28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

Egyéb

Õsztõl újra kapható lesz a Galaktika

Írta: Madrac 4 hozzászólás

Az 1972. és 1995. között 175 számot megért Galaktika minden idők legnépszerűbb magyar sci-fi kiadványa volt. A hőskorban egyes számaiból akár 120 ezer példány is gazdára talált. A legenda most újraéled: ősszel a lap visszatér az újságosok polcaira.
A Galaktika népszerűsége nem volt véletlen: mindig izgalmas, érdekes és színvonalas módon, irodalmi stílusban tárta elénk, milyen lehetséges jövővel kell szembenéznünk, milyen kihívások, kalandok várhatnak az emberiségre. Bevezette olvasóit az űrkutatás, a holdraszállás, a robotika, a számítógépek és mobiltelefonok korába - sőt, ennél is tovább.
A tervek szerint a magazin havonta fog megjelenni, színesben, 100 oldalon, extra B5 formátumban. A szerkesztők be akarják mutatni a nálunk még ismeretlen külföldi sci-fi szerzőket, teret szeretnének adni a régi szerzők eddig még nem ismert munkáinak, ugyanakkor lehetőséget kívánnak biztosítani az új tehetségek kibontakozásának is.
A szerkesztőség június 11-én megnyitotta a nagyközönség előtt a magazin hivatalos honlapját a www.metagalaktika.hu címen. A weboldalon az internetezők beleszólhatnak majd a lap készítésébe: például befolyásolhatják tartalmi szerkezetét, vagy több verzió közül kiválaszthatják a magazin új emblémáját, de akár előfizetést is nyerhetnek.

Kattints, ha érdekesnek találtad a cikket!

HOZZÁSZÓLÁSOK

Blade Runner
Blade Runner [3128]
Juhééééééééé!!! No végre!
Eric
Eric [20761]
Huhh, azokat most néztem csak! :-/
Remélem azért még finomítanak a dolgon...
Madrac
Madrac [4264]
En is nagyon bizok benne, akiket kozvetve ismerek a szerkesztok kozul garancianak tunnek a minosegre. Remelem nem lesz csalodas. Mondjuk a boritotervek nagyon gyengek. ;)
Eric
Eric [20761]
Ez igen! Már alig várom!
remélem a színvonal hasonlóan jó lesz mint régen.
» Összes hozzászólás listázása a fórumban (4 db)