Ez a hatodik résszel kapcsolatban valóban nagy hiba volt, én is csak remélni tudom, hogy az utolsó filmbe valamilyen módon belecsempészik ezeket az emlékeket, vagy legalább utalni fognak rájuk. Máskülönben például hogy jönnének rá Harryék, hogy az utolsót (no spoiler) leszámítva melykeket kell keresni a Roxforton belül?
Eladó G-Vírust vagy Progenitor vírust keresek saját felhasználás céljából.
Rég olvastam ugyan a 6. részt, (a 7. rész megjelenéséig meg már kinőttem belőle, de egyszer majd azt is pótolom), de nekem úgy rémlik, hogy elmeséli az ereklyék lényegét.
azért a filmben eléggé elszúrták a horcrux-szálat azzal, hogy kihagyták a Voldemortos-emlékek nagy részét (a könyvben azok a fejezetek voltak a legjobbak)
A horcrux-szálnak se volt előzménye, mikor bejött a hatodik részben, mégis tök jó beleillett a történetbe, bár a könyvben mindkét rész jobban ki van fejtve (a hatot láttam, hát ja).
A filmben elmondták, sőt, egy kurva jó kis animációval mesélték el a történetet, csak épp azt nem értettem, hogy hirtelen bevágnak egy ilyen szálat, aminek semmi előzménye.
Egyébként tegnap néztem meg ezt a részt, és bizony néha kapkodtam a fejem, mert nem értettem kiről van szó, vagy épp mi történik. Azt se értem hogyan kerülnek ide a Halál ereklyéi, amikor az előző részekben egy szó sem esett erről. (a könyveket nem olvastam)
Ez a rész nekem is nagyon tetszett. Szerintem ez volt a legjobb az összes közül. Látványra is nagyon ott volt, a hangulatvétele az egésznek, ahol kellett ott nyomasztó volt, ahol meg kellett a poén ott volt. Szóval eltalálták. Kíváncsian várom hogy milyen lesz a következő rész.
Hát igen, nem kevés szereplő maradt ki, bár talán mundungus az egyetlen akit most már muszáj volt behozni. bár én örültem volna Krumnak is ha benn lett volna arra a 2percre anno bumfort maradt még ki. Amúgy szerintetek a filmben is benne lesz az a sok visszarángatott szereplő? (remélem ez nem spoileres, s nem spoileres válaszokat kérek )
Ahogy újralapoztam a könyvet, tényleg feltűnt, hogy a Dumbledore-os szál 90%-a igazából kimaradt... remélem, azt majd pótolják a második részben- Mundungussal és még pár dologgal (pl Dobby) az volt a gond, hogy a készítők időhiány miatt hanyagolták őket az összes eddigi részben, miközben a hetedikben már kihagyhatatlanok voltak... speciel mivel a könyveket nem olvastam újra mostanában, a finálét sem tudtam meghatónak találni. De mindenttől eltekintve még mindig állítom, hogy a legjobb eddig a sorozatban.
Eladó G-Vírust vagy Progenitor vírust keresek saját felhasználás céljából.
mondjuk hátra van egy 2. rész ahol a legtöbb dologra fény derül hogyan és miért, illetve kihagyták a filmből a Dumbledore-szálat, főleg az hozta a váratlan fordulatokat a könyvben.
nekem eszmeletlenul adta a film (osszes konyvet olvastam btw), majdnem olyan jo volt, mint a 3. film. a 6. az száki, nagyon merges voltam akkor a moziban.
nagyon meg leszek elegedve, ha a part 2 is ilyen lesz.
Nem olvastam a könyvet, a filmből tudtam meg a cselekmény folytatását. Szerintem borzalmas lett. Nem biztos, hogy ez a film készítőinek a hibája, lehet Rowling fáradt már el ennyire. A cselekmény abszolút lineáris, nincsenek benne váratlan fordulatok. A kaland vezetése unalmas, minden megoldás ott van helyben, kiszámítható az egész. Az az érzése az embernek, hogy a filmkészítők abban bíznak, hogy a nézőközönség (10-20 év közötti fiatalok) nem veszi észre, hogy a történet bizonyos részeit képtelenek voltak (nem is akarták) visszaadni a filmben. Lebutították az egészet, rengeteg dolog nincs megmagyarázva, (pl. szükségük van a kardra, hát nem ott van a tó mélyén, ahol táboroznak?)
Amit pozitívumként lehet kiemelni, az a hangulat, a környezet, meg az a pár aranyos poén, amit sikerült belepréselniük a 140 percbe. Moziban néztem meg, így utólag nem adnék ki rá pénzt.
Szerintem elég, ha nagyjából utána olvasol, mert úgyis annyi minden maradt ki az előző kettőből, s sok mindent itt magyaráznak el amit előbb kellett volna (ld. majd Mundungus karaktere már az ötödik könyvben szerepelt, de filmben most jelent csak meg)
Akkor az lesz hogy megnézem és majd véleményt nyilvánítok róla hamarosan.
De még 1 utolsó kérdés: Sokat nem fogok érteni hogy ha nem láttam az előző két részt?!
(Congratulations!!!! You WINNER!!! (10 év letöltendő a Szegedi Csillagbörtönben) XDXDXD)(BF3:EnforcerHUN)(MW3:http://steamcommunity.com/id/Kill_Them_All1)
szerintem érdemes megnézni, volt egy-két tényleg unalmasabb rész (a táncolós) de nagyrészt (azt mondanám 75%-ban kb) követte a könyv eseményeit, s külön öröm volt h a párbeszédek egy része is a könyvből lett átemelve. Negatívum talán, annak aki olvasta a könyvet, h a "morális" szál kimaradt 90%-ában.
Olvasom a cikket és felmerül a kérdés hogy ezt tényleg meg kéne nézni,...
...de tegnap a testvérem azt mondta hogy ha 1 mód van rá ne nézzem meg Szerintetek érdemes megnézni vagy nem?!
(Congratulations!!!! You WINNER!!! (10 év letöltendő a Szegedi Csillagbörtönben) XDXDXD)(BF3:EnforcerHUN)(MW3:http://steamcommunity.com/id/Kill_Them_All1)
Igen ezért is írtam a végére, hogy személyes vélemény és nem általánosítok, mielőtt valaki megrágalmazna engem :F De tesómnak is ugyanez volt a véleménye. Kinek a pap..
1-6ig olvastam, aztán annyira elment a kedvem az egésztől, hogy, bár az egyik kedvenc időtöltéseim közé tartozik az olvasás, a 7. rész különösmódon nem jött be nekem. Így sajnos életembe először, de nem érdekelt egy könyv vége.
Engem is megkövezhettek nyugodtan, de szerintem ez az eddigi leggyengébb rész. Teljesen lehúzás szaga van a dolognak, hogy csak minél több pénzt húzzanak le az emberről ha már jön az "igazi" 7. rész. 5 perc volt a filmben, ami érdekes volt. Gyakorlatilag miután megnéztem fogalmam se volt, hogy egyáltalán történt-e valami a filmben vagy sem. (Személyes vélemény)
két dologban vagyok másvéleményen: kövezzetek meg, de nekem nem jött be az elején a búcsú, a másik, hogy szerintem a 4. rész szörnyű volt, valahol az 5. és 6. közt volt nálam (ízlések és pofonok, de én könyvben is azt olvastam el legkevesebbszer [értsd - kevesebb mint 10szer] s a filmben piszkálta a csőröm a sok átírás na meg a kviddics meccs skippelése) más téma: jól láttam h más játszotta Tonksot?
Ha nekem kellett volna kritikát írnom róla, pont ugyanezt írtam volna
Az a táncos dolog tényleg fura volt kicsit, a legmegindítóbb jelenet meg az volt amikor Hermione "búcsúzott". Én nagy könyv-párti vagyok, de ezt tényleg érdemes filmben is látni.
Egyre jobban késztetést érzek arra, hogy moziban nézzem meg, és ne torrentezzem le. Eddig fordított sorrend lett volna, de ez meggyőzött, hogy érdemes a mozival kezdeni.