28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

Gond van a géppel? Segítünk!



Írd ide hozzászólásod:

Sebastiano1458
Sebastiano1458 [6]
Természetesen leszedtem, telepítés után, az újraindításkor pedig már ismét kék halál. Ilyenkor kezdem az elejéről. Nem értem, hogyha hibás, akkor hogyan tudom használni? Csak egy része hibásodott meg? HDMI csatlakozónál van egy átalakító, miniből - HDMI-be, talán ez a rossz, de akkor nem is adná át a jelet sem.
Köszönöm, hogy foglalkozol a kérdésemmel!
Peace
Peace [28934]
A legújabb 375.63 - WHQL drivert leszedted NVIDIA oldaláról? Feltudod tenni? Vagy addig el sem jutsz?
Sebastiano1458
Sebastiano1458 [6]
Tisztelt Szakértők!

Videokártya csere előtt állok, de még szeretnék mindent megtenni, hogy használható legyen az nVidia Geforce GTX 470 1280MB GDDR5-ös kártyám.

2 nappal ezelőtt váratlanul újraindult a gép egy játék (The Crew) próbálgatása közben. Újraindulás, kék halál (nvlddmkm.sys – #3_7f0fbc84_124), és ismét ugyanez, csak a csökkentett mód segít, ott videokártya letilt. Próbálkoztam több mindennel, cserélgettem a ramok-at (2 db 4G, újratelepítettem a win7-et (64 bit), másban nem találtam hibát. A letiltás után minden működött rendesen. Win7 újratelepítés után a videokártyát felismeri, felteszi hozzá a legfrissebb drivert és utána kezdődik minden az elejéről. Eleinte mintha az segített volna, hogy nem engedem a legfrissebb drivert feltelepíteni, hanem a saját lemezéről adom neki a fájlokat. Ezzel a módszerrel elindul a gép, de kiírja, “a windows leállította az eszközt, mert problémát jelzett (kód 43)”. Ezért kénytelen voltam újabb drivert keresni, azzal pedig kezdődik a kék halál. A legutolsó állapotom az, hogy szabványos vga grafikus adapterként felismeri, de ennyi, csak alapbeállítások. Teljesen tönkre nem mehetett a kártya, mivel HDMI csatlakozóval ezen a kártyán keresztül tudom a monitoron nézni az adatokat, tehát nem az alaplapi integrált kártyán keresztül, mivel az nincs is csatlakoztatva. Szívesen megadok más információt is.

Kérném a hozzáértő segítséget, hátha egy apró részlet még előbbre vinne, vagy marad a csere.

További szép napot mindenkinek!

Nagy Szabolcs
Székesfehérvár
Baracklekvár
Baracklekvár [1796]
Épp ma cseréltem le egy merevlemezt, ami 38%-os kondícióval bírt - már elérte nálam az ingerküszöböt. De már jó ideje csak telepített játékokat tartottam rajta, amiért nem kár.
A 9% tényleg az az eset, hogy először a fontos dolgokat mentsd le róla, aztán az esetleges többit - majd irány a bolt.
Zsuzsi87
Zsuzsi87 [33]
Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy ha ezeket írja ki a HD Sentinel az nagyon nagy probléma?
Azt írja a Toshiba 1.81TB HDD-re hogy teljesítmény 100%, Kondíció 9%-kritikus, valamint azt, hogy 1478 hibás szektor van. A vinyó amúgy nem melegszik stabilan 30-31 fokot mutat.
Amíg nem állítottam át azt, hogy a hdd ne kapcsoljon ki amikor épp nincs használatban sokszor indítás után is olyan hang szűrődött ki mintha többször felpörögne és elindulna.(Csak játékok és filmek vannak rajta.)
Még garis a gép, érdemes lenne szervizbe beadni vagy ezzel nem tudnak mit kezdeni amíg teljesen el nem romlik és elküldenek, hogy csak hallucinálok?
Remélem érthető voltam!
Köszönöm a segítséget!

Zsu

Vissza

Fórumszabályzat