Míg néhány évtizeddel ezelőtt valóságos kínzás volt egy-egy videojátékból készült film (köszi Uwe Boll…), addig az utóbbi években egészen kikupálódtak az ilyen projektek. A két Sonic film egész jól sikerült, de a The Last of Us vagy az Uncharted is abszolút a vállalható kategóriába esik.
Jelenleg is több ilyen projekt fut, köztük az egyik Hideo Kojima legutóbbi játéka a Death Stranding feldolgozása lesz. Azt már lehet tudni egy ideje, hogy a sokak szerint csak sci-fi sétaszimulátornak csúfolt kalandjátékból élőszereplős filmet készítenek, de túl sok részlet eddig nem látott napvilágot.
Sajnos egyelőre ez nem sokat változik, egy fontos részlet viszont biztossá vált a napokban. Méghozzá az, hogy a játékot készítő Kojima Productions megállapodott az A24 stúdióval, utóbbi forgathat tehát filmet a Death Strandingből. Akinek nem lenne ismerős a stúdió neve, elég csak a Minden, mindenhol, mindenkor című mozit említeni, amely hét Oscart is nyert.