Van aki egy tengerparta vágyik, van aki világot akar látni.Én csak CSERNOBILba szeretnék egyszer eljutni.És ezt komolyan mondom.
Fórum » Hozzászólások, megjegyzések
Terminator Salvation - itt a T-600 (Hírek)
jo de Süsü a kacalábon forgó palota és az üveghegy az más.Más egy film és más egy mese....
Most konkrétan a "processzor miért a fejben van, amikor ott nem is olyan védett?" meg "miért emberszabásúak a robotok" kérdéséről volt szó.
Ha ezeket rendbe rakjuk a filmben, akkor tudományosan teljesen korrekt lesz? És akkor innen kezdve jó film?
Ilyen kaliberű kifogásokat a sci-fi filmek 99%-ában meg lehetne fogalmazni.
Csupán arra akartam kilyukadni, hogy vajon érdemes-e "beleszőrszálhasogatni" ilyen részletekbe?
Abba belegondoltál már, hogy Süsü a sárkány, a kacsalábon forgó palota, meg az üveghegy(pláne, ami azon túl van) mekkora irrealitás?

Ha ezeket rendbe rakjuk a filmben, akkor tudományosan teljesen korrekt lesz? És akkor innen kezdve jó film?
Ilyen kaliberű kifogásokat a sci-fi filmek 99%-ában meg lehetne fogalmazni.
Csupán arra akartam kilyukadni, hogy vajon érdemes-e "beleszőrszálhasogatni" ilyen részletekbe?
Abba belegondoltál már, hogy Süsü a sárkány, a kacsalábon forgó palota, meg az üveghegy(pláne, ami azon túl van) mekkora irrealitás?


"Dilisek ezek a rómaiak...!"
"Amúgy egy sci-fi-nek nem kell feltétlenül tudományosan korrektnek lennie.
Logikai csavarokkal ne legyen tele, a történet legyen magával ragadó és izgalmas. Legyen látványos... nagyjából ennyi."
Tegyük hozzá, hogy Neked
. Mindenkinek mások az elvárásai. Én pl. csak azokat a sci-fiket szeretem, aminek van valami valóság alapja. Nem feltétlenül a jövőt vetítik elő, hanem "akár" meg is történhetne alapon. Teszem hozzá, hogy nem is szeretem a Star warst se és a hozzá hasonló irrealitásokat hasonlóképp hanyagolom. Nem mondom, hogy rossz, de én messze kerülöm. Még mondjuk az Alien épp belefér, de inkább csak az atmoszférája miatt.
Szóval számomra teljesen elfogadható afro kritikája.
Logikai csavarokkal ne legyen tele, a történet legyen magával ragadó és izgalmas. Legyen látványos... nagyjából ennyi."
Tegyük hozzá, hogy Neked
. Mindenkinek mások az elvárásai. Én pl. csak azokat a sci-fiket szeretem, aminek van valami valóság alapja. Nem feltétlenül a jövőt vetítik elő, hanem "akár" meg is történhetne alapon. Teszem hozzá, hogy nem is szeretem a Star warst se és a hozzá hasonló irrealitásokat hasonlóképp hanyagolom. Nem mondom, hogy rossz, de én messze kerülöm. Még mondjuk az Alien épp belefér, de inkább csak az atmoszférája miatt.
Szóval számomra teljesen elfogadható afro kritikája.
"Magyarul mondhatjuk azt is, hogy nincsenek nagy elvárásaid a filmekkel kapcsolatban, ezért nem is fogalmazol meg kritikát"
Nem, nem mondhatjuk. Valamit félreértettél.
De ha arra gondolsz, hogy nem kezdek filmesztétai mélységekbe zuhanni egy film megtekintése után, akkor valószínűleg igazad lehet valahol.
Amúgy egy sci-fi-nek nem kell feltétlenül tudományosan korrektnek lennie.
Logikai csavarokkal ne legyen tele, a történet legyen magával ragadó és izgalmas. Legyen látványos... nagyjából ennyi.
A Star Wars vajon mennyire korrekt tudományosan? Ennek ellenére mégis a filmtörténet egyik legjelentősebb sci-fi alkotása.
Nem, nem mondhatjuk. Valamit félreértettél.
De ha arra gondolsz, hogy nem kezdek filmesztétai mélységekbe zuhanni egy film megtekintése után, akkor valószínűleg igazad lehet valahol.
Amúgy egy sci-fi-nek nem kell feltétlenül tudományosan korrektnek lennie.
Logikai csavarokkal ne legyen tele, a történet legyen magával ragadó és izgalmas. Legyen látványos... nagyjából ennyi.
A Star Wars vajon mennyire korrekt tudományosan? Ennek ellenére mégis a filmtörténet egyik legjelentősebb sci-fi alkotása.
"Dilisek ezek a rómaiak...!"
Magyarul mondhatjuk azt is, hogy nincsenek nagy elvárásaid a filmekkel kapcsolatban, ezért nem is fogalmazol meg kritikát.
Egyébként nem hülyeség, amit afro ír. Vannak tudományosan sokkal korrektebb sci-fik, mint a Terminátor ez nem kérdés.
Egyébként nem hülyeség, amit afro ír. Vannak tudományosan sokkal korrektebb sci-fik, mint a Terminátor ez nem kérdés.
Csak ennyit nem értesz? Boldog ember vagy...
- Miért nem mennek vissza 400 évet(vagy még többet) a robotok és írtják ki John Connor ük-ük-ük öregapját? Vélhetően az elöltöltős puskák idejében ez kisebb problémát okozott volna, mint a XX. században.
- Sarah Connor miért nem húz el Afrika legmélyebb bugyraiba, ahelyett, hogy lépten-nyomon Amerikában bukjon le minden szaron?
- Nincsenek is időben visszautazni képes robotok!
stb-stb.
Ha én nekiállok megnézni egy fimet, akkor nem feltétlenül azon morfondírozok, hogy miért így oldottak meg valamit, és miért nem úgy.
Nem kell egy filmben feltétlenül a logikai csavarokat keresni.
Főleg, ha ennyire részletkérdésről van szó...
Ha összességében élményt nyújt, akkor oké, ha nem (mert pl. az ilyen kérdések feloldhatatlan ellentétként ordítanak benned), akkor ne nézd!
- Miért nem mennek vissza 400 évet(vagy még többet) a robotok és írtják ki John Connor ük-ük-ük öregapját? Vélhetően az elöltöltős puskák idejében ez kisebb problémát okozott volna, mint a XX. században.
- Sarah Connor miért nem húz el Afrika legmélyebb bugyraiba, ahelyett, hogy lépten-nyomon Amerikában bukjon le minden szaron?
- Nincsenek is időben visszautazni képes robotok!
stb-stb.
Ha én nekiállok megnézni egy fimet, akkor nem feltétlenül azon morfondírozok, hogy miért így oldottak meg valamit, és miért nem úgy.
Nem kell egy filmben feltétlenül a logikai csavarokat keresni.
Főleg, ha ennyire részletkérdésről van szó...
Ha összességében élményt nyújt, akkor oké, ha nem (mert pl. az ilyen kérdések feloldhatatlan ellentétként ordítanak benned), akkor ne nézd!
"Dilisek ezek a rómaiak...!"
Csak egy valamit nem értek: a gépek miért készítik magukat emberszabásúra? Értem, hogy készítettek olyan típust, ami emberi szövettel borítható, hogy beépüljön az emberek közé és belülről irtsa őket, de miért van belőlük hadseregnyi?!
Ez valami fétis náluk?
Egy gépezet lehetne sokkal hatékonyabb, ha nem emberformára korlátozzák, szerintem. (2 szaros végtag helyett, lehetne pl. 4, szenzorhálózattal, összekötve valami jeladóval a többivel, és máris egy sokkal brutálisabb gyilkológépünk van.)
Ja, és az sem tiszta, hogy terminátorok processzorát, miért a fejbe teszik??? Szóval az egyik legsérülékenyebb, legnehezebben védhető, kiálló valamiben van, ami ráadásul nincs is külön páncélozva. Ha pl a törzsben lenne, akkor legalább meg van védve. Ez is annyira baromság.
Ez valami fétis náluk?
Egy gépezet lehetne sokkal hatékonyabb, ha nem emberformára korlátozzák, szerintem. (2 szaros végtag helyett, lehetne pl. 4, szenzorhálózattal, összekötve valami jeladóval a többivel, és máris egy sokkal brutálisabb gyilkológépünk van.)
Ja, és az sem tiszta, hogy terminátorok processzorát, miért a fejbe teszik??? Szóval az egyik legsérülékenyebb, legnehezebben védhető, kiálló valamiben van, ami ráadásul nincs is külön páncélozva. Ha pl a törzsben lenne, akkor legalább meg van védve. Ez is annyira baromság.
afro
Legnépszerűbb cikkek
- 1. A középkori háborúk minden kegyetlenségét belezsúfolták a Chronicles: Medieval játékmenet-bemutatójába
- 2. Ököllel a cyberpunk rengetegben – Minden, amit eddig tudunk a Stellar Blade: Blood Rainről
- 3. A Rockstar Games bemutatta a Grand Theft Auto VI hivatalos borítóját, egy hét múlva kezdődik az előrendelés
- 4. Gothic 1 Remake teszt – A király új ruhája?
- 5. Stílusos grafikát és körökre osztott taktikus harcokat ígér az Expeditions: Samurai, amelyben az első európai szamurájjá válhatunk
Legfrissebb fórumtémák
- 18:36
- Új gép és bővítés - tippek és tanácsok [15134]
- 12:13
- Ököllel a cyberpunk rengetegben – Minden, amit eddig tudunk a Stellar Blade: Blood Rainről [hozzászólások] [4]
- 16:46
- Elhunyt... [2779]
- 16:34
- Harry Potter: Quidditch World Cup [19]
- 16:01
- 007: First Light teszt – Őfelsége titkosügynökös játéka [hozzászólások] [1]
- 10:30
- Warhammer 40,000: Rogue Trader [58]
- 06:23
- Olyan stúdiókat zárhat be az XBOX Game Studios, amitől leesik a hajunk, a Senua és a South of Midnight fejlesztői is bajban vannak [hozzászólások] [2]
- 06:40
- Milyen könyvet olvastok mostanában? [2915]
- 16:17
- GG - GameGuess játék [989]
- 16:15
- Dinónak [4307]