Mert ha a vallásszabadság megmarad akkor nem látom változtató erejét a dolognak. Ahogy utánaolvastam az államvallás fogalma azt jelenti, hogy az állam hivatalosan védelmébe veszi azon tanokat melyeket a vallás tisztel és betart.
Ha tovább játszunk a gondolattal akkor felmerül a kérdés, hogy milyen formában fogok én arról tájékozódni, hogy miért jó nekem ez a vallás? Egyelőre nem keresett még fel senki, hogy igazát bizonyítsa és egyelőre még Te is csak ott tartasz, hogy "ne a gonosz szélsőségesekre gondoljunk". Nyilván ott az internet és a könyvesbolt de egy olyan embernek aki nem akar foglalkozni a kérdéssel, vagy meggyőződött a saját nézeteiben nem lesz inspiráció, hogy utánaolvasson.
Man literally too angry to die

