Igaz, csak a BMI egyáltalán nem veszi figyelembe a testzsír%-ot. Csupán azt mutatja meg hogy a testsúlyod megfelelően arányos-e a testmagasságoddal, vagyis hogy megfelelő-e a testtömeged. Igazából csak akkor van értelme a BMI-re hivatkozni, ha a testzsír 25% alatt van. Ha fölötte van, akkor normális BMI-vel is lehetsz elhízott.
És vica versa: bodybuilderek esetén meg közismert tény hogy lehet valaki a BMI kalkulátor szerint durván túlsúlyos, mégis ha a testzsírja 4% alatt van már szinte csont száraz és szálkás az izomzata. Nem kétséges hogy Ádám Martin a kettő közül melyik cipőben jár. Ami azért döbbenetes, mert professzionális labdarúgóként elméletileg rengeteg órát kell edzenie hetente. Tehát még átlag magyar étrend mellett is iszonyat ciki ha valaki az ő foglalkozásában ilyen zsírpárnákkal futkos jó ideje vagy nem? Ettől persze még lehet egy jó vagy inkább hasznos játékos. Én inkább pont ott látom az ő szerepét ami egy EB főtáblán nálunk nemigen fordul elő: 1-2 gólos vezetésnél előre hagyott labdatartó csatár. 10 emberrel védekezve a meccs végén ő fent maradna és neki előre passzolva másodpercekig tudná tartani a labdát amíg a társak felérnek védekezésből. Pont azért mert fizikailag elméletben nehéz támadni. Afféle magyar Ibra vagy Lukaku, de szerintem sehol nincs hozzá. Inkább csak a selejtezőkben lenne haszna.