Úgy döntöttem egy próbát megér a játék.
Mikor megnéztem a scenariokat látom, hogy vannak I. világháborús csaták. I. vh-s stratégiával még úgy se játszottam, szóval kiválasztotta megy 1914-es scenariot, a Franciaország elleni augusztusi német támadást, azonbelül én irányítom az antant hatalmakat.
A csata kezdetén csak néhány egységet tudok írányítani, mivel a haderő mozgósítása még folyamatban van, a belga erőket és a francia csapatokat Metz környékén. Az első német támadások Liége és Metz környékén történtek meg a németek részéről. Utóbbi ponton a németeknek sikerült lefoglalniuk egy megerősített pontot és kialakítani egy erős hídfőállást. Liégénél az erődök ágyúival már távolról megszórhattam a csapataikat, így ők inkább délről megkerülték a várost és átkeltek a Meuse-on.
Az első 6-7 körben ezeket a német gócpontokat próbáltam felszámolni. Liégénél a hátországból érkező belga hadosztályok a németektől nyugatra átkeltek a Meuse-on és megtámadtak a németek szárnyait. Közben a folyó túlpartján lévő egységek, az erődrendzser lövegeinek támogatása mellett, folyamatosan támadták a fritzeket. 2 krön belül a beérkező csapatok végleg bekerítették a németeket, és a következő körre megsemmísítettem az ellenséget. Metznél a franciákkal szintén átkaroltam a németeket, erős tüzérségi támogatás mellett sikerült körbezárnom a támadókat akik az erődbe szorultak, majd 1 kör múlva szintén feladták a harcot.
A következő szakasz jóval nyugisabb volt. Megérkeztek a szövetséges brit csaptok, és velük együtt sikerült kialakítanom egy erősebb arcvonalat. Liégétől Namurig a belgák védik a frontot, tőlük jobbra álltak fel a brit csapatok. A britek jobbszárnyán a gyarmati csaptok, akik jelenleg még nincsenek harcképes állapotban, tőlük jobbra pedig egy erős francia arcvonal állt fel.
A 9. kör táján beindult a német hadigépezet, és megtámadták Liége városát. Szerencsére az erődök leég jó támogatást nyújtanak(az egyik erőd elfoglalásánál a németek 52%os veszteségeket szenvedtek), közben a Meuse partján álló belgák is harcba kerültek. A brit csaptok eddig érintetlenek, de mivel elég tapasztalatlanok félek nem bírják ki a német rohamokat. Közben a gyarmati csatokat is elérték az elős támadások. A francia német határnál viszont elég jól állunk. Legdélebbi ponton sikerült áttörnünk a németek vonalát, de a többi részen inkább állóháború alakult ki, csak a német kiszögelléseket támadom meg. Egyedül Metz környékén sikerült még nagyobb támafást indítanom. A város nyugati felét elfoglaltam, de aztán feltűntek a fritz csapatok, és azóta nem sikerült áttörnöm.
Összeségében: Félek a belgák és az angolok nem bírják majd sokáig a fő német csapásirány súlyát. A gyarmati csaptok még rendezetlenek, de harcképesek. Metznél egy amolyan I. világháborús Sztálingrád van kiakalakulóban, mindkettőnknek nagyok a veszteségei. Egyedül délen, a svájci határnál sikerült áttörnöm, de még itt is lehetnek tartalék csapatok, szóval talán korai az öröm.
Mindenesetre megnyugtat, hogy veszteségek szempontjából győzelemre állok. Az eddigi német veszteség durván ötszöröse az enyémnek.
Legnépszerűbb cikkek
- 1. 7 perces trailerben ismerkedhetünk a tavasszal bejelentett Dragon Ball Xenoverse 3 játékmenetével
- 2. Közelíti a 300 ezret az aláírók száma a Don’t Kill the Disc petíción, amelyet a Sony nemrég bejelentett tervei ellen indítottak
- 3. Alpakákat és kávébabot hoz a Farming Simulator 25: Beans & Alpacas DLC
- 4. A Ryse: Son of Rome akár az Assassin’s Creed nagy riválisa is lehetett volna, csak épp a kétharmadát kivágták
- 5. Ingyen játszanál a SAROS-szal? Semmi akadálya, mutatjuk is, mire van ehhez szükséged!
Legfrissebb fórumtémák
- 12:50
- Hoztunk két izgalmas fejlesztői videónaplót a készülő 1666: Amsterdamról [hozzászólások] [4]
- 12:44
- Warhammer 40,000: Rogue Trader [76]
- 19:54
- Mit játszottál végig legutóbb? Értékeld! [1597]
- 07:58
- Milyen könyvet olvastok mostanában? [2921]
- 00:08
- Szét*** az ideg [5508]
- 11:36
- Közelíti a 300 ezret az aláírók száma a Don’t Kill the Disc petíción, amelyet a Sony nemrég bejelentett tervei ellen indítottak [hozzászólások] [10]
- 11:23
- Ki mivel játszik mostanában? [8258]
- 11:28
- Milyen játékot vettél/tervezel venni mostanában? [2579]
- 19:41
- Assassin's Creed: Black Flag Resynced teszt – Edward Kenway visszatért, a karibi tengerek kékebbek mint valaha [hozzászólások] [6]
- 14:24
- Minden, ami futball - Focisarok [17472]