28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

Melyik városunk legyen Európa kultúrális fővárosa?



Írd ide hozzászólásod:

Pyrogate
Pyrogate [21953]
1866. augusztus 1-jén indult a fővárosi villamos őse, a pesti lóvasút.
1887. november 28-án az első keskenyvágányú villamosvasút
1889 szeptember: a rendszeres villamosforgalom elindult a mai Rudas László utcában
1890. március 6.: nagykörúti (mai 4-es, 6-os) vonal átadása
1896. május 2-án indult a földalatti, ami villamosvasút volt, azonban nem úgy építették mint a mai metrókat (ezért is földalatti a neve és nem metró), hanem felbontották az utat, lerakták a sineket és csak ezután fedték be.
1913-tól kezdve nem járhatott egyetlen lóvasút sem, sőt 1915től megjelent az első autóbusz. (természetesen ezek mint a fővárosra vonatkoznak)
Gumi és benzin hiány ez a járat (ahol összesen 7 busz volt forgalomban) megszűnt, és csak 1921ben indult újra.
Az első trolibusz járat bp-n 1833. december 16-án indult, Óbudán, de a fővárosi közlekedésbe csak 1949. december 21-én kapcsolódott be

Tehát ezekből kiderül, hogy a fővárosban előbb volt villamos, és csak utána busz
Mondjuk az írás szerint 1860ban már 100omnibusz járt, ezek voltak a társaskocsik.

Az adatokat a Budapest idegenforgalmi útmutatóból vettem, az 1958as kiadásból

Szenvedély nélkül a foci halott.

Arthur Dent
Arthur Dent [1949]
1911-ben szerintem már biztos hogy volt, sőt akkor már buszközlekedés is volt BP-n (talán).

I seem to be having tremendous difficulty with my lifestyle.

Barthezz
Barthezz [54711]
Az szép, akkor még talán Pesten sem volt!

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Dile
Dile [5900]
Utánanéztem, pontosan 1911 óta van villamos.

Úgy néz ki kihagytam a Déri Múzeumot, vele a Munkácsy-trilógiát, pedig az sem túl mellékes

"Yes, I know my enemies: they're the teachers who taught me to fight me. Compromise, conformity, assimilation, submission, ignorance, hypocrisy, brutality, the elite."

Barthezz
Barthezz [54711]
Hát még én Amúgy edidg úgy tudtam, hogy villamos meg troli csak Budapesten, meg Szegeden van, de akkor Debrecen is valóban igyekszik

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Dile
Dile [5900]
Kösz, igyekszem

Villamos már nagyon régóta van, vagy 50 éve biztosan, de lehet hogy mégtöbb. Metró nincs, meg is lepődnék ha építenének

"Yes, I know my enemies: they're the teachers who taught me to fight me. Compromise, conformity, assimilation, submission, ignorance, hypocrisy, brutality, the elite."

Barthezz
Barthezz [54711]
Ez szép kis fotómontázs volt Debrecenről! Hát ez alapján megérdemelnétek a győzelmet sztem is! Viszont nem is tudtam pl., hogy Debrecenben is van villamos meg troli! Metró nincs?

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Dile
Dile [5900]
Debrecenben is van Tesco, Metro, Cora, Media Markt, Electro world (kihagytam valamit?)

Van szép főterünk Nagytemplommal, Püspöki Palotával, Aranybikával,
szép villamosokkal,
okos villamosmegállókkal,
szép új trolijaink,
szép szökőkutunk Főnixxel,
szép Egyetemi főépületünk, ugyancsak szép parkkal és szép belsővel.
Van Kölcsey Ferenc Református Tanítóképző Főiskolánk,
Főnix Csarnokunk,
Csonkatemplomunk, híres-neves Református Kollégiumunk.

Ja meg szerintem az egész országban nekünk van a legszebb címerünk.

"Yes, I know my enemies: they're the teachers who taught me to fight me. Compromise, conformity, assimilation, submission, ignorance, hypocrisy, brutality, the elite."

Vissza

Fórumszabályzat