1991 óta, vagyis immár harmincnégy éve íródik minden körökre osztott birodalomépítő stratégia ősatyjának története Sid Meier tollából (vagy inkább klaviatúrájából). A Sid Meier’s Civilization széria ez idő alatt eddig hat számozott epizódot ért meg és még néhány spin-offot. De ez a szám heteken belül gyarapodni fog, ugyanis jön a Sid Meier’s Civilization VII.
A játékot még tavaly nyáron jelentette be a Firaxis és a 2K Games, most pedig már tényleg készülhetünk a premierre, mivel aranylemezre került. Ez azt jelenti, hogy a fejlesztési folyamat hivatalosan véget ért, minden akadály elhárult a premier elől, nem kell esetleges késéstől tartani.
A játékosok ezúttal is az emberiség történelmét írhatják át egészen a kőkorszaktól az űrkorszakig. A hetedik részben már nem lesznek egymáshoz láncolva a népek és azok vezetői, vagyis nyugodtan cári kezekbe adhatjuk az USA-t vagy Caesarra bízhatjuk egy dél-afrikai nép sorsát. Mint mindig, minden vezető saját képességekkel és tulajdonságokkal rendelkezik, ahogy a népek is egyedi vonásokat kapnak. Szintén újdonság, hogy immár nem csak a klasszikus politikai vezetők és uralkodók irányíthatják a népeket, hiszen filozófusok, vallási vezetők és még tudósok is képbe kerültek e poszton.
Az új játékban kissé leegyszerűsítik az érákat is, nem aprózzák el úgy mint a korábbi részekben: lesz ókor, a felfedezések kora és modern kor. Érdekesség, hogy a szériára eddig jellemző „barbár népek” már nem kapnak negatív jelzőt, sőt, diplomácia útján akár be is integrálhatjuk őket önálló városállamként a birodalmunkba.
A Sid Meier’s Civilization VII PC mellett konzolokra, így PlayStation 5-re és PlayStation 4-re, Xbox Series X/S-re és Xbox One-ra, valamint Nintendo Switchre is elkészül. A premier február 11-én köszönt majd ránk.