28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

Forma 1 2009



Írd ide hozzászólásod:

Nayrobi
Nayrobi [2883]
Persze, ez egy kicsit szélsőséges lehetőség, de 2003-ban Kiminek majdnem összejött, 1 győzelemmel VB lett volna, Keke is 82-ben 1 győzelemmel lett vb, de ami még jobb és a Kimis példára mindig ezt szoktam felhozni amikor azt mondják h nem érdemelte volna meg, hogy 2003-ban Kenseth nyerte meg a NASCAR-t de úgy, hogy a 36(!!!) futamból 1 győzelme volt. Bármi megtörténhet.

PSN: nayrobi11

balays82
balays82 [14276]
"Meg ha valaki nyer 6 futamot, többi futamon kiesik és vb lesz, egy másik pilóta nyer 5x, a többi helyezése mindig 2., akkor nehéz lesz megmagyarázni h miért a 60 pontos csóka lett a vb, miért nem a 130 ponttal rendelkező pilóta."

Ez nekem is megfordult a fejemben, de azért nem valószínű, hogy ilyen szélsőséges eset előfordul majd. Az azonban könnyen lehet, hogy sokszor nem a legtöbb pontot gyűjtő pilóta lesz a világbajnok, nem olyan rég volt is szó róla, hogy hány esetben alakult volna másként a végeredmény ezzel a szabállyal.
Azzal is egyetértek, hogy az élcsapatok nagyon gyorsan ki fogják majd jelölni az első számú pilótát, a másiknak onnantól kezdve pedig szinte reménytelen lesz a helyzete. Persze mostantól azt sem várhatja el senki, hogy ne legyen csapatsorrend és "hallgatólagos" csapatutasítás.
Nayrobi
Nayrobi [2883]
Érdekes egy döntés, egyenlőre nem tudtam eldönteni, hogy mennyire jó vagy sem. Viszont az tuti, h a 8 motorral most elkezdenek kavarni, hiába kapnának utána 10 helyes büntetést, első 8 futamon 8 különböző motort felhúznak úgy, h tuti győzzön a pilóta, el van döntve a vb.
Vagy ha Kova halad Hami előtt az első helyen, 1000% h el kell engednie, bármekkora is a pontkülönbség köztük, ami gáz a második számú pilótákra nézve, ezzel megint a Ferrari fog szívni.
Meg ha valaki nyer 6 futamot, többi futamon kiesik és vb lesz, egy másik pilóta nyer 5x, a többi helyezése mindig 2., akkor nehéz lesz megmagyarázni h miért a 60 pontos csóka lett a vb, miért nem a 130 ponttal rendelkező pilóta.
Vagy ha egy élmenő elbassza a qualt és semmi esélye győzni eddig legalább hajtott a pontokért, most kisebb jelentősége lesz ennek, max győzelem-egyenlőségnél.

Viszont az jó, hogy lesz harc az első helyért, talán nem állnak be vonatozni a 2. és 3. helyen lévő mukik, hanem betámadják az első helyet.

PSN: nayrobi11

Eric
Eric [20761]
Valamivel több info:
"A Motorsport Világtanács keddi, Párizsban zajló ülésén elfogadták a FOM előterjesztését, amely szerint a 2009-es idénytől kezdve a legtöbb futamgyőzelmet arató versenyzőt koronázzák majd világbajnokká. Holtverseny esetén a bajnoki titulusról, ahogyan a 2. helyezettől lefelé az összetett további sorrendjéről is, a jelenleg érvényben lévő pontrendszer határoz majd. Ez egyben azt is jelenti, hogy elutasították a FOTA által javasolt 12-9-7-5-4-3-2-1-es szisztéma bevezetését. A módosítás nem érinti a konstruktőri viadalt, ott változatlanul az autóival a legtöbb pontot gyűjtő istálló lesz a bajnok."

"Dilisek ezek a rómaiak...!"

Vissza

Fórumszabályzat