horrorgeeks.blogspot.com
Fórum » Filmek - mozi, TV, DVD
Horror ill. parás filmek
A második részben még Amerikába is elér a kezük...
Megnéztem a Motelt (Hostel). Lehet, hogy az alapötletben van fantázia, de engem rohadtul felkúrt Kelet-Európának az ily módon történő ábrázolása. Pedig még csak nem is vagyok szlovák. De nem csodálom, ha tényleg annyira felháborodtak rajta, mint ahogy a Wikipedia írta. És még hogy nem árt a nemzetközi megítélésnek. "Roth has repeatedly argued that despite the many films in The Texas Chainsaw Massacre series, people still go to Texas." Ugyan azt a sorozatot nem ismerem egyelőre, de ez az érvelés totálisan nevetséges. Gondolom, ott nem a komplett állam működik közre a kínzások megszervezésében, és az embert nem támadják meg lépten-nyomon az utcán.
Egyáltalán ha már itt tartunk, mikor játszódik ez a film? Mert Szlovákiában kommunista időket idéző kocsik furikáznak, meg ósdi, fekete-fehér tévék találhatók mindenhol. Ugyanakkor viszont az amerikai menő csávók MMS-ekkel kommunikálnak, ami egyértelművé teszi, hogy mégis a 21. századról van szó. Bár az is lehet, hogy ez valami alternatív univerzum, mert azt említik egy helyen, hogy Szlovákiában háború volt nemrég, márpedig én nem nagyon tudok ilyenről... Akkor viszont ezt illik a néző tudtára adni talán, nem?
Ráadásul logikai szempontból is idegesítő, hogy nem tudni, mi a pontos helyzet. Hiszen amikor menekülnek, a film azt a benyomást kelti, hogy a rendőrség, sőt az egész ország be van szervezve ebbe a bűnténybe, hiszen az utakon, a pályaudvaron, mindenhol vadásznak rájuk. Ugyanakkor erősen logikai bukfencnek érzem, hogy főhősünknek később pénz és útlevél nélkül sikerül simán túljutnia a határellenőrzésen. Hiszen elvileg azokat már rég elvesztette, nem?
Amúgy nem lenne olyan rossz film, de ez tényleg nagyon felhúzott. A grafikai erőszak nem vészes, igazából még egy Fűrész sorozatnak sem ér a nyomába.
Egyáltalán ha már itt tartunk, mikor játszódik ez a film? Mert Szlovákiában kommunista időket idéző kocsik furikáznak, meg ósdi, fekete-fehér tévék találhatók mindenhol. Ugyanakkor viszont az amerikai menő csávók MMS-ekkel kommunikálnak, ami egyértelművé teszi, hogy mégis a 21. századról van szó. Bár az is lehet, hogy ez valami alternatív univerzum, mert azt említik egy helyen, hogy Szlovákiában háború volt nemrég, márpedig én nem nagyon tudok ilyenről... Akkor viszont ezt illik a néző tudtára adni talán, nem?
Ráadásul logikai szempontból is idegesítő, hogy nem tudni, mi a pontos helyzet. Hiszen amikor menekülnek, a film azt a benyomást kelti, hogy a rendőrség, sőt az egész ország be van szervezve ebbe a bűnténybe, hiszen az utakon, a pályaudvaron, mindenhol vadásznak rájuk. Ugyanakkor erősen logikai bukfencnek érzem, hogy főhősünknek később pénz és útlevél nélkül sikerül simán túljutnia a határellenőrzésen. Hiszen elvileg azokat már rég elvesztette, nem?
Amúgy nem lenne olyan rossz film, de ez tényleg nagyon felhúzott. A grafikai erőszak nem vészes, igazából még egy Fűrész sorozatnak sem ér a nyomába.
Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.
Legnépszerűbb cikkek
- 1. Eddigi legnagyobb frissítését kaphatja a magyar fejlesztésű RTS, a The Last Experiment, a Kickstarteren gyűjtenek rá
- 2. Ököllel a cyberpunk rengetegben – Minden, amit eddig tudunk a Stellar Blade: Blood Rainről
- 3. A Rockstar Games bemutatta a Grand Theft Auto VI hivatalos borítóját, egy hét múlva kezdődik az előrendelés
- 4. Stílusos grafikát és körökre osztott taktikus harcokat ígér az Expeditions: Samurai, amelyben az első európai szamurájjá válhatunk
- 5. Gothic 1 Remake teszt – A király új ruhája?
Legfrissebb fórumtémák
- 20:02
- Clair Obscur: Expedition 33 [53]
- 16:29
- A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett [hozzászólások] [7]
- 15:54
- Warhammer 40,000: Rogue Trader [59]
- 13:41
- Pixel art, oldalnézetes shoot’em up lesz a napokban bejelentett The Walking Dead: Streets of Survival [hozzászólások] [6]
- 12:15
- Ki mivel játszik mostanában? [8250]
- 10:58
- Harry Potter: Quidditch World Cup [20]
- 10:44
- Új gép és bővítés - tippek és tanácsok [15136]
- 09:19
- Olyan stúdiókat zárhat be az XBOX Game Studios, amitől leesik a hajunk, a Senua és a South of Midnight fejlesztői is bajban vannak [hozzászólások] [3]
- 12:13
- Ököllel a cyberpunk rengetegben – Minden, amit eddig tudunk a Stellar Blade: Blood Rainről [hozzászólások] [4]
- 16:46
- Elhunyt... [2779]