Szeretjük elmondani a véleményünket, sőt idehaza különösen sok a kritikus hang bármilyen témában – Magyarország egyszerre a tízmillió filmesztéta, gazdasági és/vagy orvosi szakember, és ki tudja még minden másnak az országa. Amikor pedig egy vita elfajul és elfogynak az érvek, rendszerint előkerül a „miért, te tudnád jobban csinálni?” kérdés, ami persze nettó marhaság a legtöbb esetben, mert hányunknak van lehetősége Formula 1-es autót vezetni vagy filmet rendezni (és ezek hiányában miért ne lehetne véleményünk)? Na de mi van, ha most mégis adódna egy lehetőség?

A közlekedést ugyanis szintén rengetegen szoktuk szidni, pláne Budapesten, a Mini Motorways viszont most pontosan arra ad lehetőséget, hogy egy-egy metropolisz úthálózatát megtervezzük. Adott 14 nagyváros, amelyek helyi sajátosságokkal rendelkeznek (ez például azt jelenti, hogy Los Angeles óceán mellett van, Tokiónak van folyója, Mexikóvárost pedig hegyek szegélyezik), és ezeket figyelembe véve kell építkeznünk. Sokaknak a Sim City ugorhat be, esetleg a Cities: Skylines, de azért a feladat messze nem ennyire összetett.
A térképeken ugyanis az épületeket a játék fogja random helyekre lepakolni, nekünk annyi a reszortunk, hogy úthálózattal összekötögessük őket. Egyszerűnek hangzik, de a dolog annyiban meg van bonyolítva, hogy különféle színek vannak, és az egyforma autókat a garázsokból a megfelelő intézménybe kell eljuttatnunk. Minél több az autó, annál nagyobb a káosz, úgyhogy kapunk segítséget hidak, alagutak, körforgalmak, jelzőlámpák képében. A legnagyobb jóság az autópályaépítés lehetősége, ezzel nagy távolságokat hidalhatunk át különösebb korlátozások nélkül (egyedül hegyeken nem lehet átvezetni), de ritkán is kapunk belőle. Az extrákat hetente sorsolja a gép, rendszerint kétféle közül kell választani, de ügyelni kell arra is, hogy mennyi útburkolatot kapunk, ugyanis annak száma is véges, vagyis nem építkezhetünk a világba, jól át kell gondolni, merre menjen a forgalom.

És igazából ennyi. A városokat folyamatosan nyitogathatjuk meg, ha az előzőn elérjük az előre megadott limitet, de természetesen utólag is visszamehetünk, hogy a toplistán előkelőbb helyezést szerezzünk, vagy különféle challenge-eket lenyomjunk. A formula egyébként ismerős lehet már, hiszen a Dinosaur Polo Club pár éve állt elő az igen hasonló Mini Metróval, ahol ugyanezt metróhálózat szervezésével végezhettük. Persze maga a Mini Motorways is ismerős lehet, ugyanis a játék valójában már jó ideje elérhető iOS-en, illetve tavaly óta PC-n is. Mi most a Switch változat debütálásának okán teszteltük, és meg kell jegyezni, hogy az érintőképernyő használata és a mobilitás nagyon jót tesz neki a Steamhez viszonyítva.
A játékot mindenkinek ajánlom, aki szeret építkezős menedzsmentjátékokkal időt tölteni, mert noha nincs agyonbonyolítva, pont ez a szexepilje: bármikor elő lehet venni egy „gyors menetre”, nem fog órákig tartani. Például dugóban ülve, hogy egy-egy menet végén diadalittasnak mutogathassuk utastársainknak az elért jó eredményt, miszerint mi sokkal alkalmasabbak lennénk polgármesternek, mint az aktuális.