Nem találkoztam még hasonlóval, de végig kell menni a lépéseken, amit az A.I. nagyon szépen csokorba szedett:
-Illesztőprogramok frissítése: Győződj meg róla, hogy az AMD Adrenalin legújabb verzióját használod. Az elavult illesztőprogramok gyakran okozhatnak problémákat.
-BIOS és chipset frissítése: Ellenőrizd, hogy az alaplap BIOS-a és chipset-illesztőprogramjai naprakészek-e.
-Adrenalin beállítások: Az AMD Adrenalin szoftverben próbáld ki az "Egyensúly" (Balanced) előre beállított profilt. Egyes felhasználók szerint a "Rage" mód zajosabbá teheti a kártyát, és instabilitást okozhat.
-Memóriabiztonság kikapcsolása: A Windows 11-ben található "Memory Integrity" funkció néha inkompatibilitást okozhat az AMD illesztőprogramokkal. Ezt a funkciót a Windows Biztonság -> Eszközbiztonság -> Eszköz integritása menüpontban lehet kikapcsolni.
-Tiszta telepítés: Ha a problémák továbbra is fennállnak, érdemes lehet egy tiszta Windows 11 telepítést végezni.
-Hőmérséklet és ventilátor beállítások: Ellenőrizd a kártya hőmérsékletét és a ventilátor görbéjét. Az alapértelmezett ventilátor beállítások néha túl alacsonyak lehetnek.
A hőmérséklet mondjuk nem lehet gond, mivel rögtön indulásnál jelentkezik. Tápod megfelelő a kártyához. Ha ezek nem orvosolják, akkor érdemes lehet visszavinni a kártyát. Gondolom Magad raktad össze a masinát és nincs rá összeszerelési gari.
Gond van a géppel? Segítünk!
Á, totál kivagyok az új gépemtől.
Alig akar rajta elindulni valami. Gyakorlatilag a legtöbb játék lefagy induláskor. Szóval elég frusztráló a helyet. (Néha legszívesebben megfognám a házat, és kib@sznám az ablakon. Direkt ezért vettem, hogy újra tudjak játszani.) Egy csomó mindennel próbálkoztam már (pl. újrarakás, adminként való indítás, energiagazdálkodási lehetőségek megváltoztatása, játék kényszerítése, hogy a rendes videókártyát használja, stb.), de semmi nem működik.
Ma is épp a netet böngésztem lehetséges megoldásokért, amikor beleszaladtam egy olyanba, hogy érdemes lehet megpróbálni letiltani az integrált gpu-t. Kipróbáltam, és csodák csodájára az összes játék indult, ami eddig nem ment, viszont így mindegyik szaggat mint állat. (Az a játék is amúgy, ami eddig jól futott.) De valami brutál módon, kb. diavetítés mindegyik.
Viszont ez már csak jelzi, hogy mi lehet a gond, nem? Szerintetek?
Alig akar rajta elindulni valami. Gyakorlatilag a legtöbb játék lefagy induláskor. Szóval elég frusztráló a helyet. (Néha legszívesebben megfognám a házat, és kib@sznám az ablakon. Direkt ezért vettem, hogy újra tudjak játszani.) Egy csomó mindennel próbálkoztam már (pl. újrarakás, adminként való indítás, energiagazdálkodási lehetőségek megváltoztatása, játék kényszerítése, hogy a rendes videókártyát használja, stb.), de semmi nem működik.
Ma is épp a netet böngésztem lehetséges megoldásokért, amikor beleszaladtam egy olyanba, hogy érdemes lehet megpróbálni letiltani az integrált gpu-t. Kipróbáltam, és csodák csodájára az összes játék indult, ami eddig nem ment, viszont így mindegyik szaggat mint állat. (Az a játék is amúgy, ami eddig jól futott.) De valami brutál módon, kb. diavetítés mindegyik.
Viszont ez már csak jelzi, hogy mi lehet a gond, nem? Szerintetek?
Lacho calad! Drego morn!
Nyereményjáték
Legnépszerűbb cikkek
- 1. Eddigi legnagyobb frissítését kaphatja a magyar fejlesztésű RTS, a The Last Experiment, a Kickstarteren gyűjtenek rá
- 2. A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett
- 3. A Rockstar Games bemutatta a Grand Theft Auto VI hivatalos borítóját, egy hét múlva kezdődik az előrendelés
- 4. Az EA lelőtte minden idők egyik legrosszabb Battlefieldjének szervereit, videón az elmúlás pillanata
- 5. Fatekeeper early access próbakör – Tart bennünk a remény, hogy ez egy kiváló játék lesz
Legfrissebb fórumtémák
- 17:22
- Milyen játékot vettél/tervezel venni mostanában? [2572]
- 16:51
- A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett [hozzászólások] [13]
- 13:46
- Ki mivel játszik mostanában? [8251]
- 21:05
- Most végre kiderült, hogy valóban 100 dollár lesz-e a Grand Theft Auto VI! Igen is, meg nem is [hozzászólások] [8]
- 20:02
- Clair Obscur: Expedition 33 [53]
- 15:54
- Warhammer 40,000: Rogue Trader [59]
- 13:41
- Pixel art, oldalnézetes shoot’em up lesz a napokban bejelentett The Walking Dead: Streets of Survival [hozzászólások] [6]
- 10:58
- Harry Potter: Quidditch World Cup [20]
- 10:44
- Új gép és bővítés - tippek és tanácsok [15136]
- 09:19
- Olyan stúdiókat zárhat be az XBOX Game Studios, amitől leesik a hajunk, a Senua és a South of Midnight fejlesztői is bajban vannak [hozzászólások] [3]
