"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"
Fórum » Hozzászólások, megjegyzések
LEGO Star Wars: The Skywalker Saga első benyomások [hozzászólások]
Nah jólvan, köszi a tippeket. Ezt a rumour dolgot pedig nagyon jó, hogy írod. Azt hittem, amíg nem veszem meg, addig nem is érhető el az adott side-quest és a challenge, de ezek szerint csak segítség és enélkül is elérhetőek. Így tényleg érdemes utólag csak azokat megvenni, amit elmulasztott az ember. De amíg nincs meg minden karaktertípus minden képességgel, addig nem is érdemes vesződni vele. Mondjuk 140-re így se lesz időm, valami teljesíthető célt majd kitűzök magamnak, de ha már jobban látom, hogy állok az idővel.
A gyűjtögetéshez adok egy tippet: az általános fejlesztéseknél van egy olyan, amivel falon meg mindenen keresztül látod, hogy hol vannak brickek. Attól kezdve sokkal egyszerűbb összeszedni mindent, tippeket felesleges is venni hozzá az elején. Az elején úgyis inkább a stud szorzóra kell gyűjteni, ha meg egyszer azt megszerezted akkor úgyis annyi pénzed lesz, hogy esélyed sincs elkölteni.
A körön belüli keresgélés akkor gond inkább, ha valamit kell keresni, ha valakit keresel akkor csak fuss körbe és nézd meg hol vannak zöld párbeszéd buborékok.
De jah, valamivel el kell húzni a játékidőt, VR-nál 14 óra volt a teljes kilenc rész, az elejébe belenéztem az alapján Pisti csak a sztorin szaladt végig.
Viszont maga a játékmenet annyira nem rossz, ha megvan minden képesség, akkor tök jól el lehet szórakozni a vackok összeszedésével.
Meg ez csak saját vélemény és én a filmeket sem ismerem mindet, de például az első két rész jóval gyengébb az utána következő négynél. A 7-9ről nem tudok nyilatkozni, az utolsó filmből még van küldetés hátra, de az még az OW-s változatban is sz@r volt
De legalább a LEGO-humor jó benne, a Phasma harc a nyolcban igazi fénypont volt 
A körön belüli keresgélés akkor gond inkább, ha valamit kell keresni, ha valakit keresel akkor csak fuss körbe és nézd meg hol vannak zöld párbeszéd buborékok.
De jah, valamivel el kell húzni a játékidőt, VR-nál 14 óra volt a teljes kilenc rész, az elejébe belenéztem az alapján Pisti csak a sztorin szaladt végig.
Viszont maga a játékmenet annyira nem rossz, ha megvan minden képesség, akkor tök jól el lehet szórakozni a vackok összeszedésével.
Meg ez csak saját vélemény és én a filmeket sem ismerem mindet, de például az első két rész jóval gyengébb az utána következő négynél. A 7-9ről nem tudok nyilatkozni, az utolsó filmből még van küldetés hátra, de az még az OW-s változatban is sz@r volt
De legalább a LEGO-humor jó benne, a Phasma harc a nyolcban igazi fénypont volt 
...az élet álom, az álom halál, a halál megváltás, a megváltás élet...
Ma elkezdtem én is, hááááát, sajnos így elsőre csalódás. A The Complete Saga esetén sokkal jobban bejött az első epizód (Tatooine-ig csináltam ma meg). Ahogy írtad, eléggé összecsapott a sztori. Gyűjtögetnem most még nincs értelme, mert szinte semmi nem érhető még el, így meg csak egy végigrohanás az összes helyszín. A korábbi LEGO feldolgozásban ezek élvezetes, hosszú pályák voltak, ahhoz képest a Kereskedelmi Szövetség űrállomása és a Naboo kastély is egy gyors kötelező kör volt. Utóbbi persze nagy lenne a gyűjtögetni valók miatt, de a sztori önmagában nagyon összecsapott, fontos párbeszédek, események vannak kihagyva. Ami még zavaró, hogy azt sem tudni, mikor vagyok a HUB-okon és mikor egy küldetésben. Folyamatosan kerestem a True Jedi számlálót, hogy tudjam, mennyi LEGO-t verjek még szét, erre kiderült, hogy egészen a vízi üldözésig nem is voltam küldetésben. És azóta sem vagyok. Ezen az egyetlen küldetésen, ahol a képernyő felé üldözött a hal, itt meg nem is láttam, hogy mit kell csinálni, csak lőttem vakon. Harmadszori újrajátszásra láttam csak át. Próbáltam egy mission-t is elfogadni, de egy nagy sárga körön belül kéne megtalálnom valakit, fogalmam nincs, mit kéne tenni... A térkép átláthatatlan, nem segít a gyűjtögetésben. A gungan falu szintén átláthatatlan, ugyanolyan építmények mindenhol, kiigazodni nem lehet, hogy hol vagyok... A menürendszer szintén kaotikus, mindenből lenyitható oldalra is, meg lefelé is valami és azokból is újra további fülek nyithatók meg minden irányban. Idegesítő az is, hogy a mission-ok esetén nem elég a megfelelő karakterrel a megfelelő karakter megtalálása, az összes ilyen rumour-t vegyem meg ezután még pluszban, aztán meg rohangáljak ide-oda. És ezt 140-szer, mert annyi side-quest van... Ugyanígy vicc, hogy a küldetések challengei is csak pénzért oldhatók fel.
Ehhez nekem most látom, hogy nem lesz türelmem. Végigmegyek a sztorin, a sztori leveleket pedig igyekszem maxolni, hogy legalább az általános fejlesztéseket fel tudjam oldani, plusz a datacardokat megkeresem még és ennyi. (Nah igen, a fejlődési fa is brutál, ember nincs, akinek ezt van ideje teljesen feloldani, minden elemet ráadásul 3-szor).
Nekem most a kevesebb néha több tipikus esete ez a játék. Túl sok minden van benne és így teljesen kaotikus az egész, a sztori pedig összecsapott és így unalmas.
Ehhez nekem most látom, hogy nem lesz türelmem. Végigmegyek a sztorin, a sztori leveleket pedig igyekszem maxolni, hogy legalább az általános fejlesztéseket fel tudjam oldani, plusz a datacardokat megkeresem még és ennyi. (Nah igen, a fejlődési fa is brutál, ember nincs, akinek ezt van ideje teljesen feloldani, minden elemet ráadásul 3-szor).
Nekem most a kevesebb néha több tipikus esete ez a játék. Túl sok minden van benne és így teljesen kaotikus az egész, a sztori pedig összecsapott és így unalmas.
"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"
Na, már csak az utolsó film van hátra, 82,53% a játék, 83óra alatt, így kb. meg is lesz a 100 óra
Mondjuk vagy két este csak a side questeket csináltam, azért a sok felesleges, oda-vissza utazgatás egy idő után fárasztó tud ám lenni, de gondolom nem is úgy van ez tervezve, hogy bő 2,5 hét alatt maxolja ki az ember.
Azért az érezhetőm, hogy a játék erősen feltételezi, hogy a játékosok ismerik a filmeket. A 2-3 alatt is kapdostam a fejem, hogy most akkor mi is történik, ez a hetedik résznél fokozottan igaz volt. A nyolcadikból tegnap este megnéztem az Ezért volt sz@r változatot, így legalább nyomokban tudtam mi történik... Most szerintem megnézem az utolsóból ugyanezt, mert azon kívül, hogy visszajön az uralkodó arról se tudok sokat
Mondjuk vagy két este csak a side questeket csináltam, azért a sok felesleges, oda-vissza utazgatás egy idő után fárasztó tud ám lenni, de gondolom nem is úgy van ez tervezve, hogy bő 2,5 hét alatt maxolja ki az ember.
Azért az érezhetőm, hogy a játék erősen feltételezi, hogy a játékosok ismerik a filmeket. A 2-3 alatt is kapdostam a fejem, hogy most akkor mi is történik, ez a hetedik résznél fokozottan igaz volt. A nyolcadikból tegnap este megnéztem az Ezért volt sz@r változatot, így legalább nyomokban tudtam mi történik... Most szerintem megnézem az utolsóból ugyanezt, mert azon kívül, hogy visszajön az uralkodó arról se tudok sokat

...az élet álom, az álom halál, a halál megváltás, a megváltás élet...
Legnépszerűbb cikkek
- 1. Eddigi legnagyobb frissítését kaphatja a magyar fejlesztésű RTS, a The Last Experiment, a Kickstarteren gyűjtenek rá
- 2. Ököllel a cyberpunk rengetegben – Minden, amit eddig tudunk a Stellar Blade: Blood Rainről
- 3. A Rockstar Games bemutatta a Grand Theft Auto VI hivatalos borítóját, egy hét múlva kezdődik az előrendelés
- 4. A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett
- 5. Stílusos grafikát és körökre osztott taktikus harcokat ígér az Expeditions: Samurai, amelyben az első európai szamurájjá válhatunk
Legfrissebb fórumtémák
- 13:03
- Most végre kiderült, hogy valóban 100 dollár lesz-e a Grand Theft Auto VI! Igen is, meg nem is [hozzászólások] [4]
- 16:58
- A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett [hozzászólások] [12]
- 20:02
- Clair Obscur: Expedition 33 [53]
- 15:54
- Warhammer 40,000: Rogue Trader [59]
- 13:41
- Pixel art, oldalnézetes shoot’em up lesz a napokban bejelentett The Walking Dead: Streets of Survival [hozzászólások] [6]
- 12:15
- Ki mivel játszik mostanában? [8250]
- 10:58
- Harry Potter: Quidditch World Cup [20]
- 10:44
- Új gép és bővítés - tippek és tanácsok [15136]
- 09:19
- Olyan stúdiókat zárhat be az XBOX Game Studios, amitől leesik a hajunk, a Senua és a South of Midnight fejlesztői is bajban vannak [hozzászólások] [3]
- 12:13
- Ököllel a cyberpunk rengetegben – Minden, amit eddig tudunk a Stellar Blade: Blood Rainről [hozzászólások] [4]