Szintén Naboo-n, ahol lépcsőket kellett építeni az erő használatával, hogy elérjek egy magasan lévő kockát, az egyik elem beragadt az oszlopok mögé és nem lehetett rá az erőt használni, semmilyen szögből nem jelent meg a kontroller B betűje. Így végül, amit írtál trükköt, az utolsó lépcsőről egy droidot fölé reptetve, majd gyorsan átváltva rá tudtam csak megszerezni a kockát.
Aztán Kaminora is visszamentem, hogy megszerezzem Jango Fett space shipjét (ezt megnéztem guide-ban, hogy első alkalommal nem adja be, csak az űrhajójának legyőzése után és nagyon sok feladat ilyen amúgy, ami tök zavaró, mert keresgetek valamit és kiderül, hogy még el sem érhető, szóval ezeket igazán jelezhetné a program valahogy, így muszáj guide-hoz nyúlnom, hogy megnézzem, mikor érhető el valami...). Itt pedig nem tudtam a platformokon odaugrálni és nagy nehezen lett csak meg kb. 20-adszorra. Ezután megnéztem youtube-on, mégis hogy lehetett volna egyszerűbben és ott láttam, hogy a videoban az összes platform mozgott és így tényleg nem volt olyan nehéz. Nálam viszont a legtöbb platform egy helyben állt és nem mozgott, ami egyértelmű bug. De Jango Fett szobája is végül amikor visszamentem, kinyílt, ezt is youtube kommentekből tudtam meg, hogy bugos és ha nem nyílik ki az ajtó, el kell menni a bolygóról és visszatérve újra megpróbálni.
Szóval rohadt idegesítő, hogy az amúgy is baromi nehéz gyűjtögetést állandó bugok nehezítik vagy lehetetlenítik el és folyamatosan guide-okban kell néznem, hogy megtudjam, én nem jöttem-e rá valamire vagy bug miatt nem sikerül valami... Ezzel rengeteg időm megy el pluszban. Nem beszélve a korábban írt bugokat, amikor a sztorit játszva nem indul el egy cutscene, vagy nem megfelelően indul el... Megint csak az derül ki ebből, hogy annyira nagy kontentet raktak a játékba, amit egyszerűen a duplájára nyúlt fejlesztési idővel sem tudtak rendesen letesztelni. A kevesebb tényleg több lett volna.
"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"
Viszont néhány helyen a repülést és a halóvetőt ki lehet váltani a jedi lebegtetés-droid kombóval, ez egyébként sok más helyen is hasznos megoldás. Főleg, hogy egyik mellékküldetésben fel lehet oldani egy droid fejvadászt is, akinek van grapple (meg a glidert pár helyen a DLC-s Mandalorian jetpackjével is ki lehet kerülni).