28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

Gond van a géppel? Segítünk!



Írd ide hozzászólásod:

Dark Archon
Dark Archon [11850]
Hát ebből pedig laptop-szerviz lesz, ami nem lesz olcsó, de legalább kitisztítják rendesen. Mivel tele lett locsolva piával, akármi baja lehet. Igazából be sem kellett volna kapcsolni, egyből szerviz. Így lehet, hogy kinyírtátok végleg, az meg minimum egy alaplap csere.

Dark Archon

-T0ng-
-T0ng- [1675]
Szijasztok!

Kéne egy kis segítség! Pár napja az egyik HP PAvilion DV6000 laptopunkkal megesett egy kisebb baleset. Telebutították Jägerrel! A mutatvánnyal nem is lett volna baj, mert csodával határos módon a gépnek nem lett baja, csak a billentyűzet egyik fele ment tönkre. Nosza szét a gépet, megnézni menthető-e még a billentyűzet. Hát ránézésre sem volt szép látvány! Látszott a billentyűzet hátoldalát fedő átlátszó burkon is, hogy rendesen átitatta. Egyből ment a keresés az új billentyűzet után, közben édesapámnak támadt egy ötlete: Ha már a billentyűnek úgy is mindegy, akkor nosza kimossa, tehetünk vele egy próbát, ha nem akkor meg rendelés.

A billentyűzet kimosva és amíg én vártam az árajánlatra visszaszereltem a régit egy próba erejéig. A gépet bekapcsolva már a Bios töltőképernyőn iszonyatos és gyors beep-elés fogadott majd egy hosszú beep után kikapcsolt. Korábban a szétszerelés előtt ezt nem művelte. A kábeleket, alkatrészeket ellenőriztem, de minden a helyén van. Ami a legbosszantóbb, hogy a billentyűzet egyik fele valamennyire tovább is él, mert az ESC megnyomására a boot-menübe belép.

Nem tudom, van-e köztetek olyan, aki konyít a laptopokhoz, de jó lenne, a tudna valaki segíteni. Arra lennék kíváncsi, hogy ti milyen hibára tippeltek. Esetleg a billentyűzet és a tény, hogy az egyik fele gajra ment zavar be a BIOS-nak? Vagy valami más romlott el? Én azért nem fogadnék másra, mert a szétszerelés előtt minden rendben volt.

Vissza

Fórumszabályzat