Uszkve 130 óra után már csak két fő küldetés van hátra: az Orphic Hammer felkutatása (és az ehhez kapcsolódó döntések meghozatala, gondolom), valamint az Elder Brain. Ha lesz rá lehetőségem, még visszamegyek a Wyrm's Crossinghoz, és átfutom, hátha kihagytam valamit (pl. szegény pórul járt bohócnak még hiányzik egy-két darabja...). Aztán lehet, hogy ez még nem is annyira végjáték, lehet, ahogy belépek az Upper City-be, hirtelen elémtárul egy újabb terület, de az biztos, hogy Orin és Gortash kinyírása után itt a Lower City-ben nincs több "nagy dolgom."
És bár azt gondoltam, a játék után tartok majd egy nagyobb szünetet (esetleg ráveszek az új Paper Marióra a Switchen

), de most nagyon viszket a tenyerem, hogy szinte azonnal indítsak egy újat... ezúttal Dark Urge-dzsel

Semmit sem tudok erről, hogy ez mitől más, de ti is mondtátok, máshol is mondták, úgyhogy szerintem egy karakterkreálást tuti csinálok vele és elindítom a sztorit, aztán meglátom, lesz-e tényleg energiám újra nekidurálni magam. Most úgy érzem, igen, mert egyszerűen hiába ismertem meg a sztorit (ami elképesztő sok meglepetést tartogatott, és nagyon mélynek és fordulatosnak éltem meg - és még csak most jön a fináél, ugye), a karakterek, a képességek még asszem elég sok variációt tartogatnak magukban, amiket nagyon meg szeretnék ismerni

Aztán max kiégek belőle egy időre, de egyelőre ennek nem érzem jelét.
Ráadásul motoszkál bennem az is, hogy a mostani, igencsak saját morális hátteremből építkező, cleric wood elf avatarom helyett bevállaljak egy kicsit gecibb, nagypofájúbb, tán gonoszabb(??) figurát is, mert kíváncsi lennék egy-egy döntés más kimeneteleire

My father was brutally murdered last week, and it's only now that I can look back and laugh.