A Witcher 1 tudtommal történetileg ott veszi fel a fonalat, ahol Sapkowski az utolsó könyvnél eldobja. Vannak is a játékokban kisebb visszautalások a múltban történtekre párbeszédek formájában, vagy a lentebb említett Adda hercegnővel. Plusz a Dandelionon (Kökörcsin) és Trissen kívül más szereplők is visszaköszönnek ránk. Pl.: Yarpen Zigrin, Philippa Eilheart és Shani.
Szóval nem értem mit értettél párhuzamos világ alatt Aribeth!

