My father was brutally murdered last week, and it's only now that I can look back and laugh.
Fórum » Nem számítástechnikai témák
Vallások
Nem állítottam, hogy arra lett volna megalkotva, mert ez nyilvánvalóan egy automatikus, természetes folyamat volt, mármint a vallások kialakulása. Senki sem szándékosan alkotta meg, hogy "az ostoba embereket hülyítse". Azt mondod, hogy az állati szintről eljutni oda, hogy sokistenhit, egyistenhit, stb., ez a folyamat nagy intellektuális teljesítmény. Én is pont ezt mondtam, nyilvánvalóan komplex idegrendszerrel rendelkező, magas intelligenciájú lények képesek csak erre. Viszont azt tartom, hogy az intellektualitás következő lépése az, hogy az emberek levetkőzik a vallásaikat. Ilyen szempontból igenis úgy tartom, hogy aki ezt már megtette, az meglépett egy olyan dolgot, amit más, teszem azt vallásos emberek még nem. Ők egy kicsit le vannak maradva, és én így értettem azt, hogy még több intelligencia szükséges ahhoz, hogy feladd a vallásosságot. Még több rálátás, még több kritikai érzék, még több intellektuális gondolkodás. Ezt tartom, és csakis ilyen értelemben mondtam paradoxnak a dolgot. Kell ahhoz az intelligencia az állatokhoz képest, hogy vallásos lehess (ezért érdekes, hogy a csimpánzok elég intelligensek-e ahhoz, hogy vallás-szerű dolgokat alakítsanak ki), és még több intelligencia ahhoz, hogy ezen is túllépj. Ez persze - ahogy a fórumetikett megköveteli - az én véleményem.
Egyáltalán nem paradox. Azzal a leegyszerűsítéssel, hogy a vallás csak az ostoba emberek hülyítésére lett megalkotva meg kifejezetten a szűklátókürű ostoba emberek szoktak érvelni. Mert ugye ők aztán mindent tudnak a világról, hogy ilyet kijelenthetnek. Na ez a paradoxon. Amikor a hülye, szűklátókörű ember a fikányi tudása birtokában csak úgy hirtelen megítél emberereket, hagyományokat, vallásokat.
De általában ezek az emberek mivel szűklátókörűek, ezért azt sem értik, hogy miért szűklátókörűek.
Ahhoz, hogy a primitívebb ösztönszintről az ember eljutott a sokistenhit, majd az egyistenhit felé az nyilvánvaló, hogy egy nagyon komoly intellektuális teljesítmény. Ezzel megpróbált a körülötte végbemenő folyamatoknak értelmet adni. Az állatok erre egyáltalán nem képesek, erre csak öntudatra ébredt értelem képes. A vallásosság nélkül vélhetően gondolkodó emberiség sincsen. És ez teljesen kultúrafüggetlen, mindenhol érvényes jelenség.
A materializmus, ami most gyakorlatilag egy új vallásosság, csak a 20. században lett elterjedt és csak a nyugati világban.
De általában ezek az emberek mivel szűklátókörűek, ezért azt sem értik, hogy miért szűklátókörűek.
Ahhoz, hogy a primitívebb ösztönszintről az ember eljutott a sokistenhit, majd az egyistenhit felé az nyilvánvaló, hogy egy nagyon komoly intellektuális teljesítmény. Ezzel megpróbált a körülötte végbemenő folyamatoknak értelmet adni. Az állatok erre egyáltalán nem képesek, erre csak öntudatra ébredt értelem képes. A vallásosság nélkül vélhetően gondolkodó emberiség sincsen. És ez teljesen kultúrafüggetlen, mindenhol érvényes jelenség.
A materializmus, ami most gyakorlatilag egy új vallásosság, csak a 20. században lett elterjedt és csak a nyugati világban.
A vallásosságnak valahol meg kell lennie az evolúciós eredetének, szóval szerintem nem lenne meglepő, ha ez például az egyik ilyen lenne. Szerintem ennek tök érdekes lenne utánajárni, bár egy csimpánz intelligenciája felteszem még így is fényévekre van a modern emberi intelligenciától, és az a tippem, hogy a vallásossághoz - nagyon paradox módon - kell egy bizonyos mértékű intelligencia. De ja, érdekes.
My father was brutally murdered last week, and it's only now that I can look back and laugh.
Tényleg hisznek istenben a csimpánzok?
Na jó, a cím kicsit hatásvadász talán, még ha nem is az Index újságírója találta ki, hanem egyes merészebb kutatók tényleg komoly szándékkal vetettek fel egy ilyen lehetséges értelmezést. Bármi is legyen mindenesetre, felettébb érdekes. Akkor is, ha csak egy értelmetlen játék, pótcselekvés volt az egész, amit idővel a csoport összes többi tagja lemásolt, és most már szent meggyőződéssel ismételgeti mindegyik, meg az utódjaikat is erre tanítgatják. Azaz várjunk csak, a vallás is definiálható így végül is... Hol húzódik egyáltalán a határ?
Na jó, a cím kicsit hatásvadász talán, még ha nem is az Index újságírója találta ki, hanem egyes merészebb kutatók tényleg komoly szándékkal vetettek fel egy ilyen lehetséges értelmezést. Bármi is legyen mindenesetre, felettébb érdekes. Akkor is, ha csak egy értelmetlen játék, pótcselekvés volt az egész, amit idővel a csoport összes többi tagja lemásolt, és most már szent meggyőződéssel ismételgeti mindegyik, meg az utódjaikat is erre tanítgatják. Azaz várjunk csak, a vallás is definiálható így végül is... Hol húzódik egyáltalán a határ?
Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.
Legnépszerűbb cikkek
- 1. Eddigi legnagyobb frissítését kaphatja a magyar fejlesztésű RTS, a The Last Experiment, a Kickstarteren gyűjtenek rá
- 2. A Rockstar Games bemutatta a Grand Theft Auto VI hivatalos borítóját, egy hét múlva kezdődik az előrendelés
- 3. Ököllel a cyberpunk rengetegben – Minden, amit eddig tudunk a Stellar Blade: Blood Rainről
- 4. Stílusos grafikát és körökre osztott taktikus harcokat ígér az Expeditions: Samurai, amelyben az első európai szamurájjá válhatunk
- 5. Gothic 1 Remake teszt – A király új ruhája?
Legfrissebb fórumtémák
- 16:58
- A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett [hozzászólások] [12]
- 20:02
- Clair Obscur: Expedition 33 [53]
- 15:54
- Warhammer 40,000: Rogue Trader [59]
- 13:41
- Pixel art, oldalnézetes shoot’em up lesz a napokban bejelentett The Walking Dead: Streets of Survival [hozzászólások] [6]
- 12:15
- Ki mivel játszik mostanában? [8250]
- 10:58
- Harry Potter: Quidditch World Cup [20]
- 10:44
- Új gép és bővítés - tippek és tanácsok [15136]
- 09:19
- Olyan stúdiókat zárhat be az XBOX Game Studios, amitől leesik a hajunk, a Senua és a South of Midnight fejlesztői is bajban vannak [hozzászólások] [3]
- 12:13
- Ököllel a cyberpunk rengetegben – Minden, amit eddig tudunk a Stellar Blade: Blood Rainről [hozzászólások] [4]
- 16:46
- Elhunyt... [2779]