25 éve Veletek – PC Dome / PlayDome

Ismertető/teszt

Physikus

Egy színvonalas fizikai oktatóprogram kalandjáték minőségben, teljes magyar verzióban.

Írta: Dino 15 hozzászólás

Valószínűleg vannak, akik még emlékeznek a Sierra egyik régi point-and-click kalandjátékára, a mely a Castle of Dr. Brain címet viselte. Ebben a programban egy kastélyban bóklászhattunk, és különböző logikai feladványokat megoldva juthattunk keresztül az akadályokon. Tulajdonképpen ezt a játékot keresztezte egy német cég a Myst-jellegű kalandjátékok renderelt grafikájával, miközben a logikai feladványokat fizikai témájú problémákra cserélte, és így szültetett meg a Physikus. Aztán gondolt egyet az egyik hazai forgalmazó, és elkészítette a program szinkronizált változatát, így nemrég teljes magyar nyelven is lehetőségünk van a fizika öt témakörének játékos tanulására.

A Physikus háttértörténete szerint egy meteor-becsapódás miatt leállt a Föld forgása, így az egyik oldalon jéghideg, a másikon pedig forróság uralkodik. A mi feladatunk, hogy megmentsük az emberiséget a pusztulástól, és egy szigeten elindulva megtaláljuk, mivel indíthatjuk újra a forgást. Ebben segítségünkre lesz a kezdés után nem sokkal talált hordozható számítógép is, amelyben a következő öt fizikai témakörről olvashatunk magyarázatokat (ezeket akár fel is olvastathatjuk), interaktív kísérletekkel fűszerezve: fénytan, mechanika, hangtan, elektromosság és hőtan.

A játék teljesen úgy működik, mint egy Myst stílusában készült kalandjáték, azaz megjelenik előttünk egy renderelt 3D kép, melynek némelyik területén a kurzor más alakúra változik, így segítségével navigálhatunk, felvehetünk tárgyakat, vagy használhatunk különböző dolgokat. A feladványok között olyanra számíthatunk, mint például a megfelelő súly elkészítése egy hordó csigarendszerrel történő felemeléséhez, vagy a szükséges áramerősség generálásához illő ellenállás beállítása egy kapcsolásban. A tárgyakat mindenfele elszórva találjuk meg, így biztosított az is, hogy eleget fogunk bolyongani a szigeten. Ez mondjuk néha zavaró is lehet, főleg, ha nem szúrtunk ki valamit első alkalommal, amikor egy helyszínen jártunk, de gyakorlatilag sok esetben erről szólnak a kalandjátékok :).

Érdekes alapötlet, szép és igényes kivitelezés, előbb-utóbb megunható mászkálás, valamint agyafúrt – néha kicsit túlzottan is összetett – feladványok a jellemzői a Physikusnak. Egy színvonalas, teljesen magyar nyelvű szoftver, mely a manapság oktatójátéknak titulált programok közül mindenképpen kitűnik. Ráadásul az ára is töredéke a ma megszokott játékáraknak.

Kattints, ha érdekesnek találtad a cikket!

További képek

  • Physikus
  • Physikus
  • Physikus
  • Physikus
  • Physikus

Physikus

Platform:

Fejlesztő: Ruske & Pühretmaier Edutainment GmbH

Kiadó: HEUREKA Klett Softwareverlag

Forgalmazó: Automex

Megjelenés: 2002.

Minimális rendszerigény: Pentium 200, 48 MB RAM, SVGA, 14 MB HDD

» Tovább a játék adatlapjára

Dino

Dino
Kb. 8 évesen ismerkedett meg egy ZX81-gyel, amit egy C64 követett. 1993-tól a Commodore Világnál és utódlapjainál, valamint a ZED-nél dolgozott, majd 1998-ban barátaival megalapította a PC Dome-ot. A többi már történelem...

HOZZÁSZÓLÁSOK

steve2
steve2 [1]
Nekem is ez a problémám, kérlek segíts. Köszi
somesz
somesz [29]
nekem magyarítás kéne, mert németül van meg.:,-(
Colys
Colys [26]
fosss játék nem lehet benne tovább jutni bammeg:,-(:,-(:,-(:,-(:,-(:,-(:,-(:,-(:,-(:,-(:,-(:,-(
Colys
Colys [26]
nincs ötletetek?
Colys
Colys [26]
szasztok!!!!
a physikusban kéne egy kis segítség ha tudtok....:-P
hol lehet még találni 4 kg vasat?
ha tudtok segíteni előre is köszi:-):-):-):-):-):-):-):-):-D
» Összes hozzászólás listázása a fórumban (15 db)