A Steamen már régóta bevált gyakorlat, hogy régiónként eltérő árazást alkalmaznak egyes játékok értékesítése során, leginkább azért, hogy a gazdaságilag rosszabbul álló országokban is hozzájuthassanak a játékosok a programokhoz. Persze van, aki ezt inkább arra használja ki, hogy olcsóbban jusson hozzá egy-egy játékhoz, VPN-t használva trükközve ki a területi korlátozást. Azonban mint most megmutatkozott, a kiadók ezt nem feltétlenül díjazzák.
Az augusztus 7-én megjelenő Horizon Zero Dawn esetében például több országban áremeléssel „jutalmazták” a vásárlókat, miután a normálisnál nagyobb mértékben nőtt meg az ottani értékesítés. Az Európa nagy részén 49,99 euróért kínált játékot Argentínában például közel 7 euróért kezdték árusítani Steamen, Törökországban pedig 10 euróba került, azonban ezek az összegek hirtelen 26, ill. 35 euró körülire nőttek. De még a nagy-britanniai árat is korrigálták, 32,99 fontról 39,99 fontra ugrott a szigetországban az árcédula (mondjuk az kicsit furcsa, hogy közel 15 euróval kértek ott kevesebbet eredetileg, mint a kontinens többi részén). Jelenleg Indonéziában a legolcsóbb amúgy a SteamDB táblázata szerint, ott 12,89 euróba kerül a Guerrilla Games eredetileg PS4-exkluzív alkotása.
A VPN-nel trükközést amúgy a Steam szabályzata tiltja, és akit rajtakapnak ilyenen, annak akár le is tilthatják a fiókját. De most az is bebizonyosodott, hogy ezzel a módszerrel a rosszabb gazdasági helyzetben lévő játékosokkal is rosszat tehetnek azok, akik saját érdekeiket szem előtt tartva vásárolnak más ország árazásával, hiszen a mostani árváltozásnak köszönhetően a magas inflációval is küzdő Argentínában már négyszer annyiért vásárolható meg a Horizon Zero Dawn, mint korábban, a brazilok pedig a dupláját fizetik a korábbi árnak.

Augusztus 7-én jelenik meg a PC-s Horizon Zero Dawn
Már nem kell sokáig várni a PS4-exkluzivitás megszűnésére.
Persze egyes vélemények szerint az is elképzelhető, hogy a Sony véletlenül árazta túlzottan alá egyes országokban a játékot, és mindössze ezt korrigálták mostanra. Valószínűleg erre vonatkozóan hivatalos információt nem fognak kiadni...
Amúgy hazánkban is volt korábban hasonló kedvezményes árakra példa: egyes forgalmazók például 7-8 ezer forint körül kezdték árusítani egyes új megjelenések magyar dobozos kiadását, miközben a nemzetközi árak akár 12-14 ezer forint körül jártak. Az biztos, hogy a hazai pénztárcákhoz igazított árakkal sokkal több példányt tudtak értékesíteni így, azonban akkor is egyértelmű volt, hogy csak addig tud ez működni ilyen formában, amíg nem kezdik tömegesen külföldről is a magyar kiadást vásárolni. És a másik oldalról nézve: a Sony azzal indokolta évekkel ezelőtt a 20 ezer forintos játékárat, hogy a hivatalos úton Magyarországra érkező játékszoftverek mennyisége alapján kénytelenek ilyen szinten tartani az árcédulát, hogy a cég által elvárt eredmények teljesüljenek. A dobozos termékeknél a szürke/fekete úton beérkező példányok ugyanis a másik ország eladási statisztikáiban mutatkoznak meg, a sokszor az áfával is trükköző kereskedőkön keresztülmenő áruforgalomból a hazai PlayStation-képviselet nem lát egyetlen forintot se. És ha így az eladási mutatók alacsonyak, az nem ösztönzi arra az anyavállalatot se, hogy csökkentett magyarországi árakat hagyjon jóvá.