
Fórum » Egyéb számítástechnikai témák
Don-kanyar Emlékjáték
Formára számomra elég egyértelmű a szerencsés nyertes. 

"Panther G"
Igazából nálam Panther mögött a második helyen a Tigris áll!
Tudom, hogy nagy, sokat eszik, lassú és lerobban, ráadásul még kevés is volt belőle, de azért nem vitás melyik páncélos emelte ki a legtöbb harckocsi ászt!
Pras: Az egyik térképen (Azt hiszem Tiger a neve) Szembekerült 2 Tigerrel 1 T70. Külön öröm volt nézni,l ahogy a becsapódó 88-as lövedék hatására a kis cucc nem csak a levegőbe repült, hanem minimum 1 métert csúszott hátra!
Igazából nálam Panther mögött a második helyen a Tigris áll!
Tudom, hogy nagy, sokat eszik, lassú és lerobban, ráadásul még kevés is volt belőle, de azért nem vitás melyik páncélos emelte ki a legtöbb harckocsi ászt!
Pras: Az egyik térképen (Azt hiszem Tiger a neve) Szembekerült 2 Tigerrel 1 T70. Külön öröm volt nézni,l ahogy a becsapódó 88-as lövedék hatására a kis cucc nem csak a levegőbe repült, hanem minimum 1 métert csúszott hátra!

"Es rasseln die Ketten, es dröhnt der Motor, Panzer rollen in Afrika vor!"||| http://battlelog.battlefield.com/bf3/soldier/Szalami111/stats/226302379/ ||| =PPS=Szalami111
Ja, a "Ronson öngyújtó"!
(Egyébként formára szerintem az egyik legböszmébben kinéző valami, azzal az idióta magas tornyával. Engem valahogy egy génhibás óriásteknősre emlékeztet
)
Meg sem közelíti az én etalon-kedvencemet, a Panther G-t. (Ha tuti gazdag lennék, vennék egy baszom nagy hektárnyi területet, a ruszkiktól vennék egy Párducot, felújíttatnám és éjjel nappal döngölném a kicsikét a birtokomon!)
(Egyébként formára szerintem az egyik legböszmébben kinéző valami, azzal az idióta magas tornyával. Engem valahogy egy génhibás óriásteknősre emlékeztet
)
Meg sem közelíti az én etalon-kedvencemet, a Panther G-t. (Ha tuti gazdag lennék, vennék egy baszom nagy hektárnyi területet, a ruszkiktól vennék egy Párducot, felújíttatnám és éjjel nappal döngölném a kicsikét a birtokomon!)
Való igaz, a Sherman is tökéletesen jó arra, hogy kilőjék! 

"Es rasseln die Ketten, es dröhnt der Motor, Panzer rollen in Afrika vor!"||| http://battlelog.battlefield.com/bf3/soldier/Szalami111/stats/226302379/ ||| =PPS=Szalami111
"Az tán csak nem egy Lend-Lease Sherman?"
De biz'a!
Majd előkeresem neked a stat kimutatást: rengeteg volt belőlük itt akkor. Ha jól emlékszem, egész hk. vagy gépesített dandárok Shermanokkal voltak felszerelve. (Van egy másik képem, majd azt is előkeresem, amelyen a Zámolyról Fehérvárra bevezető utat lehet látni: azon a képen is csak kilőtt Shermannokat lehet látni, az út szélén, árkokban stb.)
Miért kellett nekik? Szerintem tök prózaian egyszerű a válasz: ha már ingyen adták, elfogadták. Nem terhelték vele a saját iparukat, nyersanyagukat mondván: hülye jenki teljesen átállt a haditermelésre, akkor termeljen nekünk is. Ők meg mindeközben csak a fejlesztéseikkel foglalkoztak.
De biz'a!
Majd előkeresem neked a stat kimutatást: rengeteg volt belőlük itt akkor. Ha jól emlékszem, egész hk. vagy gépesített dandárok Shermanokkal voltak felszerelve. (Van egy másik képem, majd azt is előkeresem, amelyen a Zámolyról Fehérvárra bevezető utat lehet látni: azon a képen is csak kilőtt Shermannokat lehet látni, az út szélén, árkokban stb.)
Miért kellett nekik? Szerintem tök prózaian egyszerű a válasz: ha már ingyen adták, elfogadták. Nem terhelték vele a saját iparukat, nyersanyagukat mondván: hülye jenki teljesen átállt a haditermelésre, akkor termeljen nekünk is. Ők meg mindeközben csak a fejlesztéseikkel foglalkoztak.
Tömeggyártás, ez volt a németek veszte!
Hiába volt 6000 Panther, ha a T34-esből 6000-ret negyed év alatt legyártottak! Hiába volt 1300 Tigris, ugyanezen okok miatt. Hába volt 1:10 az arány, a németeknek minden kilőtt Tigris érvágás volt, míg az oroszoknak egy újabb szúnyogcsípés a mamut bundáján!
Erről a fémgyűjtésről halottam, de én nem hibáztatom őket, elvégre az ő országuk is majdnem romba és nyomorba dőlt. Mint győztes ország megtehették, eszmei értéke pedig egy kilőtt Panthernek 45-ben még nem volt, így ők elkezdték más, értelmes dologra használni (á.lá te is T34 leszel 2 héten belül...)
Az egyik képen: Az tán csak nem egy Lend-Lease Sherman?
A Sherman a keleti fronton tudtommal nem volt jelen nagy tömegben, de javítsatok ki ha tévedek! Egyáltalán azt nem értem Sherman miért kellett nekik, amikor a T34 és később a T34/85 mindenben jobbnak bizonyult nála?
Hiába volt 6000 Panther, ha a T34-esből 6000-ret negyed év alatt legyártottak! Hiába volt 1300 Tigris, ugyanezen okok miatt. Hába volt 1:10 az arány, a németeknek minden kilőtt Tigris érvágás volt, míg az oroszoknak egy újabb szúnyogcsípés a mamut bundáján!
Erről a fémgyűjtésről halottam, de én nem hibáztatom őket, elvégre az ő országuk is majdnem romba és nyomorba dőlt. Mint győztes ország megtehették, eszmei értéke pedig egy kilőtt Panthernek 45-ben még nem volt, így ők elkezdték más, értelmes dologra használni (á.lá te is T34 leszel 2 héten belül...)
Az egyik képen: Az tán csak nem egy Lend-Lease Sherman?
A Sherman a keleti fronton tudtommal nem volt jelen nagy tömegben, de javítsatok ki ha tévedek! Egyáltalán azt nem értem Sherman miért kellett nekik, amikor a T34 és később a T34/85 mindenben jobbnak bizonyult nála?"Es rasseln die Ketten, es dröhnt der Motor, Panzer rollen in Afrika vor!"||| http://battlelog.battlefield.com/bf3/soldier/Szalami111/stats/226302379/ ||| =PPS=Szalami111
LM! De legalább ott volt nekik helyben a nyersanyag: ruszki hk. 10 perc alatt kilőve, vár míg elül a csata, visszavontat a gyárba, pikkpakk beolvaszt, majd 15 perc legyárt, putyilov elvtársak hozzáadva, oszt irány a Mamajev kurgán!
Idióta kraut meg csak csodálkozik, hogy honnan a faszból van ezeknek ennyi technikájuk!
Egyébként nagy szenyák voltak itthon is: a Székesfehérvár-Zámoly környéki csatatérről még 45. őszén is szedték-vontatták a kilőtt magyar-német haditechnikát. (Kurva jó, hogy számszerűségében és terület nagysága szerinti harci intenzitásban és időtartamban itt voltak a keleti front harmadik legnagyobb páncélos ütközetei, de egy deka német technika nem maradt. Köszönhetően az elvtársaknak.) Szóval az egyik öreg szemtanúnk mesélte, hogy 2-3 T34/85 egymás után kötöttek és azokkal vontatták árkon-bokron-szántóföldeken keresztül a Tigriseket, Panthereket, lelőtt repülőgépeket stb. Mindent levittek a lovasberényi vasúthoz, onnan le Dunaújvárosba és a Dunán lehajózva lopták ki a vasat az országból...
Kilőtt ruszki technika 1945. január végén Székesfehérváron, a Konrad III hadművelet ideje alatt, amikor német kézre került (újból) a város és környéke.
Temérdek kilőtt és vegyes haditechnika 1945 nyarán Székesfehérváron, a Zámolyi utcában.
Átvedlett t-34
Ami "maradt nekünk": egy magyar PzIVH torony védő lemeze. A hk. a 2. m. kir. pc. hadosztály tankja volt.
...és amit láthattunk volna: kilőtt ruszki Valentine páncélos Zámoly határában, 1945. júniusában. Öreg barátunk, Moór Laci bácsi készített néhány fotót (a másikat - amikor egy kilőtt JgdPz IV L/70-en ül - előkeresem), addig ITT olvashattok egy Vele készült interjút, amit még (megboldogult roncsoldalos) szerkesztőkoromban hoztam le!
Idióta kraut meg csak csodálkozik, hogy honnan a faszból van ezeknek ennyi technikájuk!
Egyébként nagy szenyák voltak itthon is: a Székesfehérvár-Zámoly környéki csatatérről még 45. őszén is szedték-vontatták a kilőtt magyar-német haditechnikát. (Kurva jó, hogy számszerűségében és terület nagysága szerinti harci intenzitásban és időtartamban itt voltak a keleti front harmadik legnagyobb páncélos ütközetei, de egy deka német technika nem maradt. Köszönhetően az elvtársaknak.) Szóval az egyik öreg szemtanúnk mesélte, hogy 2-3 T34/85 egymás után kötöttek és azokkal vontatták árkon-bokron-szántóföldeken keresztül a Tigriseket, Panthereket, lelőtt repülőgépeket stb. Mindent levittek a lovasberényi vasúthoz, onnan le Dunaújvárosba és a Dunán lehajózva lopták ki a vasat az országból...
Kilőtt ruszki technika 1945. január végén Székesfehérváron, a Konrad III hadművelet ideje alatt, amikor német kézre került (újból) a város és környéke.
Temérdek kilőtt és vegyes haditechnika 1945 nyarán Székesfehérváron, a Zámolyi utcában.
Átvedlett t-34
Ami "maradt nekünk": egy magyar PzIVH torony védő lemeze. A hk. a 2. m. kir. pc. hadosztály tankja volt.
...és amit láthattunk volna: kilőtt ruszki Valentine páncélos Zámoly határában, 1945. júniusában. Öreg barátunk, Moór Laci bácsi készített néhány fotót (a másikat - amikor egy kilőtt JgdPz IV L/70-en ül - előkeresem), addig ITT olvashattok egy Vele készült interjút, amit még (megboldogult roncsoldalos) szerkesztőkoromban hoztam le!
Legnépszerűbb cikkek
- 1. Eddigi legnagyobb frissítését kaphatja a magyar fejlesztésű RTS, a The Last Experiment, a Kickstarteren gyűjtenek rá
- 2. A Rockstar Games bemutatta a Grand Theft Auto VI hivatalos borítóját, egy hét múlva kezdődik az előrendelés
- 3. Ököllel a cyberpunk rengetegben – Minden, amit eddig tudunk a Stellar Blade: Blood Rainről
- 4. Stílusos grafikát és körökre osztott taktikus harcokat ígér az Expeditions: Samurai, amelyben az első európai szamurájjá válhatunk
- 5. Gothic 1 Remake teszt – A király új ruhája?
Legfrissebb fórumtémák
- 12:39
- A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett [hozzászólások] [8]
- 20:02
- Clair Obscur: Expedition 33 [53]
- 15:54
- Warhammer 40,000: Rogue Trader [59]
- 13:41
- Pixel art, oldalnézetes shoot’em up lesz a napokban bejelentett The Walking Dead: Streets of Survival [hozzászólások] [6]
- 12:15
- Ki mivel játszik mostanában? [8250]
- 10:58
- Harry Potter: Quidditch World Cup [20]
- 10:44
- Új gép és bővítés - tippek és tanácsok [15136]
- 09:19
- Olyan stúdiókat zárhat be az XBOX Game Studios, amitől leesik a hajunk, a Senua és a South of Midnight fejlesztői is bajban vannak [hozzászólások] [3]
- 12:13
- Ököllel a cyberpunk rengetegben – Minden, amit eddig tudunk a Stellar Blade: Blood Rainről [hozzászólások] [4]
- 16:46
- Elhunyt... [2779]