Szenvedély nélkül a foci halott.
Fórum » Nem számítástechnikai témák
Jégkorong
Jó, hogy külföldön voltam és nem láttam. Bár így is felbaszott rendesen, ahogy neten követtem...
Hát, végül csak magunkat okolhatjuk... Az ellenfelek megtettek mindent, hogy a végén a saját kezünkben legyen a sorsunk a feljutást illetően, a kiesés miatt pedig már nem is kellett aggódni egyáltalán.
Persze kicseszettül szorítottam a magyaroknak, de ha reálisan nézzük, a britek jobban megérdemelték a feljutást. Az adott meccs alapján is, mivel mi az első harmadban domináltunk, a második már kiegyenlített volt, a harmadikban pedig teljesen beszorítottak minket, szóval a döntetlen egy reális eredmény szerintem. Másrészt ők az egész tornán a képességeik felett teljesítettek, nekünk meg azért voltak bőven gyengébb meccseink, vagy legalábbis gyengébb periódusaink majdnem minden játéknapon.
Amúgy az utolsó percekhez érve – ha hiszitek, ha nem –, bennem felötlött hirtelen a 2009-es szlovákok elleni nyitómeccs a főcsoportban, amit végig heroikusan küzdve, 13 másodperccel a lefújás előtt sikerült elveszíteni. Igaz, ebben közrejátszhatott az is, hogy a tegnapi találkozót ugyanazon a helyszínen néztem, mint akkor azt: a balatoni nyaralóban, ahol azért nem sok jégkorongmeccset láttam még, lévén a hokinak nem a nyár a főszezonja.
Összességében a torna egyébként nagyon jól sikerült szerintem. Én láttam minden meccsünket nagyrészt, és remekül szórakoztam rajtuk. Lehet, a színvonal nem volt olyan magas, mint a főcsoportban szokott lenni, de a mérkőzések végig kiélezettek voltak, mint ahogy a feljutás kérdése is. A főcsoportos meccseinket annyira nem is szoktam élvezni, mert azok nagy része azért eléggé egyoldalú általában. Úgyhogy ilyen szempontból nem rossz, hogy maradtunk az I/A-ban, a játéktudásunk inkább ezt a szintet képviseli, és itt tényleg kiélezett, élvezetes meccset tudunk játszani mindenkivel. De persze azért szomorú vagyok nagyon, hogy ilyen kevésen múlt a feljutás.
Persze kicseszettül szorítottam a magyaroknak, de ha reálisan nézzük, a britek jobban megérdemelték a feljutást. Az adott meccs alapján is, mivel mi az első harmadban domináltunk, a második már kiegyenlített volt, a harmadikban pedig teljesen beszorítottak minket, szóval a döntetlen egy reális eredmény szerintem. Másrészt ők az egész tornán a képességeik felett teljesítettek, nekünk meg azért voltak bőven gyengébb meccseink, vagy legalábbis gyengébb periódusaink majdnem minden játéknapon.
Amúgy az utolsó percekhez érve – ha hiszitek, ha nem –, bennem felötlött hirtelen a 2009-es szlovákok elleni nyitómeccs a főcsoportban, amit végig heroikusan küzdve, 13 másodperccel a lefújás előtt sikerült elveszíteni. Igaz, ebben közrejátszhatott az is, hogy a tegnapi találkozót ugyanazon a helyszínen néztem, mint akkor azt: a balatoni nyaralóban, ahol azért nem sok jégkorongmeccset láttam még, lévén a hokinak nem a nyár a főszezonja.
Összességében a torna egyébként nagyon jól sikerült szerintem. Én láttam minden meccsünket nagyrészt, és remekül szórakoztam rajtuk. Lehet, a színvonal nem volt olyan magas, mint a főcsoportban szokott lenni, de a mérkőzések végig kiélezettek voltak, mint ahogy a feljutás kérdése is. A főcsoportos meccseinket annyira nem is szoktam élvezni, mert azok nagy része azért eléggé egyoldalú általában. Úgyhogy ilyen szempontból nem rossz, hogy maradtunk az I/A-ban, a játéktudásunk inkább ezt a szintet képviseli, és itt tényleg kiélezett, élvezetes meccset tudunk játszani mindenkivel. De persze azért szomorú vagyok nagyon, hogy ilyen kevésen múlt a feljutás.

Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.
Ilyen körbeverés valószínűleg tényleg nem nagyon volt még a világbajnokságok történetében. Itt egy részletesebb elemzés a mai utolsó nap lehetséges kimeneteleiről, én nem akarnám megismételni, meg időm sincs rá, az az igazság. Egyet viszont azért kiemelnék, amit a cikk pont nem hangsúlyoz ki: szóval a délutáni eredményektől függően (például lengyel és olasz győzelem esetén) még akár az is elképzelhető simán, hogy a torna legutolsó meccsén úgy fogunk játszani este, hogy egy győzelemmel biztosan feljutunk a főcsoportba, vereséggel viszont biztosan kiesünk az I/B-be. Szerintem ez tényleg példa nélküli.
Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.
Legnépszerűbb cikkek
- 1. Eddigi legnagyobb frissítését kaphatja a magyar fejlesztésű RTS, a The Last Experiment, a Kickstarteren gyűjtenek rá
- 2. Ököllel a cyberpunk rengetegben – Minden, amit eddig tudunk a Stellar Blade: Blood Rainről
- 3. A Rockstar Games bemutatta a Grand Theft Auto VI hivatalos borítóját, egy hét múlva kezdődik az előrendelés
- 4. Stílusos grafikát és körökre osztott taktikus harcokat ígér az Expeditions: Samurai, amelyben az első európai szamurájjá válhatunk
- 5. Gothic 1 Remake teszt – A király új ruhája?
Legfrissebb fórumtémák
- 20:02
- Clair Obscur: Expedition 33 [53]
- 16:29
- A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett [hozzászólások] [7]
- 15:54
- Warhammer 40,000: Rogue Trader [59]
- 13:41
- Pixel art, oldalnézetes shoot’em up lesz a napokban bejelentett The Walking Dead: Streets of Survival [hozzászólások] [6]
- 12:15
- Ki mivel játszik mostanában? [8250]
- 10:58
- Harry Potter: Quidditch World Cup [20]
- 10:44
- Új gép és bővítés - tippek és tanácsok [15136]
- 09:19
- Olyan stúdiókat zárhat be az XBOX Game Studios, amitől leesik a hajunk, a Senua és a South of Midnight fejlesztői is bajban vannak [hozzászólások] [3]
- 12:13
- Ököllel a cyberpunk rengetegben – Minden, amit eddig tudunk a Stellar Blade: Blood Rainről [hozzászólások] [4]
- 16:46
- Elhunyt... [2779]