28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

Oscar 2006



Írd ide hozzászólásod:

riddick21
riddick21 [2647]
"Sokszor hangoztatott dolog, hogy nem a mennyiség, hanem a minőség számít"

Erre azért csak annyit: Baljós árnyak.
Nesze nektek minőség. Szerintem is marhaság lenne életműdíjat osztogatni Lucasnak, legfeljebb vmi technikai fejlesztések miatt, hang, látvány, ilyenek. A Gyűrűk ura azért kapta, amit kapott (nem csak az Oscart), mert mind3 része megállja a helyét. Ez szerintük vitán felül áll -szerinem majdnem semmi nem állhat vitán felül-, ugyanez nem mondható el a Star Wars részekről. Az pedig, hogy valakinek életműdíjat kellene kapnia, mert egyszer volt egy jó ötlete, totál nonszensz, hát mekkora baromság ez??? Azok kapnak, akik folyamatosan -de legalábbis: nem egyszer-kétszer- minőséget tesznek az asztalra, filmművészetet.

Egy film rajongótáborának a mérete pedig végképp nem áll semmilyen összefüggésben a sorozat minőségével. Ha Lucas írt és rendezett volna minden részt, az elejétől napjainkig és e mellett még lenne pár minőségi filmje, akkor talán lenne miről beszélni, de így nem nagyon van.

"Másik, a film producere legalább akkora munkát vállal egy filmben, mint a rendező"

Ühüm. Na, onnantól kezdve szinte biztos: vagy az egyik bassza el, vagy a másik.

"Jeti, add ide a bőröd!"

Kanduhr
Kanduhr [711]
Te nagyon el vagy tájolva filmes területen. Sokszor hangoztatott dolog, hogy nem a mennyiség, hanem a minőség számít. Érvényes ez a filmrendezőkre is. Másik, a film producere legalább akkora munkát vállal egy filmben, mint a rendező. A Csillagok háborúja olyan méretű rajongótábort hozott létre az évek alatt, ami bizonyítja nagyszerűségét, filmtörténeti kultusz. Bár én nem szeretem az SW-t, de tény, hogy Lucas hihetetlen eposzt hozott össze.
taposoakna
taposoakna [1029]
George Lucas azért nem kap életműdíjat, mert vannak rá sokkal érdemesebb emberek is. Ha megnézzük, akkor az első 3 SW-ból is csak az elsőt rendezte ő, a többihez "csak" az alaptörténetet szolgáltatta, még a forgatókönyv se az ő munkája, legalábbis nem teljesen. Meg úgy általában alig rendezett filmet, és életműdíjat nem olyanoknak adnak, akik csak néhány filmet tudhatnak maguk mögött. GL inkább csak afféle producer és mint ilyennek oscar, de főleg életműdíj nem "jár". Produceri oscar ugyanis nincs. Rendezésért kaphatott volna, meg kaphat is, ha olyan filmet rendez.
Tavaly asszem Martin Scorsese kapott életműdíjat. Na, hasonlítsuk össze a két rendező rendezői(!) pályafutását, és az mindent megmagyaráz!
padavan
padavan [21647]
Mondjuk Ang Lee-t totál nem értem manapság. A Hulkig teljesne rendben volt, aztán jöttek ezek a zidióta témaválasztásai, ráadásul tiszta gáz megvalósításban, értem ez alatt a Hulkot. A buzi tehénpásztorosat nem láttam ugyna, de már a témaválasztás is khmmmm... fura.

Egyébként Star-Wars. Nem mondom én sem, hogy epizódonként bármelyik is Oscar-esélyesnek kéne lennie, de kérem, Lucas hogy nem kap életmű díjjat, amikor egész nemzedékek nőttek fel a meséin? Azért legalább ezt respektálhatnák egy szoborral, hiszen századunk legnagyszerübb mesélőjéről beszélünk.

A King-Kong 3 oscarja meg egyenesen röhejes. München, Eric Bana? Simán megérdemelte volna.

Forradalom most! Terjeszd a Tudást és légy nyitott! Készülj fel a Z napra! A változás közeleg…

Vissza

Fórumszabályzat