak fizut, amit elértek. Teljesítmény alapján. Mint én. Nem fix bér + juttatások, amiket maguknak szavaznak meg.
és igazad van: NEM TEHETÜNK SEMMIT! max forradalom és a politikusaink helyére az ország és az emberek hasznát szolgáló embereket ültetünk. Akik az után kapnak fizut, amit elértek. Teljesítmény alapján. Mint én. Nem fix bér + juttatások, amiket maguknak szavaznak meg.
"Volt itt valami iromány, de meguntam.."-ot is meguntam..
Na ez az, hogy én is igy látom, de NEM MI TEHETÜNK RÓLA! Ennek az országnak választott politikusai vannak és ők döntik el, hogy hova megy a pénz. Hidd el, a legtöbbünket mélyen felháborit, mikor egyszercsak halljuk, hogy valamelyik poilitikus azt hazudta, készen van minden ház, amit az árvizkárosultaknak épitettek, erre a fele sem igaz és lehazudja a csillagokat is az égről (ahogy mindig is teszi). Gondolod, hogy bennem nincsen annyi empátia, hogy együtt tudjak érezni egy árviz (vagy bármi más) sujtotta telepulés lakoival? Ha én el lennék eresztve anyagilag, abban biztos lehetsz, hogy - az egészségügy mellett- juttatnék lóvét az ilyen rászorultak megsegitésére is. (Ebben az esetben gondolom jól jönne a bunkó paraszt pesti pénze...) Sajnos nem telik arra, hogy ilyesmivel foglalkozzak, mert a felszinen maradásért is úgy kell megküzdeni! Felejtsük már el azt, hogy a pesti embereket hibáztatjuk mindenért, ami rossz! Ha van igazságérzete valakinek, nem gondolkodhat igy! Én még a gazdákkal is egyetértettem, mikor feljöttek traktorral a támogatást kiharcolni. Pesten nem csak hülyék élnek!!!
...Life is too short, don't stress every day, leave your worries behind, go out and play!...
Igen, én is tapasztaltam ezt a fajta ellenségeskedést. De mit is várnánk, mikor folyton arról hallani mit fejlesztenek Budapesten, mit építenek Budapesten, mi a gond Budapesten, stb. Közben meg szerencsétlen árvízkárosultak, stb meg kucorog egy menhelyen, mert nincs pénz a gátakra, órás dugók mindenhol mert a körgyűrű elé került a metró, még egy híd Bp.-en belül, stb.
Ez nem a te hibád, nem is a fővárosiaké, de innen faluról úgy néz ki, hogy mindenki más le van ejtve. Jó Bp-en sokan élnek, és sok a probléma ott is, de mit érezzen az a kis falun tengődő becsületesen dolgozó ember, aki azt hallja mi van Pesten, viszont csatorna-gáz még nincs a falujában? Érted? Itt Pesten az már hőzöngeni való dolog ha CSAK 10 percente jár a BKV, mi örülnénk ha max fél órát kellene várni. Érted mire akarok kilyukadni?
Mindenféle ellenségeskedés és személyeskedés nélkül írtam azt amit.. felelősségem teljes tudatában.
Ez nem a te hibád, nem is a fővárosiaké, de innen faluról úgy néz ki, hogy mindenki más le van ejtve. Jó Bp-en sokan élnek, és sok a probléma ott is, de mit érezzen az a kis falun tengődő becsületesen dolgozó ember, aki azt hallja mi van Pesten, viszont csatorna-gáz még nincs a falujában? Érted? Itt Pesten az már hőzöngeni való dolog ha CSAK 10 percente jár a BKV, mi örülnénk ha max fél órát kellene várni. Érted mire akarok kilyukadni?
Mindenféle ellenségeskedés és személyeskedés nélkül írtam azt amit.. felelősségem teljes tudatában.
"Volt itt valami iromány, de meguntam.."-ot is meguntam..
Mekkora egy barom vagy! Honnan a rákból tudnád, hogy hányszor voltunk vidéken nyaralni? Szeretek vidékre menni és idén is oda fogok menni, de tudod nem a magadfajta hajtogatom-a-faszságomat vidékiek miatt, hanem a normális emberek miatt. Az pedig, hogy fáj a tény, miszerint a csórók nagy része feljön szerencsét próbálni az egyébként utált fővárosba, roppant sajnálatos, de igy van. Mondjuk nem tudom minek járnak az emberek olyan helyekre, amit utálnak. Egyszerűen nem kell oda menni és el van intézve! Még valami! Amikor bevonultam katonának, akkor tudatosodott bennem a vidéken élők hatalmas pesti-gyűlölete. Egészen addig meg sem fordult a fejemben ilyen ellentét, és soha nem jutott eszembe valakit lenézni, mert vidéken él. Mikor bekerültem, az a gusztustalan, indokolatlan (ugyanis nem ártottunk nekik semmit) gyúlölködés, ami a pestieket érte megmutatta nekem, hogy melyik fél is a primitiv és melyik fél is kezdi a gyűlölködést először! Ezt a mentalitást ti is tökéletesen tükrözitek ebben a topikban. Valami nem tetszik? Ha fáj, hogy milyen Budapest, nem kell idejönni, viszont a pofátokat kurva gyorsan be lehet fogni, mert egyszerúen nevetségesek vagytok a nagy ugatással, amit itt lerendeztek! Ti nagyon jól rászolgáltatok arra, hogy lenézzelek titeket (már akik éppen ide irtak ebbe a topikba a pestiekről) mert gondolkodni kettőig sem tudtok, csak általánositani! Hajtogassátok csak a faszságaitokat tovább és kurvára ne csodálkozzatok, ha ezek után Pesten jártotokban lenéznek titeket! Én soha nem kezdtem ezt a vidékilenézést, de ti felháboritóak vagytok! A személyeskedésről meg annyit, hogy csak nyugodtan, nagyon nem ijedtem meg tőletek, ahogyan eddig senki mástól sem itt a fórumon!
...Life is too short, don't stress every day, leave your worries behind, go out and play!...
Igazad van sajna egyik fél se enged, de ha valaki kockafejü akkor kockafejü, hiába. Ha talán a Pestike nem csak külföldre mennének nyaralni hanem oda is ahonnét származnak, illetve bejárnák az ország szép helyit és eltöltenének ott kempingben, panzióban egy kis időt nem lennének ilyen összetüzések. Mert azt is értenék sokan, hogy milyen falun az élet. 1990 elött nem voltak ekkora ellentétek.
Amúgy nem csak Pesten vannak iylenek hanem a többi nagyvárosban is pl én islmerek oylan csajt fehérváron aki amúgy nem buta de még a bála szót se ismeri a sólettről nem is beszélve... Szóval ez kezd népbetegség lenni.
Amúgy nem csak Pesten vannak iylenek hanem a többi nagyvárosban is pl én islmerek oylan csajt fehérváron aki amúgy nem buta de még a bála szót se ismeri a sólettről nem is beszélve... Szóval ez kezd népbetegség lenni.
A gonosz diadalához csak annyi kell, hogy a jók tétlenek maradjanak.
Nem arról van szó, hogy szeretjük e egymást vagy nem, hanem arról, hogy hiába magyarázok én bármit is, ha ragaszkodik a saját hülyeségéhez. Most akkor szerinted, hogy álljak hozzá?
Gerry nek is Slidernek is igza van az utóbbi kettővel kapcsolatban. Milyen jó hogy a magyraok ennyire szertik egymást

A gonosz diadalához csak annyi kell, hogy a jók tétlenek maradjanak.
Legnépszerűbb cikkek
- 1. Eddigi legnagyobb frissítését kaphatja a magyar fejlesztésű RTS, a The Last Experiment, a Kickstarteren gyűjtenek rá
- 2. A Rockstar Games bemutatta a Grand Theft Auto VI hivatalos borítóját, egy hét múlva kezdődik az előrendelés
- 3. Ököllel a cyberpunk rengetegben – Minden, amit eddig tudunk a Stellar Blade: Blood Rainről
- 4. Stílusos grafikát és körökre osztott taktikus harcokat ígér az Expeditions: Samurai, amelyben az első európai szamurájjá válhatunk
- 5. Gothic 1 Remake teszt – A király új ruhája?
Legfrissebb fórumtémák
- 14:07
- A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett [hozzászólások] [9]
- 20:02
- Clair Obscur: Expedition 33 [53]
- 15:54
- Warhammer 40,000: Rogue Trader [59]
- 13:41
- Pixel art, oldalnézetes shoot’em up lesz a napokban bejelentett The Walking Dead: Streets of Survival [hozzászólások] [6]
- 12:15
- Ki mivel játszik mostanában? [8250]
- 10:58
- Harry Potter: Quidditch World Cup [20]
- 10:44
- Új gép és bővítés - tippek és tanácsok [15136]
- 09:19
- Olyan stúdiókat zárhat be az XBOX Game Studios, amitől leesik a hajunk, a Senua és a South of Midnight fejlesztői is bajban vannak [hozzászólások] [3]
- 12:13
- Ököllel a cyberpunk rengetegben – Minden, amit eddig tudunk a Stellar Blade: Blood Rainről [hozzászólások] [4]
- 16:46
- Elhunyt... [2779]