28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

Játékhírek

Március helyett csak áprilisban jöhet az év egyik legjobban várt FPS-e, a MOUSE: P.I. for Hire

A fejlesztőknek még néhány extra hétre van szüksége pár finomításhoz.

Írta: GeryG

A Cuphead megmutatta, hogy a régi idők rajzfilmjei mennyire zseniális alapot adhatnak a mai videojátékokhoz. Aztán a Bye Sweet Carole megmutatta, hogy pusztán a remekbeszabott vizuális megvalósítás még nem biztos, hogy elegendő, ha a játékmenet nem állja meg a helyét. Idén sem maradunk ilyen rajzfilmes videojáték nélkül, hiszen hamarosan megjelenik a MOUSE: P.I. for Hire.

A játékról először 2023-ban lehetett hallani, akkor még csak többnyire a koncepciót reklámozta a Fumi Games. A projektet menet közben a Playside karolta fel, így az alapvetően zseniális ötletből lassan elkezdett igazi játék formálódni. A Mouse egyértelműen a ’20-as és ’30-as évek fekete-fehér rajfilmjeit idézi, elsősorban a Disney korabeli stílusát. A játék szereplői így többségében Mickey egérre emlékeztető gengszter egerek, akiket le kell lövöldöznünk.

A Mouse legerősebb része garantáltan a látványvilága lesz, de tanulva a Bye Sweet Carole esetéből nagyon nem mindegy, hogy ehhez mennyire jó játékmenetet és sztorit tudnak összerakni a fejlesztők. Talán ők is érzik, hogy itt most sok múlhat a részleteken, ezért a minap bejelentették, hogy egy hónapot késni fog a premier.

A játék az eredeti tervek szerint március 19-én jelent volna meg, ám ehelyett április 16-ig kell várnia a rajongóknak. Az indoklásban a szokásos okokat jelölték meg: szükség van még néhány hétre, hogy az utolsó simításokat is elvégezzék, és a lehető legmagasabb minőségű játékot adják ki a kezeik közül. Nekünk ennyit bőven megér, ha a végén a Mouse: P.I. for Hire hozni fogja azt, amit előzetesen remélünk tőle.

Kattints, ha érdekesnek találtad a cikket!

Mouse: P.I. for Hire

Platform:

Fejlesztő: Fumi Games

Kiadó: PlaySide

Megjelenés: 2026. április 16.

» Tovább a játék adatlapjára

GeryG

GeryG
2010 végén csatlakozott a PC Dome cikkírói csapatához, pár hónappal később pedig már hírszerkesztőként is tevékenykedett. Már több mint 17 ezer írásos anyag fűződik a nevéhez a magazinban, amivel a képzeletbeli dobogó csúcsán áll.

HOZZÁSZÓLÁSOK

Még nincs hozzászólás, légy Te az első!