Egyáltalán nem valószinű, hogy bármilyen speciális kártya támogatást építenének egy ilyen széles körben használt programba, mint az UT2003. A cég nem hülye, az NVidia meg nem fizethet nekik annyit, amennyit a felháborodott egyéb kártyával játszók okoznának a cégnek. Azt elképzelhetőnek tartom, hogy valamelyik DX9-es tulajdonságra ráhajtottak, de akkor azt a Radeon9700-as kártyával is ki lehet használni. (Esetleg valamelyik későbbi driver kiadással.)
Azt pedig felejtsük el, hogy az Omen mittomén kétszer olyan gyors lesz, vagy tele lesz spexciális képességekkel, a Radeon9700-hoz képest. A két csip hasonló időpontban került kifejlesztésre, hasonló tulajdonságok kerültek beépítésre, a fizika törvényei pedig minden cégre azonosak. Nagyságrendi különséget ne is várjon senki. Illetve várhat, de akkor csalódni fog.
Blade