Nem próbáltam !
mondj címeket és utánna nézek
király
ha ezt tudtam volna!
www.wargamer.hu
Megvan. Egy, másfél éve vettem, szimpla könyvesboltban, kb 1200Ft-ért és természetesen ékes magyar nyelven: Riadó páncélosok! címen.
Guderian időskori arcképe és egy PzI-hez hasonlító tank van a címlapon. Majd megnézem ki adta ki és ha írsz a címükre, tuti segítenek.
Az internetes, magyar könyváruházakat próbáltad már?
neked megvan az Achtung Panzer Lacko
hol vetted?
mennyi?
mióta próbálom már megszerezni!
de ugye magyar?
www.wargamer.hu
Fijugg! Bocs, ha túl durván kritizáltam az RTS-t. Én ezt finomabban akartam. Csak az zavar, hogy a mai fiatalok élnek-halnak az RTS-ért és emiatt a készítők is nyomatják az ilyeneket ezerrel és alig készül turnbased.
Bismarck: Nem kifejezetten Rommel életrajzára gondoltam (bár szerintem speciel Rommel életrajza hasznos stratégiai tanulmány), hanem - ha már Rommelt említetted - A háború gyűlölet nélkül, vagy a Gyalogság előre igencsak hasznos. De a legfontosabb alapmű: Guderian: Achtung Panzer-je. Aki stratégiával akar játszani, amiben vannak tankok, annak ez biblia legyen!!!
BGabi, Mephisto: Igazatok van! De ezt én írtam is: nem minden RTS ilyen. Tisztelet a kivételnek. De sajnos a legtöbb igen.
És természetesen azt is belátom, hogy a turn based játékok, nyugdíjas tempóban folynak, ami igazából nem kivitelezhető egy igazi harctéren. De az RTS-ek viszont kapkodásból állnak. Vagy ha nem, akkor pedig megint nem életszagú, pl a Sudden Strike-ban sokszor nyugodtan tölthetek és felkészülhetek ugyan annak a pályának egy következő részének a legyűréséhez, mert az ellen vár és úgyse csap le a töltögetőkre...
A másik, hogy az RTS-ekben egységenként kell irányítanunk a csapatainkat, akik bután mennek és megpróbálják végrehajtani, aztán rossz esetben megdöglenek... A Combat Mission ebben azért jobb, ott elkezdik végrehajtani a parancsot, de simán képesek felismerni, ha valami gáz van (kereszttűzbe kerültek, aknamezőn vannak) én ennek megfelelően változtatnak a parancson: fedezékbe húzódnak, kikerülik az ellent vagy az aknamezőt, stb... Ez azért jobban hasonlít egy harctéri helyzethez, mint az, hogy egy parancsnoknak folyamatosan figyelnie kell minden szál emberére...