Ugyanakkor én attól még nem vagyok sem kevésbé empatikus, sem pedig jobban elkötelezett egyik "oldal" felé sem azzal, hogy technikai oldalról jobban megértem a konfliktust egy ilyen programmal. Azt hiszem, direktben meghúzni civilek között a ravaszt egy könnyűgéppuskán (Valami CoD-ban volt ez talán, vagy hasonló játékban.) egy nagyságrenddel meredekebb, mint egy ilyen (egyébként civileket nem szerepeltető) játékot játszani. Avagy például emlékszem, botrány volt a "Press X to pay your respects"-ből is.
Ehhez képest a CM sohasem moralizál, sem moralizált, sőt, nem fröcsög a vér, a sérülésnek, halálnak nincs erős vizuális megjelenítése.
Összességében tehát, bár érteni vélem, amit írsz, mégisem érzem validnak pusztán a kortárs téma ellen érvelni. "Szórakozás" szempontjából egy híradóban nagyobb ingerlöket éri az embert a háborúból, mint itt egy két órás makett-tologatásnál.
