28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

Forma 1 2009



Írd ide hozzászólásod:

balays82
balays82 [14276]
Tényleg még a Renault is ott van, valamiért én automatikusan az élcsapatok közé soroltam őket (a Ferrari és a McLaren mellé), pedig az előző két szezon alapján erre valóban nem szolgáltak rá. Hiába, a megszokás.
A Red Bull esetében azt mondom, hogy hiszem, ha látom, a Honda utód (ha esetleg lesz ilyen) pedig szerintem nagyon sikertelen év elé néz ismét. Ross Brawn is azt mondta, hogy inkább már 2010-re készülnek, hiszen idén olyan lemaradásuk lesz a többi csapattal szemben, amit nem tudnak ledolgozni. A Williams pedig véleményem szerint ma már nem az a csapat, amelyik képes lenne ekkora előrelépésre, semmivel nem jobb a pénzügyi hátterük, mint az említett Toro Rosso esetében (sőt), úgy pedig nem lehet tőlük csodát várni.
dghost
dghost [2807]
Toyota, BMW ezt a kettőt mindenképp idesorolnám. Ám rajtuk kívül Én még a Renaultal(evidens, hogy miért), a RedBullal(rengeteg pénz, Adrian Newey, Sebastien Vettel, hogy csak pár érvet említsek), sőt akár (volt)Honda, Williams-el is számolok!
balays82
balays82 [14276]
"Az elmúlt 10 évben hány kis csapatnak sikerült az élre törnie a szinte változatlan szabályok ellenére?"

Toro Rosso?

Na jó, élre azért nem törtek, de ki gondolta volna, hogy valamikor akár futamot is tudnak majd nyerni. Viszont, ha nem a Toro Rosso szintű csapatokra gondolsz, akkor kizárásos alapon a Toyota és a BMW jöhet szóba.
dghost
dghost [2807]
Persze Én sem a Torro Rossora gondoltam!
Amúgy Tost nyilatkozataival csak annyi a gond, hogy semmi nem támasztja alá! Az elmúlt 10 évben hány kis csapatnak sikerült az élre törnie a szinte változatlan szabályok ellenére? De ne is csak kis csapatokról beszéljünk! Beszéljünk nagy gyári csapatokról akik a rengeteg pénz ellenére sem tudtak maradandóan alkotni!(Honda, Toyota)

Szerintem most viszont eljött az idő!
balays82
balays82 [14276]
Franz Tost (csapatfőnök - Toro Rosso):

"A technikai szabályzat e jelentős módosításához a nagy csapatok sokkal gyorsabban tudnak majd alkalmazkodni, mint mi, mert nekünk egyszerűen nincsenek meg hozzá a szükséges erőforrásaink" - mondta a Red Bull Racing testvércsapatának főnöke az autosport.com-nak.

"Amennyiben bármelyik részegységgel kapcsolatban nehézségek merülnek fel, a nagyok könnyebben megbirkózhatnak ezekkel. A kis csapatoknak akkor van egyszerű dolguk, ha nincsenek jelentős változások (a szabályzatban), és már kialakult a technikai status quo."

"A történelem bebizonyította, hogy a komoly változásokhoz a nagy csapatok alkalmazkodnak a leggyorsabban, a kicsik pedig lemaradnak. Nehéz megítélni, hogy képesek leszünk-e megőrizni a tavalyi formánkat, vagy akár még javítani is rajta."
(forrás: www.a5.hu)

Persze egyenlőre még mindenki csak találgat, de majd hamarosan meglátjuk, mi a helyzet valójában.
dghost
dghost [2807]
Toyota TF109
Ahogy arra számítottam, teljesen más mint a Ferrari! Ez szuper!

Szerk.:Ezért jött jól a radikális szabálymódosítás! Most mindenki új alapra építi az autót, így mindegyik más és más lesz...
Jaj, de kíváncsi vagyok melyik csapat tudott a legjobban alkalmazkodni! Hiszem, hogy lesz változás a csapatok közti erősorrendben.

Vissza

Fórumszabályzat