28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

Forma 1 2009



Írd ide hozzászólásod:

Nayrobi
Nayrobi [2883]
Nekem se tiszta teljesen, de a francia nagydíj pénteki napján így tesztelték, meg talán monzában is, ha jól emlékszem.

PSN: nayrobi11

Eric
Eric [20761]
Ja értem!
Az meg kivitelezhetetlen, csak annyi a baja.

"Dilisek ezek a rómaiak...!"

Nayrobi
Nayrobi [2883]
Igen, de az eredeti változatban nem sorakoznak fel a SC mögött, hanem megadott tempóban köröznek, szóval a távolságok nem változnak mert mindenki ugyanannyival mehet majd.

PSN: nayrobi11

Eric
Eric [20761]
Na az egy marhaság. Ha Safety Car van a pályán, akkor nyilván olyan baleset történt, amely veszélyezteti a normál versenytempóban közlekedő versenyzők biztonságát. Teljesen jogos bekorlátozni ilyenkor a pilótákat.
Ilyen logika mentén a sárga zászló alatti előzési tilalmat is el kellene törölni.

"...tehát az autók közötti különbségek nem változnak."
??? Ezt nem egészen értem. Ez max akkor lehetne igaz, ha a Safty Car-os periódus egyetlen körig tartana. Ilyenre viszont nem igazán emlékeszem. Az autók közötti korábbi különbségek pedig minimum akkor megszűnnek, amikor utolérik a SC-t és felsorakoznak mögötte. Ergo, tök felesleges ezen kínlódni.

"Dilisek ezek a rómaiak...!"

Nayrobi
Nayrobi [2883]
Eric: az előző szabály is baromság volt, vissza kell hozni az eredetit, mindenki akkor és úgy megy be a boxba ahogy akar, meg amilyen gyorsan tud.

Ghoost: a tavalyi edzéseken úgy szimulálták ezt a korlátozást, hogy meghatározott idő alapján kellett beérniük a boxba vagy körbemenni a pályán, attól függ h ki merre járt éppen. Ergo az autók közötti távolságok nem változnak a SC periódus alatt, csak akkor tud valaki előzni, ha előtte levő autó bemegy a boxba, ő meg nem. Szóval pl egy 1:30-as pályán min 2 perc alatt kell körbeérni, és ugye mindenki ennyi idő alatt fog megtenni 1 kört mert ez a leggyorsabb minimális köridő, tehát az autók közötti különbségek nem változnak. Tavaly ezt gyakorolták, lehet h változott, de nem írták.

PSN: nayrobi11

Vissza

Fórumszabályzat