28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

Vallások



Írd ide hozzászólásod:

Germinator
Germinator [29908]
Szerintem nem a vallásokkal van baj, hanem az emberekkel. Noha nem ismerem az összes vallást (ideje lenne utána olvasni dolgoknak), de szerintem a vallások többségének magva az, hogy szeressük egymást, a többi embert, a környezetünket. És ennyi. Ezekre már nagyon sok félreértelmezett dolgot fel lehet fűzni, de kétlem, hogy Jézust bárki hibáztatná a norvég gyilkosságokért. Én úgy gondolom, hogy annó volt egy fickó (nevezzük Jézusnak, vagy máshol volt Buddha, meg még hasonló emberkék), aki felfedezte, hogy milyen szép világ lenne, ha az emberek egyenjogúként kezelnék egymást. Szerintem csakis erről szólnak a vallások gyökerei. Persze lehet hogy ismerethiányomból kifolyólag tévedek. De én a vallásokat semmiképp sem hibáztatnám. Az emberi természet, önzőség és mohóság az, ami ezeket nagyon könnyen és egyszerűen fel tudja használni. Mint ahogy bármi mást is. A pisztoly hibás, hogy úgy működik, ahogy, vagy aki lő vele?

My father was brutally murdered last week, and it's only now that I can look back and laugh.

szbszig
szbszig [33649]
When people ask why I have a problem with religion, it's hard to come up with a single answer...

Pedig egyetlen szóban is meg lehet fogalmazni: extrémizmus. A montázs gyakorlatilag mindegyik eleme olyan extrém magatartást ír le, amit még az adott vallás mérsékelt és jóérzésű követői, azaz a többség is elítél. Ennek ellenére belinkeltem, mert érdekes, és rengeteg minden látható rajta.

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.

Vissza

Fórumszabályzat