
Fórum » Nem számítástechnikai témák
McDonald's, Burger King és egyéb gyorséttermek
Úgy látszik a legjobbkor csatlakoztam be, szépen megrekedt a topik 

Jajam, egy jó pár éve már PlayDome néven fut az oldal, de még mindig sokan PCDome-nak hívjuk megszokásból.
A névváltást az indokolta, hogy a PC mellett a konzolokkal is aktívan foglalkoznak már.
A fórumrészen amúgy rengeteg nemszámtech jellegű téma van, én is a hozzászólásaim többségét ezekbe írtam, ahogy a többi törzstag is. Látod ez a topic is már 1000 hozzászólás felett jár.
Szóval csak elsőre tűnhet meglepőnek, hogy játékoldaltól is ennyi linkelést kaptok.
Nah de a témához is konkrétan szólva: Olvastam a bejegyzésed az amerikai Mekik átalakításáról, de ott azért lényegesen nagyobb volt a termékpaletta, mint nálunk. A KFC-ben meg még ennyi termék sincs. A Mega Pocket simán elfért volna még, inkább sztem gazdaságossági ok játszhatott közre, mert valóban a Qurrito kárára vettük sokan. És azért nem mindegy a KFC-nek, hogy ugyanannyi pénzért feleannyi húst tesz-e a tortillába (a Mega Pocket-ben ugyebár egy teljes csirkemell volt, a Qurritoban meg egyszerűen feldarabolnak 2 db Stripset, mindezt ugyanakkora összegért). Emiatt nem lesz a Boss sem állandó termék, mert nem éri meg nekik ennyi húst egy szendvicsbe beletenni. A Grander sem véletlenül combfilét tartalmaz a mell helyett.
Amúgy én is emlékszem, hogy kb. 5-6 éve még 1000 Ft volt a Twister menü, most meg a Twister önmagában kerül ennyibe. 1-2 év és lassan a 2000 Ft-os menüárakat is elérjük sajnos, a nem promós termékek esetén is.
A névváltást az indokolta, hogy a PC mellett a konzolokkal is aktívan foglalkoznak már.
A fórumrészen amúgy rengeteg nemszámtech jellegű téma van, én is a hozzászólásaim többségét ezekbe írtam, ahogy a többi törzstag is. Látod ez a topic is már 1000 hozzászólás felett jár.
Szóval csak elsőre tűnhet meglepőnek, hogy játékoldaltól is ennyi linkelést kaptok.
Nah de a témához is konkrétan szólva: Olvastam a bejegyzésed az amerikai Mekik átalakításáról, de ott azért lényegesen nagyobb volt a termékpaletta, mint nálunk. A KFC-ben meg még ennyi termék sincs. A Mega Pocket simán elfért volna még, inkább sztem gazdaságossági ok játszhatott közre, mert valóban a Qurrito kárára vettük sokan. És azért nem mindegy a KFC-nek, hogy ugyanannyi pénzért feleannyi húst tesz-e a tortillába (a Mega Pocket-ben ugyebár egy teljes csirkemell volt, a Qurritoban meg egyszerűen feldarabolnak 2 db Stripset, mindezt ugyanakkora összegért). Emiatt nem lesz a Boss sem állandó termék, mert nem éri meg nekik ennyi húst egy szendvicsbe beletenni. A Grander sem véletlenül combfilét tartalmaz a mell helyett.
Amúgy én is emlékszem, hogy kb. 5-6 éve még 1000 Ft volt a Twister menü, most meg a Twister önmagában kerül ennyibe. 1-2 év és lassan a 2000 Ft-os menüárakat is elérjük sajnos, a nem promós termékek esetén is.
"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"
Még PC Dome néven futott az oldal amikor használni kezdtem aztán szép lassan leszoktam róla. A fórumra csak ma regisztráltam. Amúgy a Prohardver fórumot szoktam követni.
Van kimutatás, 20 oldalt sorol fel azt hiszem, a többi meg megy az egyéb alá, most láttam így külön a Play Dome-ot először, meg is lepődtem hogy kerül oda egy tök más jellegű lap
Én is szerettem a Mega Pocket-et, de bízom az AmRest embereiben, tudják mit csinálnak. Így kapósabb lesz majd időszakos akcióban.
Érdekes kérdés ez a 100 forintért plusz kukorica meg ilyesmik. Azt gondolná az ember hogy semmiből nem áll, valójában bonyolítja a folyamatokat. Az amerikai McDonald's is keményen megvágja most az étlapot, volt eddig vagy 5 féle McRoyal, most marad egy.
Árakat mindenki folyamatosan emel, sajnos ilyen a gazdasági helyzet. Hol voltunk pár éve a 2000 forintos menüktől, most meg lassan átlépjük egy Dupla Whopperrel!
Van kimutatás, 20 oldalt sorol fel azt hiszem, a többi meg megy az egyéb alá, most láttam így külön a Play Dome-ot először, meg is lepődtem hogy kerül oda egy tök más jellegű lap
Én is szerettem a Mega Pocket-et, de bízom az AmRest embereiben, tudják mit csinálnak. Így kapósabb lesz majd időszakos akcióban.
Érdekes kérdés ez a 100 forintért plusz kukorica meg ilyesmik. Azt gondolná az ember hogy semmiből nem áll, valójában bonyolítja a folyamatokat. Az amerikai McDonald's is keményen megvágja most az étlapot, volt eddig vagy 5 féle McRoyal, most marad egy.
Árakat mindenki folyamatosan emel, sajnos ilyen a gazdasági helyzet. Hol voltunk pár éve a 2000 forintos menüktől, most meg lassan átlépjük egy Dupla Whopperrel!

Oh, üdv. a Dome-on, nem gondoltam volna, hogy Te is tiszteleted teszed egyszer itt.
Amúgy milyen hivatkozások érkeznek a blogodba tőlünk? Elérhető a blog.hu-n ilyen kimutatás arról, hogy melyik oldalon hányszor linkelték a blogot?
A MegaPocket amúgy nem a Qurrito megjelenésével lett kivezetve, hanem kb. fél éves csúsztatással. Értem persze az összefüggést, de azért mégiscsak szvsz a legjobb terméküket vették le ezzel a palettáról. A Qurrito nagyon finom, de ugyanazért az árért cserébe kb. fele annyira lehet jóllakni tőle, mint a Mega Pockettól. Ráadásul kb. 1 -2 hónapja érthetetlen módon megszüntették azt a lehetőséget, hogy +100 Ft-ért paradicsomot vagy kukoricát lehessen beletetetni a Qurritóba, aminek megint nem értem a lényegét, mert semmibe nem telik belerakni elkészítéskor, nekem pedig kell vmilyen zöldség is egy szendvicsbe vagy tortillába. Ehelyett ezt a +100 Ft-ot hozzácsapták a termék árához, ráadásul most már az apróbetűs részbe (hogy melyik éttermekben nem érvényesek a honlapon feltüntetett árak) belevették a Moszkva téri, a Király utcai, a Móricz és a Keleti KFC-t is, így ezeken a helyeken még plusz 100 Ft-ot rászámolnak az árakra. A Moszkva téri áremelés pedig a tér felújítása miatt eleve érthetetlen lépés, érezhetően kevesebben vannak a munkálatok kezdete óta az étteremben, ráadásul ott van egy köpésre a Mammutban lévő éttermük is (aminek mondjuk a színvonala kritikán aluli, ez tény és inkább fizetek 100 Ft-tal többet, minthogy oda menjek, lehet ezzel ők is tisztában vannak...). Szóval az utóbbi időben a KFC elég pofátlanul, több száz forinttal emelt árakat, párhuzamosan pedig több jó terméket, vagy kiegészítőt megszüntettek. Ettől még persze továbbra sem tudok ellenállni az ottani ízeknek, de ettől még nem tetszik ez a fajta irányvonaluk.
A mostani promójuk mondjuk csillagos ötös, a Blue Grandert eszméletlenül eltalálták ezzel a lekváros szósszal, gyakorlatilag új terméket hoztak létre és a 4 sajtos Qurritón is rengeteget dob ez a sok sajt. A Silver Twister mondjuk, ami egyedül vicc, kétszer ettem eddig és mindkét alkalommal nagyítóval kellett benne keresni a sajtdarabkákat. A sajtos-baconos twisterben ugyanezen az áron 5-ször ennyi sajt van, még ha nem is gorgonzola.
Amúgy milyen hivatkozások érkeznek a blogodba tőlünk? Elérhető a blog.hu-n ilyen kimutatás arról, hogy melyik oldalon hányszor linkelték a blogot?
A MegaPocket amúgy nem a Qurrito megjelenésével lett kivezetve, hanem kb. fél éves csúsztatással. Értem persze az összefüggést, de azért mégiscsak szvsz a legjobb terméküket vették le ezzel a palettáról. A Qurrito nagyon finom, de ugyanazért az árért cserébe kb. fele annyira lehet jóllakni tőle, mint a Mega Pockettól. Ráadásul kb. 1 -2 hónapja érthetetlen módon megszüntették azt a lehetőséget, hogy +100 Ft-ért paradicsomot vagy kukoricát lehessen beletetetni a Qurritóba, aminek megint nem értem a lényegét, mert semmibe nem telik belerakni elkészítéskor, nekem pedig kell vmilyen zöldség is egy szendvicsbe vagy tortillába. Ehelyett ezt a +100 Ft-ot hozzácsapták a termék árához, ráadásul most már az apróbetűs részbe (hogy melyik éttermekben nem érvényesek a honlapon feltüntetett árak) belevették a Moszkva téri, a Király utcai, a Móricz és a Keleti KFC-t is, így ezeken a helyeken még plusz 100 Ft-ot rászámolnak az árakra. A Moszkva téri áremelés pedig a tér felújítása miatt eleve érthetetlen lépés, érezhetően kevesebben vannak a munkálatok kezdete óta az étteremben, ráadásul ott van egy köpésre a Mammutban lévő éttermük is (aminek mondjuk a színvonala kritikán aluli, ez tény és inkább fizetek 100 Ft-tal többet, minthogy oda menjek, lehet ezzel ők is tisztában vannak...). Szóval az utóbbi időben a KFC elég pofátlanul, több száz forinttal emelt árakat, párhuzamosan pedig több jó terméket, vagy kiegészítőt megszüntettek. Ettől még persze továbbra sem tudok ellenállni az ottani ízeknek, de ettől még nem tetszik ez a fajta irányvonaluk.
A mostani promójuk mondjuk csillagos ötös, a Blue Grandert eszméletlenül eltalálták ezzel a lekváros szósszal, gyakorlatilag új terméket hoztak létre és a 4 sajtos Qurritón is rengeteget dob ez a sok sajt. A Silver Twister mondjuk, ami egyedül vicc, kétszer ettem eddig és mindkét alkalommal nagyítóval kellett benne keresni a sajtdarabkákat. A sajtos-baconos twisterben ugyanezen az áron 5-ször ennyi sajt van, még ha nem is gorgonzola.
"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"
Szóval innen jönnek a Play Dome-ról származó hivatkozások
A fekete bucinak nincs semmi extra íze, de küllemre tényleg kicsit fura. Amúgy nem olyan mintha odaégették volna, élőben azért látszik a különbség. A japánok azt hiszem tintahal tintáját használták a sötétítéshez, szóval nem annyira mű módon érik el a színt.
MegaPocket azért nincs már kínálatban, mert jött helyette Qurrito. Nem jó túl sok féle terméket forgalmazni mert lassítja a kiszolgálást, és egy mennyiség felett egymást gyengíthetik. Most pl. fogy 500 Qurrito egy nap, ha maradt volna a Pocket is akkor eladnának mondjuk 250-250-et, így lenne két bukott termék. A számok csak példaként szolgálnak.
Igyekszem nem elfelejteni titeket, néha felnézek majd
A fekete bucinak nincs semmi extra íze, de küllemre tényleg kicsit fura. Amúgy nem olyan mintha odaégették volna, élőben azért látszik a különbség. A japánok azt hiszem tintahal tintáját használták a sötétítéshez, szóval nem annyira mű módon érik el a színt.
MegaPocket azért nincs már kínálatban, mert jött helyette Qurrito. Nem jó túl sok féle terméket forgalmazni mert lassítja a kiszolgálást, és egy mennyiség felett egymást gyengíthetik. Most pl. fogy 500 Qurrito egy nap, ha maradt volna a Pocket is akkor eladnának mondjuk 250-250-et, így lenne két bukott termék. A számok csak példaként szolgálnak.
Igyekszem nem elfelejteni titeket, néha felnézek majd

Legnépszerűbb cikkek
- 1. Eddigi legnagyobb frissítését kaphatja a magyar fejlesztésű RTS, a The Last Experiment, a Kickstarteren gyűjtenek rá
- 2. Ököllel a cyberpunk rengetegben – Minden, amit eddig tudunk a Stellar Blade: Blood Rainről
- 3. A Rockstar Games bemutatta a Grand Theft Auto VI hivatalos borítóját, egy hét múlva kezdődik az előrendelés
- 4. Stílusos grafikát és körökre osztott taktikus harcokat ígér az Expeditions: Samurai, amelyben az első európai szamurájjá válhatunk
- 5. Gothic 1 Remake teszt – A király új ruhája?
Legfrissebb fórumtémák
- 20:02
- Clair Obscur: Expedition 33 [53]
- 16:29
- A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett [hozzászólások] [7]
- 15:54
- Warhammer 40,000: Rogue Trader [59]
- 13:41
- Pixel art, oldalnézetes shoot’em up lesz a napokban bejelentett The Walking Dead: Streets of Survival [hozzászólások] [6]
- 12:15
- Ki mivel játszik mostanában? [8250]
- 10:58
- Harry Potter: Quidditch World Cup [20]
- 10:44
- Új gép és bővítés - tippek és tanácsok [15136]
- 09:19
- Olyan stúdiókat zárhat be az XBOX Game Studios, amitől leesik a hajunk, a Senua és a South of Midnight fejlesztői is bajban vannak [hozzászólások] [3]
- 12:13
- Ököllel a cyberpunk rengetegben – Minden, amit eddig tudunk a Stellar Blade: Blood Rainről [hozzászólások] [4]
- 16:46
- Elhunyt... [2779]