Valamikor idén trilógiává bővülhet a Supermassive Games The Dark Pictures Anthology franchise-ja, amikor megjelenik a House of Ashes epizód. A sorozat eddig a Man of Medan és a Little Hope epizódokat foglalja magába, amelyek közül az első egy kísértethajón, utóbbi pedig egy boszorkányégetéseknek egykor helyszínt adó hátborzongató kisvárosban játszódott.
Ehhez képest a House of Ashes eléggé elrugaszkodik majd, ugyanis az események Irakban játszódnak, méghozzá 2003-ban. Egy katonai egységet tűz alá vesznek az iraki csapatok, ám ekkor mindkét harcoló fél lábai alatt megnyílik a föld és egy ősidők óta eltemetett titokzatos sumér templomban találják magukat. A maroknyi túlélőnek a külvilágtól elszigetelve kell megtalálnia az utat a vaksötétben, miközben egy ősi gonosz leselkedik rájuk a föld alatt.
A Supermassive Games eddig nem sok részletet árult el a játékból, de az előző két részt ismerve azért nagyjából lehet sejteni, hogy mire számíthatunk majd. Ami viszont biztos, hogy a House of Ashes első játékmenet-bemutatóját pontosan egy hét múlva, május 27-én fogják bemutatni.
A The Dark Pictures Anthology: House of Ashes egyelőre nem rendelkezik pontos megjelenési dátummal, de elvileg még idén meg fog érkezni. A fejlesztés PC-re, PlayStation 4-re és Xbox One-ra, valamint immár PlayStation 5-re és Xbox Series X-re folyik.
