28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

A MOZI bukása



Írd ide hozzászólásod:

Porker
Porker [8000]
a közönségről jutott eszembe, hogy nemtom mennyire vicces film a Silent Hillből készült film(nyár elején volt a moziban).na közeli ismerőseim votlak a filmen, és végigöhögték, de rendesen fennhangon.ezt csak azért írom le mert az SH-t ismerve nem vmi vicc.

Levágtunk egy disznót, de úgy tűnik, senki sem kér szalonnát. | 2004.03.27. - 2012.08.31.

csuvi
csuvi [5613]
volt már téma, amiben nagyjából erről volt szó, csak eltolódott másfele, úgyhogy elfér itt ez is.
hogy érdemben is hozzászóljak: szerintem az egyfajta igénytelenség -vagy inkább más igények elébbhelyezése- az, ami a mozilátogatások számának drasztikus csökkenésére adhat magyarázatot. a látvány és hangzás elkorcsosult formálya az otthoni számítógépek, házimozik előtt ülve nagyobb szabadságteret ad: cigizhetsz, bármilyen oknál fogva leállíthatod, majd újra indíthatod a vetítést, eldőlhetsz, amit akarsz -és persze kevesebb anyagi ráfordítást igényel. kiküszöbölheted a véletlen kellemetlenebb csipkelődéseit, mint például a szar ízlésű közönséget, akik a legócskább poénon is röhögnek (ez engem zavarni szokott, ugyanakkor egy jobb vgjátéknál szeretem, ha összeolvad nevetésem a többiekével)

nem vagyok egy rendszeres mozilátogató, mert az én (ill. mi) otthonról történő kimozdulási igényünket nem igazán elégíti ki, ha pár perces utazás után ismét egy székben ülve ütjük el az időt

A szó a legerősebb kábítószer, amit ember valaha is használt

riddick21
riddick21 [2647]
Remélem még nincs ilyen jellegű téma, ha igen, akkor ezt kérem töröljétek és elnézést.

Szóval szerintem feltétlenül szót kellene ejteni a dologról, egész iparágat megrázó és valószínűleg előbb-utóbb felemésztő folyamatról van szó, ami annak idején (kb. '50-es években) kezdődött, amikorra a televízió elterjedt. A videó és a videókölcsönzés sem éppen használt a dolognak, de a pontot az 'i'-re a DVD és az internet megjelenése tette fel.
Ezzel párhuzamosan -csak 2-3 évtizeddel később- kezdődött egy másik folyamat a Cápa c. Spielberg filmmel, ami bevezette a blockbuster (látványosságra, szórakozásra építő film) fogalmát, ami óriási pénzeket hozott Hollywoodba, ezzel fellendítve a filmgyártást. Mostanra azonban sorra buknak a nagy filmek, a King Kong is vártnál gyengébben teljesített, a Mission Impossible 3 szinte bukott, a Miami Vice pedig már örülhet, ha behozza a költségeit. Ezek az utóbbi évek eredményei, mert a M:I 2 még a legnyereségesebb akciófilm volt és a Titanic-ot sem kell bemutatni senkinek a maga több, mint egymilliárd $-os bevételével...

Szóval ki mit gondol a dologról, ki sajnálja, ki örül annak, hogy mostanra már az otthonában is élvezheti a -viszonylag- friss filmeket? Ilyesmi...

"Jeti, add ide a bőröd!"

Vissza

Fórumszabályzat