28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

Háborús filmek és a valóság



Írd ide hozzászólásod:

Gillette
Gillette [9789]
Ja. Arra már nem emlékeztem, hogy a krautoknak maradtak tigriseik.

A másikat meg akkor csúnyán elnéztem.

"Öljétek meg mind, Isten majd kiválogatja az övéit" Arnaud Amaury (1209)

Petyo
Petyo [3973]
"10 emberrel, megfelelő taktikával és elegendő municióval "simán" be lehet védeni egy hidat akár egy századdal szemben is. Pláne, hogy ebben az esetben meglepetés szerű akció kizárt volt a németek részéről és az amerikaiaknak volt idejük kiépíteniük gócpontokat ahova a csata folyamán folyamatosan húzodhatttak vissza. Mire a németek elérték a hidat mind morálisan mind létszámilag meggyengültek. Az pedig örök szabály, hogy városban mindig a védekező csapat van előnyben."

Na ilyen taktikai vitába ne menjünk bele.
A Tiger-ek meg csak legelésztek arrafelé a 88-aok csövébe meg virágot raktak...

Most nekünk, erőseknek kell elviselnünk a gyengék gyengeségét, és nem a magunk kedvére kell tenni.

Gillette
Gillette [9789]
10 emberrel, megfelelő taktikával és elegendő municióval "simán" be lehet védeni egy hidat akár egy századdal szemben is. Pláne, hogy ebben az esetben meglepetés szerű akció kizárt volt a németek részéről és az amerikaiaknak volt idejük kiépíteniük gócpontokat ahova a csata folyamán folyamatosan húzodhatttak vissza. Mire a németek elérték a hidat mind morálisan mind létszámilag meggyengültek. Az pedig örök szabály, hogy városban mindig a védekező csapat van előnyben.

Azon meg, hogy mit tehettek az emberek partraszállás közben és mit nem fölösleges filózni mindaddig amíg az mi magunk nem vettünk részt benne.
És nekem amúgy is úgy tűnik, hogy ott inkább az amcsik hullottak mint a németek.

"Öljétek meg mind, Isten majd kiválogatja az övéit" Arnaud Amaury (1209)

Petyo
Petyo [3973]
nem sértegetni akarlak, félre ne érts, de a szememben a ruszkipárti se jobb.
Én mondjuk a Ryan-ben is a németeknek drukkoltam. (és nem vagyok náci, zsidógyűlölő, háborúpárti gonosztevő, mert manapság divat rögtön megbélyegezni így embereket)
Fegyverek, hangok jók, a harci helyzetek? kevésbé. Gondolj az utolsó összecsapásra a hídnál. (mondom ezt úgy, hogy még sosem láttam valódi háborút szerencsére, de számomra nehezen hihető, hogy 10 amcsival nem tud mit kezdeni egy század. Bár ha Pavlov őrmesterre gondolok...)
Az első 5-10 percben csak a németek halnak meg, az amik meg úgy rohangálhatnak kersztül kasul a tereken, hogy nem kell tartaniuk a golyóktól.
Én azért nem adnék neki 70%-ot.
de ízlések és pofonok.

Most nekünk, erőseknek kell elviselnünk a gyengék gyengeségét, és nem a magunk kedvére kell tenni.

Vissza

Fórumszabályzat