Mert ugye felhoztam példának a Mission: Impossible 3mat, egyértelműen nagyközönséget megcélzó, igényesen megcsinált mozi, függetlenül attól, hogy kinek jön be, ráadásul a kritikák sem voltak rosszak. Ugyanez elmondható a Supermanről is. Mégis, ezek a filmek a vártnál jócskán rosszabbul teljesítettek, míg egy Halálos iramban vagy egy Horrorra akadva, esetleg Végső állomás vígan hozza a bevételeket. Letölteni mindent le lehet, tehát ezért nem csak a net a felelős, hanem a közönség.
Pontosan azért, mert csak ilyen jellegű alkotások érnek el minket, szinte kizárólag amerikai filmet nézünk. Hol van pl. a magyar mozikból a Taxidermia, az idei Szemle fődíjasa??? Vagy hány moziban játszották és mennyi ideig a Fehér tenyér c. filmet? Ezek NEM művészfilmek, ezek közönségfilmek. És művészfilmek között is igenis van olyan, amit látnia kellene/illene a tömegnek, hogy kicsit formálódjanak, de persze ez már álom.
Szóval ne mondja senki, hogy nincs baj. És azt se, hogy akár csak az élményt megközelíti akármilyen hangtechnikával felszerelt házimozin nézni ugyanazt a filmet! Aki esetleg ilyet állít, pont a lényeget nem érti...
"Jeti, add ide a bőröd!"
