The Conquistador (2005.09.03 - 2006.04.08) --> Control
Fórum » Filmek - mozi, TV, DVD
THE ISLAND
Ezzel szerintem a következő a helyzet. Nagyszülőknek újat jelentett az 1984, mikor olvasták. Szülőknek újat jelentett a Logan futása, mikor látták. A mai korosztálynak újat jelent a Sziget. Illetve csak kéne, hogy jelentsen, bár a mai kölykök az akcióért ülnek be a moziba. De a cél nem ez, arról, hogy balul sül el, nem a film tehet, hanem az elkúrt nemzedék. Tudom, elsőre úgy tűnik, a magam 16 évévle én is tagja vagyok, de a látszat csal... Szóval szerintem az egész nem szól másról, mint a gondolatot, félelmet beletenni az aktuális generáció agyába, hogy igenis tiltakozzon a klónozás, térfigyelőkamerák, és egyéb rendszerek ellen. Az én toplistámban csakis régi, old-school Hollywoodi filmek szerepelnek, kivéve a Harcosok klubját. A többi mind európai film.
De mennyire gondolkoztat el az, amit előtte láttam/olvastam? Mert annak nincs értelme, hogy ide-oda lopkodunk ötleteket lowbudget, de intellektuális filmekből, és ebből csinálunk egy hollywoodi filmet. Ez olyan, mint amikor a mai médiaDJ-ek megdance-esítik a régi magyar popslágereket, és ezzel ugranak a viva "igény" toplista első helyére. Nézzetek inkább európai, vagy Gus Van Sant új filmjét, vagy a Fekete Kefét, esetleg az Új Anya című holland ród múvit, mert mindegyik jobb ennél.
...non mollare mai...
Bár az említett filmeket nem láttam, de feltételezem, azokról is bátran ki lehet jelenteni, hogy innen-onnan lopkodtak. Amint leírtam már, Orwell óta nem született teljesen eredeti ötlet ilyen témában. A film egyértelműen nem mutat be eddig soha nem látott, új dolgokat, de nem árt, ha modernizálják egy kicsit. A többiek nevében nem beszélek, de nekem egyáltalán nem változtat a véleményemen, és/vagy aktuális toplistámon semmiféle Box Office. Attól függetlenül is képes vagyok véleményt alkotni egy filmről, hogy az USA-ban, vagy Európában készült. Általánosítás, hogy ez is csupán egy amerikai tömegmocsok lenne. Kényelmesebb ezt hinni, és nem állítom, hogy nem ennek köszönheti majd a bevételének jelentős részét. De ha ezen túlnézel, és mindentől elvonatkoztatva tekinted meg a filmet, igenis elgondolkodtat. És ez a dolga. De mostantól nem védem a filmet, még azt hiszitek, közöm van hozzá. Valaki azt mondta, hogy szar, többiek meg utána mentek. (Nem rád gondolok. ) Ennek így már nem sok értelme van.
The Conquistador (2005.09.03 - 2006.04.08) --> Control
Hát gyerekek, kár, hogy nem tudjátok, hogy ez a film a 79-es The Clonus Horrorral és a 76-os Logan futása című filmmel megegyezik egy az egyben, történet, cselekmény, mondanivaló, minden. Milyen ironikus, nem, hogy a klónokról szól főleg a film, és ez egy nagy rakás, pofátlan kópia. De élvezzétek csak a fost, mert nektek találták ki, higyjétek azt, hogy valami új, eredeti mondanivaló rejlik a film mögött, a marketingosok kapnak ezért rendesen. Gondolom, akiknek tetszett ez a szemét, azoknak a toplistájuk minden hónapban az US Box Office ranglista szerint alakul, ez ugyanolyan, mintha az lenne a kedvenc zenétek, ami a viva toplistáján éppen (!) rajtavan. Két szó: amerikai szuperprodukció. Ennyit ér ez a fos, a hasonszőrű társaival együtt.
...non mollare mai...
Legnépszerűbb cikkek
- 1. Őrület, mekkora nosztalgia van a Heroes of Might & Magic: Olden Era legújabb játékmenet-bemutatójában!
- 2. Pragmata teszt – Egy ikonikus kaland a Hold felszínén
- 3. A pletykák után immár hivatalos, hogy jön a Metro 2039, már azt is tudjuk, hogy nagyjából mikor
- 4. Minden, amit tudni érdemes a The Dark Pictures Anthology: Directive 8020-ról egy percbe sűrítve
- 5. Rise of Piracy early access próbakör
Legfrissebb fórumtémák
- 14:47
- Mit játszottál végig legutóbb? Értékeld! [1580]
- 13:04
- Helyzetjelentés [157597]
- 14:47
- :::Music Club::: |House,Trance,Techno| [9512]
- 23:11
- A pletykák után immár hivatalos, hogy jön a Metro 2039, már azt is tudjuk, hogy nagyjából mikor [hozzászólások] [3]
- 11:45
- Pragmata teszt – Egy ikonikus kaland a Hold felszínén [hozzászólások] [2]
- 22:03
- I Am Jesus Christ teszt – Megváltószimulátor [hozzászólások] [24]
- 16:39
- Rise of Piracy early access próbakör [hozzászólások] [5]
- 12:53
- Sorozatok [11004]
- 16:32
- Rossz PC játék sorozat [673]
- 14:18
- Aliens: Dark Descent teszt – Jézus helyett xenomorph jön Xenteste [hozzászólások] [41]
