
NV 30 még őszzel !!!
Bocsi, de kicsúszott a network cabel-om, és refresselni kellett az oldalt 

Majd akkor derül ki, amikor lecseréli a VGA-jat, választania kell: nVidia versus ATI...
Akkó dől el, hova húz...
Akkó dől el, hova húz...

Nem vagy Atis ? Nagyot csalódtam benned ...


Next stop, Wonderland.
Nos nem vagyok ATI-s. Nem vagyok NVidia-s.
Megpróbálom a fórumozók hardware iránt érdeklődő részét tárgyilagosan tájékoztatni a fejleményekről. Ha pl. felrobbanna az NVidia székháza és én erről írok, az attól még nem ATI pártiság ugye? 
Megpróbálom a fórumozók hardware iránt érdeklődő részét tárgyilagosan tájékoztatni a fejleményekről. Ha pl. felrobbanna az NVidia székháza és én erről írok, az attól még nem ATI pártiság ugye? 
Blade
Ugy tünik, Huberthez hasonlóan ATis szemmel nézed a világot.
Sirmelon
Sirmelon
Si vis pacem, para bellum!
Közben utána néztem egy kicsit a neten, és nagyon erősen kacsának tűnik az egész. PR-os fogás. 

Blade
Várjuk a további hireket!
Na és az NV30-at...
Sirmelon
Na és az NV30-at...
Sirmelon
Si vis pacem, para bellum!
Jól hangzik. Remélem igaz is lesz, és akkor még december előtt a boltokba is kerülhet! Kissé szkeptikus vagyok a forrás miatt, meg ammiatt is, hogy egyéb mérvadó forrásnál még nem láttam ezt a hírt. Persze az is lehet, hogy a cikkíró a vágyait és a valóságot összekeverte, de majd meglátjuk.
Blade
NV30 - novemberben
Sy, 2002.10.04. 13:19
Az Nvidia következő generációs grafikus processzorra épülő videokártyái még az ősszel bejelentésre és - szinte hihetetlenül hangzik - piacra kerülnek.
Közismert trend a hardverpiacon, hogy az öldöklő piaci verseny miatt szinte minden szegmensben erőltetett ütemben zajlik a fejlesztés. Ennek gyakran az az eredménye, hogy néha azelőtt jelentik be a termék meglétét, mielőtt az valóban készen állna a piac meghódítására.
Idén tavasszal is hasonló helyzet adódott az NV25-ös Nvidia GPU-k megjelenésekor. A GeForce 4-es kártyák bejelentése után még egy jó darabig hiánycikknek minősültek az Nvidia ezen termékei. Ezzel ellentétben (ígéretek szerint) az NV30-as processzor köré épülő videovezérlők a bejelentés után szinte azonnal elérhetők lesznek a vásárlók számára.
Rövid összefoglalás gyanánt álljon itt, mire is lesz képes ez a GPU: DirectX 9 támogatás, 8 pipeline, órajelének értéke 350 és 400 MHz között. Az ilyen processzorral felszerelt Nvidia kártyák már mind rendelkeznek AGP 8X támogatással. 256 Mbites DDR memóriamodulok kerülnek rájuk (jellemző órajel: 700 MHz körül), sajnos csak DDR-I típusúak (a DDR-II-t még mindig nem sikerült a JEDEC-nek szabványossá tenni).
Az Nvidiának a jellemzően 180 és 220 dollár között árusítani tervezett Ati Radeonokkal kell felvennie a versenyt. Ez nem lesz könnyű, de legalább nem uralkodik el egy monopólium a piacon – a részletek pedig kiderülnek november 18-án, Las Vegas-ban (és itt a Terminal hasábjain).
/Terminal/
Yeeeeaaaaah!
Sy, 2002.10.04. 13:19
Az Nvidia következő generációs grafikus processzorra épülő videokártyái még az ősszel bejelentésre és - szinte hihetetlenül hangzik - piacra kerülnek.
Közismert trend a hardverpiacon, hogy az öldöklő piaci verseny miatt szinte minden szegmensben erőltetett ütemben zajlik a fejlesztés. Ennek gyakran az az eredménye, hogy néha azelőtt jelentik be a termék meglétét, mielőtt az valóban készen állna a piac meghódítására.
Idén tavasszal is hasonló helyzet adódott az NV25-ös Nvidia GPU-k megjelenésekor. A GeForce 4-es kártyák bejelentése után még egy jó darabig hiánycikknek minősültek az Nvidia ezen termékei. Ezzel ellentétben (ígéretek szerint) az NV30-as processzor köré épülő videovezérlők a bejelentés után szinte azonnal elérhetők lesznek a vásárlók számára.
Rövid összefoglalás gyanánt álljon itt, mire is lesz képes ez a GPU: DirectX 9 támogatás, 8 pipeline, órajelének értéke 350 és 400 MHz között. Az ilyen processzorral felszerelt Nvidia kártyák már mind rendelkeznek AGP 8X támogatással. 256 Mbites DDR memóriamodulok kerülnek rájuk (jellemző órajel: 700 MHz körül), sajnos csak DDR-I típusúak (a DDR-II-t még mindig nem sikerült a JEDEC-nek szabványossá tenni).
Az Nvidiának a jellemzően 180 és 220 dollár között árusítani tervezett Ati Radeonokkal kell felvennie a versenyt. Ez nem lesz könnyű, de legalább nem uralkodik el egy monopólium a piacon – a részletek pedig kiderülnek november 18-án, Las Vegas-ban (és itt a Terminal hasábjain).
/Terminal/
Yeeeeaaaaah!
Sose vitatkozz idiótákkal, mert lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.
Nyereményjáték
Legnépszerűbb cikkek
- 1. Eddigi legnagyobb frissítését kaphatja a magyar fejlesztésű RTS, a The Last Experiment, a Kickstarteren gyűjtenek rá
- 2. A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett
- 3. A Rockstar Games bemutatta a Grand Theft Auto VI hivatalos borítóját, egy hét múlva kezdődik az előrendelés
- 4. Az EA lelőtte minden idők egyik legrosszabb Battlefieldjének szervereit, videón az elmúlás pillanata
- 5. Fatekeeper early access próbakör – Tart bennünk a remény, hogy ez egy kiváló játék lesz
Legfrissebb fórumtémák
- 10:56
- Kezd durvulni az időjárás! [4476]
- 17:22
- Milyen játékot vettél/tervezel venni mostanában? [2572]
- 16:51
- A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett [hozzászólások] [13]
- 13:46
- Ki mivel játszik mostanában? [8251]
- 21:05
- Most végre kiderült, hogy valóban 100 dollár lesz-e a Grand Theft Auto VI! Igen is, meg nem is [hozzászólások] [8]
- 20:02
- Clair Obscur: Expedition 33 [53]
- 15:54
- Warhammer 40,000: Rogue Trader [59]
- 13:41
- Pixel art, oldalnézetes shoot’em up lesz a napokban bejelentett The Walking Dead: Streets of Survival [hozzászólások] [6]
- 10:58
- Harry Potter: Quidditch World Cup [20]
- 10:44
- Új gép és bővítés - tippek és tanácsok [15136]
