Kedves Talon!
Nem biztos, hogy a VGA a gáz!
Próba:
-Húzzál le az alaplapról minden adatkábelt (IDE, SATA, Floppy)
-Húzd ki az összes meghajtó tápját!
-Kapcsold Be, Ki többször.
Ha mindig elindul, akkor a lehúzottak típusával (inkompatibilisek egymással vagy az alaplappal), darabszámával (nem bírja a táp) van a bibi. Egyenként visszadugva, többször Be-, Kikapcsolva megtalálod a hibát.
Ha nem indul el, akkor Alaplap, Proci, RAM, VGA vagy szintén a Táp.
Megold:
Kölcsi Táp, min. 400W-os.
Ha így sem jó, akkor:
Memóriákat kivesz, Csehszlovák "Elefántos Radírral" (még kapható) érintkezőket megpucol, új ecsettel forgácsot lesöpör. Újaddal ne érintsd a RAM aranyozott felületét!
RAM-ok visszatesz, Linux MemTeszt lefuttat Floppyról (ehhez visszadugjuk).
Esetleg kérj kölcsön néhány TUTIRA JÓ RAM-ot!
Ha jó a RAM, de néha még mindig nem kapcs be, akkor
Bios:
Frissítsd!
Ha ez sem segít:
Nézd meg, hogy a ProcVenti (+a többi alaplapról táplált ház-, HDD és VGA-Venti) mindig elindul-e bekapcskor, főleg, amikor táp pörög, de a gép nem indul (tehát a probléma jelentkezik).
Néz meg, hogy korrektül tudja-e mérni a Bios a fordulatszámukat! Lehet, hogy nem (mert 2000 rpm-es a venti, a Bios meg csak 2500-tól tud fordulatszámot értelmezni), amilyik számú (CPUFAN, CASEFAN#1, CASEFAN#2 stb.) rákapcsolt ventin nem mérsz értelmes adatot azt próbára cseréld ki! FONTOS: A CPUFAN mindig jó, működő és MÉRHETŐ legyen!!!
Ha ez sem gond, akkor a RAM-ok meg a Proci nincsenek-e túlhúzva?
Tipikusan ilyen probléma.
Állíts vissza mindent a Default értékre!
Ha ez sem okozhatta a gondot, akkor tégy bele másik Moncsikártyát!
Ha még mindig csinálja, akkor a proci vagy az alaplap a hibás!
Nézd meg a neten, hogy amit használsz procit, az a Te alaplapod PCB verziójának és Bios dátumának megfelel-e, ismeri-/kezeli-e!
Kérj kölcsibe 1 procit.
Ha így sem megy, akkor tutira az alaplap a hibás!
Tedd át az összes motyódat (Proc, RAM, meghajtók) a haver dobozába, alaplapjába 'oszt próba!
Vigyázz, az XP/Win2000/NT összezuhanhat, ha másik alaplapon indítod el!!! Állíts be 1 perc Bootolási várakozást az oprendszerben, s inkább csak ki-, bekapcsolgasd!!! (Úgysem a vindóval linukzzal van a gond, hanem a bekapccsal...)
Válasz magánba:
Üdv és Sok Sikert!!!
Ervin
ATI Radeon 9800,9600,9200
Van egy Club 3D Rad 9600 XT-ém. Néha bekapcsolásnál sötét kép fogad Winyó áll. A VGA Biosa sem jelenkezik. Kivettem-beraktam hátha érintkezés. A sinek hibátlanok. Van valakinek tippje, vagy kifogtam egy rossz szériát? Csak akkor görcsölök a boltal ha minden más lehetőséget kipipáltam. 300 Wattos táp, DVD iró, és egyebek.
Legnépszerűbb cikkek
- 1. A PlayStation Plus 2026. augusztusi kínálata
- 2. Kiderült végre, hogy mikor jön a következő Aliens-játék, pontos dátumot kapott az Aliens: Fireteam Elite 2 is
- 3. Corsair Cove teszt – Yo-ho-ho, kalóznak lenni jó-jó-jó!
- 4. Nézd meg, hogyan változott meg a Tomb Raider: Legacy of Atlantis az eredeti játékhoz képest!
- 5. Holnap érkezik a Dragon Ball: Sparking! ZERO Super Limit-Breaking NEO DLC-je, benne 33 új karakterrel
Legfrissebb fórumtémák
- 13:02
- Kiderült végre, hogy mikor jön a következő Aliens-játék, pontos dátumot kapott az Aliens: Fireteam Elite 2 is [hozzászólások] [1]
- 11:12
- Moderátoroknak [17410]
- 10:19
- Várható megjelenések – 2026. augusztus [hozzászólások] [6]
- 17:25
- Hihetetlen hírek a nagyvilágból [4635]
- 13:20
- Szét*** az ideg [5513]
- 15:21
- Mit játszottál végig legutóbb? Értékeld! [1615]
- 10:49
- Corsair Cove teszt – Yo-ho-ho, kalóznak lenni jó-jó-jó! [hozzászólások] [3]
- 14:24
- Asylum - irány az elmegyógyintézet (Hírek) [5]
- 10:32
- boldog születésnapot nekem!:) [4023]
- 11:46
- Warhammer 40,000: Rogue Trader [82]
