Igen. Az "afrikai sárkunyhókat" illetőleg ugye, ott van azért egynéhány ellenpélda Axúmtól Egyiptomig, a másik oldalon viszont az is marhaság, hogy "ha a gonosz fehér ember nem öli le a fél bolygót, akkor már utópiában élnénk." Az aztékoknak semmilyen külső segítségre nem volt szüksége ahhoz, hogy azt tegyék a többi mezoamerikai kultúrával, amit; a mongolok megint nem feltétlenül az a "white supremacist" brancs, de akár Japán világháborús szerepléséig is el lehetne mindezt tolni. Avagy akár napjaink Kínájáig, az ujgur "átnevelő" táboroktól - igen, Afrikáig, amit a fogalom aktualizációja után kijelenthetjük, hogy jelenleg gyarmatosít.
A történelem megmutatta, hogy a "fehér ember", a hangzatos jelszavai és küldetéstudata dacára, jottányit sem jobb bármilyen más RGB-kódnál. A történelem viszont azt is megmutatta, hogy ha "mi" nem vagyunk ott, hogy rabszolgát vegyünk, akkor a helyiek majd max. eladják másoknak. Akár "minket" is, gondolok itt pl. a berber partra.
Fórum » Nem számítástechnikai témák
Linkelj be bármit, bármiről !
Ez azért így nem igaz, vagy nem csak önmagában erről van szó. Amikor megindult a gyarmatosítás és az interakció az egyes földrészek között, Európa már akkor is jóval fejlettebb volt a többi kontinensnél. Szóval ha békén hagytuk volna Afrikát, akkor rabszolga-kereskedelem és kizsákmányolás valóban nem lett volna, de jó eséllyel ugyanúgy sárkunyhókban élnének ma is, mint 500 éve. Ettől függetlenül nem gondolom azt természetesen, hogy a fekete ember alapból, genetikailag butább lenne a fehérnél, egyszerűen a világtörténelem korai időszakai úgy alakultak, hogy a mi kontinensünk gyorsabban fejlődött a többinél. Ennek számtalan oka van az eltérő adottságoktól kezdve, például nálunk elviselhetőbb a klíma, mint Afrikában, vagy például Európában sokkal több háziasítható állatfaj él, mint Amerikában. Egészen a puszta szerencséig, magyarán elképzelhető, hogy nálunk egyszerűen többször született jó képességű ember jó helyre és időben, aki ezáltal előrébb tudta mozdítani a térség gazdasági, kulturális stb. fejlődését.
Serbia is like Nokia: each year a new model, and it's getting smaller.
Talán ha a mi kultúránk nem abból állt volna, hogy minden más kultúrát lemészárolunk, kizsákmányolunk, nyomorba taszítunk, akkor azok is jobban alakulhattak volna.
De igen, engedjük el a témát, hiszen itt úgyis mindenki "nem vagyok rasszista, de.."
De igen, engedjük el a témát, hiszen itt úgyis mindenki "nem vagyok rasszista, de.."

I wish I could have known about the view from halfway down
Csak hogy reagáljak: Kedveltem a fickót. Hiteles volt. Szabadfogásban szerepelt több alkalommal és interjúkat, vitaműsorokat láttam vele. Felfoghatatlan az egész, bár nyilván csak a felszínt láttuk.
De a triggerre: azt hiszem Schopenhauer írta valahol, hogy a vitát akkor kell abbahagyni, amikor a másikról kiderül, hogy szándékosan félreért. Te elérted ezt a pontot. Biztos vagyok abban, hiszen láttam már itt rengeteg kommentedet az évek alatt, hogy tökéletesen érted, amit mondunk. Mégis egy ilyen agyatlan neonáci szociáldarwinista állatnak írsz le, és leszarod, hogy annyit mondtunk mindössze, hogy a fehér önvédelmi mechanizmusokat szándékosan kikapcsoltatják. Ez a társadalom, a globális multikulti a fehér ember kultúrája, ami befogad és felvesz elemeket másokéból. Ezt azért látni kell. Ez a mi kultúránk, a mi történelmünk, a mi civilizációnk. A tied is. És átadod a kormányt olyanoknak, akik 200 éve a kereket nem ismerték...
De a triggerre: azt hiszem Schopenhauer írta valahol, hogy a vitát akkor kell abbahagyni, amikor a másikról kiderül, hogy szándékosan félreért. Te elérted ezt a pontot. Biztos vagyok abban, hiszen láttam már itt rengeteg kommentedet az évek alatt, hogy tökéletesen érted, amit mondunk. Mégis egy ilyen agyatlan neonáci szociáldarwinista állatnak írsz le, és leszarod, hogy annyit mondtunk mindössze, hogy a fehér önvédelmi mechanizmusokat szándékosan kikapcsoltatják. Ez a társadalom, a globális multikulti a fehér ember kultúrája, ami befogad és felvesz elemeket másokéból. Ezt azért látni kell. Ez a mi kultúránk, a mi történelmünk, a mi civilizációnk. A tied is. És átadod a kormányt olyanoknak, akik 200 éve a kereket nem ismerték...
Baldur is blessed with invulnerability to all threats, physical or magical.
Örülhet akkor itt a sok felsőbbrendű fehér
I wish I could have known about the view from halfway down
Nyereményjáték
Legnépszerűbb cikkek
- 1. Eddigi legnagyobb frissítését kaphatja a magyar fejlesztésű RTS, a The Last Experiment, a Kickstarteren gyűjtenek rá
- 2. A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett
- 3. A Rockstar Games bemutatta a Grand Theft Auto VI hivatalos borítóját, egy hét múlva kezdődik az előrendelés
- 4. Az EA lelőtte minden idők egyik legrosszabb Battlefieldjének szervereit, videón az elmúlás pillanata
- 5. Fatekeeper early access próbakör – Tart bennünk a remény, hogy ez egy kiváló játék lesz
Legfrissebb fórumtémák
- 23:04
- Kezd durvulni az időjárás! [4475]
- 17:22
- Milyen játékot vettél/tervezel venni mostanában? [2572]
- 16:51
- A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett [hozzászólások] [13]
- 13:46
- Ki mivel játszik mostanában? [8251]
- 21:05
- Most végre kiderült, hogy valóban 100 dollár lesz-e a Grand Theft Auto VI! Igen is, meg nem is [hozzászólások] [8]
- 20:02
- Clair Obscur: Expedition 33 [53]
- 15:54
- Warhammer 40,000: Rogue Trader [59]
- 13:41
- Pixel art, oldalnézetes shoot’em up lesz a napokban bejelentett The Walking Dead: Streets of Survival [hozzászólások] [6]
- 10:58
- Harry Potter: Quidditch World Cup [20]
- 10:44
- Új gép és bővítés - tippek és tanácsok [15136]
