
TFT monitor
Nekem Samsungom van, csak azért mert nem volt cashem LG re. Az LG szerintem sokkal jobb, nemcsak monitorban. Én azt tervezek, mint lejebb írtam, már csak a pénz kell hozzá 

Melyik volt a jobb a Samsung vagy az LG?
Film és játék egy kutya szvsz. Nem kell félni a TFT től nem harap. Aki egyszer ráállt nem fog másra gondolni. Philips TFT-t még nem "teszteltem", Samsung és LG volt a kezem ügyében, úgyhogy erről a kettőről tudok csak jót mondani 

Hasonlóan vélekedtem én is, féltem a TFT-re váltástól, a technikai korlátok miatt (színmélység, utánhúzás). Aztán most karácsonykor a párom kapott egy Philips 19" TFT-t, lenyultam tőle 1 hétre, amiből kettő lett
annyira megszerettem, a Witcherre nem ismertem rá a CRT hez képest fényévekkel részletgazdagabb és színesebb volt. A C&C TW ről nem is beszélve. A kép sokkal jobb, egy hátrányát érzem momentán, az alacsonyabb képfrissítést a 60-75Hz kevés a kép szeret megtörni a VSYNC se segít rajta.
Ami jó, hogy a 60Hz-t ajánl a monitor de 75 HZ-n is torzításmentes a kép.
Nekem is kedvencem az 1024x768 volt de ma már a játékok nagyrésze inkább 1280x1024 felbontásra készülnek és úgy érzem, hogy az optimalizálás is egyre inkább ebben a felbontásban lesz a legjobb. Pl.: a Crysis nem fut lényegesen kevesebb fps-el, de jöhetnék más játékokkal is negy sebességbeli különbséget csal a Colin Dirtnél éreztem.
1024x768-ban se ronda a képe ami meglepett. Most még CRT-t használok, de összeköltözésünk után (pár hónap) már azt a Philipset fogom nyúzni.
Szvsz. ma már nyugodtan lehet TFT-t venni játékra és filmekre egyaránt, 19" nem érdemes igaz fölötte se.
annyira megszerettem, a Witcherre nem ismertem rá a CRT hez képest fényévekkel részletgazdagabb és színesebb volt. A C&C TW ről nem is beszélve. A kép sokkal jobb, egy hátrányát érzem momentán, az alacsonyabb képfrissítést a 60-75Hz kevés a kép szeret megtörni a VSYNC se segít rajta.
Ami jó, hogy a 60Hz-t ajánl a monitor de 75 HZ-n is torzításmentes a kép.
Nekem is kedvencem az 1024x768 volt de ma már a játékok nagyrésze inkább 1280x1024 felbontásra készülnek és úgy érzem, hogy az optimalizálás is egyre inkább ebben a felbontásban lesz a legjobb. Pl.: a Crysis nem fut lényegesen kevesebb fps-el, de jöhetnék más játékokkal is negy sebességbeli különbséget csal a Colin Dirtnél éreztem.
1024x768-ban se ronda a képe ami meglepett. Most még CRT-t használok, de összeköltözésünk után (pár hónap) már azt a Philipset fogom nyúzni.
Szvsz. ma már nyugodtan lehet TFT-t venni játékra és filmekre egyaránt, 19" nem érdemes igaz fölötte se.

A gonosz diadalához csak annyi kell, hogy a jók tétlenek maradjanak.
SC DA
, előfordult, hogy 20 fps alá zuhant a számláló. De a jövőre nézve... nem célom, hogy félévente VGA-t cseréljek, csak azért mert 1280-ban már játszhatatlanok az új cuccok. 1024-ben játszva sokkal tovább lehet húzni kártya csere nélkül. 19'-es TFT monitoron meg galáz képet kapsz ha nem a natív felbontásban játszol, és ez a nagy dilemma
...
, előfordult, hogy 20 fps alá zuhant a számláló. De a jövőre nézve... nem célom, hogy félévente VGA-t cseréljek, csak azért mert 1280-ban már játszhatatlanok az új cuccok. 1024-ben játszva sokkal tovább lehet húzni kártya csere nélkül. 19'-es TFT monitoron meg galáz képet kapsz ha nem a natív felbontásban játszol, és ez a nagy dilemma
...Kevés vagy, mint Celeronban az L2 cache!
Crysis-t nem számolva melyik az a játék ami a te gépeden ezt produkálja?
Igen. Néhány játék még 1024-ben (látványjavítók nélkül) is alig tud 25-30 fps-t produkálni, nem hogy 1280-ban.
Kevés vagy, mint Celeronban az L2 cache!
miért ragaszkodsz ahhoz a felbontáshoz? sebesség?
Amúgy nem tudom, hogy le merjem-e cserélni a jó öreg Samsung 765 MB CRT-m egy ilyen LG-re vagy 93x-es Samsungra. Az a baj, hogy ragaszkodom az 1024-es felbontáshoz, az pedig 19'-es TFT-n nagyon gáz. Képminőségtől is félek, a színhűség még most sem az igazi, fényerőről ne is beszéljünk.
Kevés vagy, mint Celeronban az L2 cache!
A 93x-eké, azok már több, mint másfél éve a piacon vannak.
Legnépszerűbb cikkek
- 1. A középkori háborúk minden kegyetlenségét belezsúfolták a Chronicles: Medieval játékmenet-bemutatójába
- 2. Ököllel a cyberpunk rengetegben – Minden, amit eddig tudunk a Stellar Blade: Blood Rainről
- 3. A Rockstar Games bemutatta a Grand Theft Auto VI hivatalos borítóját, egy hét múlva kezdődik az előrendelés
- 4. Gothic 1 Remake teszt – A király új ruhája?
- 5. Stílusos grafikát és körökre osztott taktikus harcokat ígér az Expeditions: Samurai, amelyben az első európai szamurájjá válhatunk
Legfrissebb fórumtémák
- 18:36
- Új gép és bővítés - tippek és tanácsok [15134]
- 12:13
- Ököllel a cyberpunk rengetegben – Minden, amit eddig tudunk a Stellar Blade: Blood Rainről [hozzászólások] [4]
- 16:46
- Elhunyt... [2779]
- 16:34
- Harry Potter: Quidditch World Cup [19]
- 16:01
- 007: First Light teszt – Őfelsége titkosügynökös játéka [hozzászólások] [1]
- 10:30
- Warhammer 40,000: Rogue Trader [58]
- 06:23
- Olyan stúdiókat zárhat be az XBOX Game Studios, amitől leesik a hajunk, a Senua és a South of Midnight fejlesztői is bajban vannak [hozzászólások] [2]
- 06:40
- Milyen könyvet olvastok mostanában? [2915]
- 16:17
- GG - GameGuess játék [989]
- 16:15
- Dinónak [4307]