Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.
Fórum » Filmek - mozi, TV, DVD
Horror ill. parás filmek
Akit érdekel a filmben szereplő csapdákról írt értékelésem (angolul), itt megtalálja.
Ma megnéztem végre a Fűrész 7-et. Hát, sajnos nem felfelé lóg ki a sorozatból, az biztos...
Vigyázat, innentől SPOILER-t is tartalmazhat!
Borzasztóan hiányoltam Jigsaw-t. A 4-6. részekben még egész jól megoldották, hogy halálában is ő irányítsa a szálakat, és egy csomó jelenetet kapott. Itt viszont semmi az utolsó két percet leszámítva, gyakorlatilag nem is látjuk őt a film folyamán. Helyette van egy Hoffmannunk, aki továbbra is inkább csak mészárol válogatás nélkül. Akcióhősnek biztos jó lenne, de ha sokszor annyi ember hal meg késszúrás vagy pisztolylövés által, mint a csapdákban, az egy Saw filmnél már nem túl előnyös.
Az sem igazán tetszett, és nagyon kiszámíthatóvá tette a filmet, hogy sokadszor építkezett a film ugyanarra a sémára: elején egy csapda noname karakterekkel teaser gyanánt, főcím, utána az új szereplők bemutatása néhány percben, majd a főszereplőnek szánt áldozatot beküldik egy elhagyott raktárépületbe, ahol egy órán keresztül halad előre, miközben egy sor próba elé állítják, amiben a kollégáit/ismerőseit kell(ene) megmentenie. Hányadszor játsszák ezt el? Pontosan ugyanez volt a sztori a 3. és a 6. részben is...
Oké, hogy kellett egy főszál nagyjából, de egy picikét igazán megerőltethették volna magukat, és rakhattak volna bele néhány csavart. Igazából még a fent említett 3. és 6. rész is izgalmasabb volt, mert ott legalább egy-két ember megmenekült néha. Itt, ha jól számolom, senki. Egy mellékszereplő se élte túl a filmet. (És főszereplőből se sok: Bobby Degen és a csak a legvégén felbukkanó régi-új ismerős, Lawrence Gordon. Ennyi.) Így pedig egy idő után csökken a feszültség, ha már rutinosan arra készül az ember, hogy ez a következő áldozat is tuti meg fog halni.
Még a csapdákkal van a legkevesebb baj. Azok önmagukban nézve hozzák a sorozat átlagos brutalitási szintjét. És ugyan a 3D hagoztatása nevetséges, de az erőszak grafikus megjelenítése is rendben van, szerintem kielégítő a rajongók számára. Csak hát a körítés és a sztori...
Vigyázat, innentől SPOILER-t is tartalmazhat!
Borzasztóan hiányoltam Jigsaw-t. A 4-6. részekben még egész jól megoldották, hogy halálában is ő irányítsa a szálakat, és egy csomó jelenetet kapott. Itt viszont semmi az utolsó két percet leszámítva, gyakorlatilag nem is látjuk őt a film folyamán. Helyette van egy Hoffmannunk, aki továbbra is inkább csak mészárol válogatás nélkül. Akcióhősnek biztos jó lenne, de ha sokszor annyi ember hal meg késszúrás vagy pisztolylövés által, mint a csapdákban, az egy Saw filmnél már nem túl előnyös.
Az sem igazán tetszett, és nagyon kiszámíthatóvá tette a filmet, hogy sokadszor építkezett a film ugyanarra a sémára: elején egy csapda noname karakterekkel teaser gyanánt, főcím, utána az új szereplők bemutatása néhány percben, majd a főszereplőnek szánt áldozatot beküldik egy elhagyott raktárépületbe, ahol egy órán keresztül halad előre, miközben egy sor próba elé állítják, amiben a kollégáit/ismerőseit kell(ene) megmentenie. Hányadszor játsszák ezt el? Pontosan ugyanez volt a sztori a 3. és a 6. részben is...
Oké, hogy kellett egy főszál nagyjából, de egy picikét igazán megerőltethették volna magukat, és rakhattak volna bele néhány csavart. Igazából még a fent említett 3. és 6. rész is izgalmasabb volt, mert ott legalább egy-két ember megmenekült néha. Itt, ha jól számolom, senki. Egy mellékszereplő se élte túl a filmet. (És főszereplőből se sok: Bobby Degen és a csak a legvégén felbukkanó régi-új ismerős, Lawrence Gordon. Ennyi.) Így pedig egy idő után csökken a feszültség, ha már rutinosan arra készül az ember, hogy ez a következő áldozat is tuti meg fog halni.
Még a csapdákkal van a legkevesebb baj. Azok önmagukban nézve hozzák a sorozat átlagos brutalitási szintjét. És ugyan a 3D hagoztatása nevetséges, de az erőszak grafikus megjelenítése is rendben van, szerintem kielégítő a rajongók számára. Csak hát a körítés és a sztori...
Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.
Legnépszerűbb cikkek
- 1. Eddigi legnagyobb frissítését kaphatja a magyar fejlesztésű RTS, a The Last Experiment, a Kickstarteren gyűjtenek rá
- 2. A Rockstar Games bemutatta a Grand Theft Auto VI hivatalos borítóját, egy hét múlva kezdődik az előrendelés
- 3. Ököllel a cyberpunk rengetegben – Minden, amit eddig tudunk a Stellar Blade: Blood Rainről
- 4. A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett
- 5. Stílusos grafikát és körökre osztott taktikus harcokat ígér az Expeditions: Samurai, amelyben az első európai szamurájjá válhatunk
Legfrissebb fórumtémák
- 16:58
- A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett [hozzászólások] [12]
- 20:02
- Clair Obscur: Expedition 33 [53]
- 15:54
- Warhammer 40,000: Rogue Trader [59]
- 13:41
- Pixel art, oldalnézetes shoot’em up lesz a napokban bejelentett The Walking Dead: Streets of Survival [hozzászólások] [6]
- 12:15
- Ki mivel játszik mostanában? [8250]
- 10:58
- Harry Potter: Quidditch World Cup [20]
- 10:44
- Új gép és bővítés - tippek és tanácsok [15136]
- 09:19
- Olyan stúdiókat zárhat be az XBOX Game Studios, amitől leesik a hajunk, a Senua és a South of Midnight fejlesztői is bajban vannak [hozzászólások] [3]
- 12:13
- Ököllel a cyberpunk rengetegben – Minden, amit eddig tudunk a Stellar Blade: Blood Rainről [hozzászólások] [4]
- 16:46
- Elhunyt... [2779]