28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

Mozi/film

A robot és a motor

Írta: Dino

Az Én, a robot (I, Robot, hazai bemutató: szeptember 9.) sci-fi a javából. Alkotói minden apró részletre kiterjedően elképzelték, milyen lesz a nagyvárosi élet úgy 2035 körül.
Ám a főszereplő, Will Smith nagy örömére néhány tárgy a múltból bekerült a történetbe.
– Nagyon hálás vagyok a forgatókönyv-írónak, hogy a figurámat morózus, nosztalgikus alaknak írta meg – nyilatkozta a filmbeli nyomozó, Smith. – Ezért járhatok végig tornacipőben, és ezért motorozhattam egy héten át, míg a többiek csak díszlet csodaautókban ültek. Helyettük a komputer száguldozott, én meg valóban vadulhattam.
A filmbeli motor igazi gyűjtőknek való darab. A típusa 2004 MV Agusta F4-SPR, a motorja 750 köbcentis, 4 hengere van, 147 lóerős, 280 km/órás a végsebessége, és összesen 300 darabot gyártottak belőle. De már kevesebb van belőle forgalomban: a filmezés során használt példány összetört, amikor Smith majd száz km/órás sebességnél hatalmasat esett vele. A színész apróbb karcolásokkal megúszta, a motor totálkárosra tört.

Kattints, ha érdekesnek találtad a cikket!

Dino

Dino
Kb. 8 évesen ismerkedett meg egy ZX81-gyel, amit egy C64 követett. 1993-tól a Commodore Világnál és utódlapjainál, valamint a ZED-nél dolgozott, majd 1998-ban barátaival megalapította a PC Dome-ot. A többi már történelem...

HOZZÁSZÓLÁSOK

Még nincs hozzászólás, légy Te az első!