Érdekes, de minden bizonnyal még a fejlesztés nagyon elején járó projekt formálódik a lengyel SurvGames stúdióban, a FIRST a sokat látott túlélőhorrorok táborát fogja gyarapítani. A játék a világ pusztulása utánra repít majd minket, a játékosok pedig az emberi faj vélhetően utolsó élő képviselőjét fogják alakítani.
A FIRST egy külső nézetű túlélőjáték lesz, amelyben az általunk irányított karakter magányosan tengeti napjait a pusztaság kellős közepén. Egy nap azonban talál egy sebesült kutyát, akit megment és magához fogad. Ettől kezdve már ketten járják a radioaktív pusztaságot és elhagyatott városokat, hogy felszerelés és élelem után kutassanak. De lehet, hogy ő az utolsó emberi lény a bolygón, de messze nem az utolsó élőlény. A világot ugyanis mindenféle veszedelmes szörnyeteg népesíti be, aki karakterünkben csak az aznapi vacsoráját látja.
A FIRST fejlesztése kizárólag PC-re folyik, de egyelőre nem tudni, hogy mikor jelenhet meg.











































